نشست نهایی و جمع بندی نقشه راه بهبود وضع ایمنی جاده‌های کشور با حضور وزرای راه و بهداشت و فرمانده ناجا تدوین و برای معاون اول رئیس جمهور ارسال شد.
کد خبر: ۷۴۶۰۷۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۰ 10 November 2017
نشست نهایی و جمع بندی نقشه راه بهبود وضع ایمنی جاده‌های کشور با حضور وزرای راه و بهداشت و فرمانده ناجا تدوین و برای معاون اول رئیس جمهور ارسال شد.

به گزارش مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، دومین نشست کمیته ویژه نقشه راه کمیسیون ایمنی راه‌های کشور به منظور بررسی دستور معاون‌اول رئیس‌جمهوری در خصوص تهیه نقشه‌راه بهبود وضع ایمنی جاده‌های کشور با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، سیدحسن قاضی‌زاده‌هاشمی وزیر بهداشت، سردار حسین اشتری فرمانده ناجا، معاونان وزرای راه و شهرسازی، کشور، امور اقتصادی و دارایی و صنعت معدن و تجارت و نمایندگان ارگان‌های مرتبط همچون بیمه مرکزی برگزار شد.

آخوندی درباره جزئیات این جلسه گفت: نشست جمع بندی نهایی کمیته ویژه نقشه راه کمیسیون ایمنی راه های کشور به منظور بررسی دستور معاون اول رئیس جمهوری در خصوص تهیه نقشه راه بهبود وضع ایمنی جاده‌های کشور با حضور نمایندگانی از تمامی دستگاه‌های ذی ربط کارشناسی و بررسی شد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: هفته آینده نتایج نشست و نسخه نهایی نقشه راه بهبود وضع ایمنی جاده‌های کشور برای معاون‌اول رئیس‌جمهوری ارسال خواهد شد تا وی جلسه‌ای در این‌باره تشکیل بدهد و در مورد نقشه راه بهبود ضوع ایمنی راه‌های کشور اتخاذ تصمیم کند.

همزمان با تدوین نقشه کمیسیون ایمنی راه‌های کشور، بحث راهبرد افزایش ایمنی و رئوس برنامه عملیاتی ملی ایمنی راه‌های کشور و کلیت آن در هفته گذشته در نود و یکمین نشست کمیسیون ایمنی راه‌ها مورد تأیید اعضا قرار گرفت و تصویب و مقرر شد تا فاز ۲ برنامه شامل جدول زمان‌بندی و برنامه‌های تفصیلی اجرایی در مدت ۲ هفته، نهایی و ارایه شود که در واقع این دو مکمل همدیگر هستند.

شایان ذکر است نسخه نهایی نقشه راه با هماهنگی و ارایه نظرات نمایندگان سازمان‌های مرتبط و عنوان شده تدوین شده است. سند فوق بعد از نهایی شدن و ارایه در کمیسیون ایمنی راه‌های کشور به منظور بهره‌برداری عموم شهروندان در پرتال وزارت راه و شهرسازی قرار خواهد گرفت.

گفتنی است در نشست فوق، مهرداد تقی زاده معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی، داود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، سعید محمدزاده معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، محمد شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، صفارزاده مسئول بخش حمل و نقل مرکز تحقیقات، افندی‌زاده قائم‌مقام معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران، نمایندگانی از سازمان برنامه و بودجه، افشانی معاون عمرانی وزارت کشور، مدیران شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، مدیران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و نماینده بیمه مرکزی حضور به هم رساندند.

متن دستور جهانگیری به وزرای مربوطه

بر اساس این گزارش اسحاق جهانگیری پس از مطالعه گزارش دفتر هیئت دولت در خصوص «ارزیابی ایمنی جاده ای ایران» در پی‌نوشتی که آن را شهریورماه سال جاری منتشر کرد، خطاب به وزرای کشور، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: 

«جنابان آقایان دکتر آخوندی، دکتر شریعتمداری، دکتر رحمانی فضلی، دکتر نوبخت، دکتر هاشمی و سردار اشتری

با سلام، وضع ایمنی جاده‌ها و حوادث رانندگی و خسارت‌های جانی و مالی ناشی از آن، به یک مسأله بسیار مهم تبدیل شده است. علیرغم تلاش های انجام گرفته و کاهش تعداد افراد فوت شده، باید یک اقدام اساسی انجام داد و نقشه راه را برای بهبود اوضاع در بازه زمانی مشخص تهیه کرد. ضمن بررسی، پیشنهاد لازم را ظرف دو ماه تهیه و گزارش نمایید.»

روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: