بازدید 2448
طی آخرین نظرسنجی ها پیش بینی شد؛

درخشش دوباره طلا در بازارهای جهانی

تازه ترین نظرسنجی کیتکو نیوز نشان می دهد که قیمت جهانی طلا در هفته آینده با افزایش روبرو خواهد شد.
کد خبر: ۷۴۶۴۰۱
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۳ 11 November 2017
تازه ترین نظرسنجی کیتکو نیوز نشان می دهد که قیمت جهانی طلا در هفته آینده با افزایش روبرو خواهد شد.

به گزارش بورس کالای ایران، برای نخستین بار در ۷ سال اخیر در نظرسنجی این هفته هیچ کارشناس اقتصاد ی و تحلیلگر بین المللی اعلام نکرده است که قیمت جهانی طلا در روزهای آینده با کاهش روبرو خواهد شد.

بر اساس این گزارش در نظرسنجی جدید کیتکو ۲۱ کارشناس ارشد اقتصادی شرکت کرده اند که از این تعداد ۱۸ نفر معادل ۸۶ درصد پیش بینی کرده اند قیمت طلا در روزهای آینده با افزایش روبرو خواهد شد. ۳ کارشناس اقتصادی معادل ۱۴ درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا در این مدت تغییری نخواهد کرد.

در نظرسنجی آنلاین کیتکو از سرمایه گذاران و تجار بین المللی نیز ۶۴۵ نفر شرکت کرده اند که از این تعداد ۴۱۱ نفر معادل ۶۴ درصد اعلام کرده اند که قیمت طلا در روزهای آینده افزایش پیدا خواهد کرد، ۱۴۶ نفر معادل ۲۳ درصد نیز به کاهش قیمت طلا رای داده اند و ۸۸ نفر معادل ۱۴ درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا در این مدت تغییری نخواهد داشت.

از ابتدای سال ۲۰۱۷ تاکنون ۵۸ درصد پیش بینی های کارشناسان اقتصادی و ۶۲ درصد پیش بینی های سرمایه گذاران بین المللی درباره روند قیمت طلا درست بوده است.

برخی تحلیلگران بر این باورند که اگر طلا بتواند بالاتر از سطح ۱۲۶۵ دلار در هر اونس تثبیت شود، به زودی به ۱۲۸۸ دلار خواهد رسید و در مرحله بعدی به سطح قیمتی ۱۳۰۵ دلاری افزایش خواهد یافت.

آمارهای نرخ تورم آمریکا و انگلیس طی روزهای آینده منتشر می شود و این مساله می تواند موجب افزایش تقاضای طلا شود.

گروهی از تحلیلگران اقتصادی نیز معتقدند که چشم انداز بازار سهام به شدت نامطمئن است و این مساله می تواند موجب افزایش قیمت طلا شود.

تشدید تنش های سیاسی در عرصه بین المللی از یک سو و ادامه جنجال ها بر سر طرح مالیاتی دولت آمریکا و مخالفت کنگره با بندهای اصلی آن می تواند قیمت جهانی طلا را در روزهای آینده به بیش از ۱۳۰۰ دلار افزایش دهد.

برخی از فعالان بازارهای بین المللی نیز بر این باورند که قیمت طلا در روزهای آینده بین سطح حمایتی ۱۲۶۵ دلاری تا سطح مقاومتی ۱۳۰۰ دلاری در نوسان خواهد بود.

به نظر می رسد انتشار امارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو عامل مهمی برای قیمت طلا در روزهای آینده خواهد بود.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم