تأملی بر اتهامات اخیر رئیس دولت‌های نهم و دهم به برخی قوا، نهادها و افراد؛
موضوع بسیار مهم دیگر اینکه شما با پذیرش قانون اساسی و ارکان آن در این مملکت، مسئولیت های مختلفی را پذیرفته و کار کرده اید که از مهمترین آنها، عهده دار شدن دو دوره ریاست جمهوری بوده است؛ بنابراین، باید به قانون پایبند بوده و آن را بپذیرید. نمی شود هرجا خلاف نظر شما و خطوط قرمزتان رأیی صادر شد، آن را نادرست بخوانید؛ هرچند در این زمینه سابقه روشنی دارید و در دوران ریاست جمهوری بسیاری از مصوبات و همچنین جایگاه قوه مقننه را نادیده گرفتید.
کد خبر: ۷۴۵۹۸۳
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵ 11 November 2017
آخرین مصاحبه محمود احمدی نژاد با سایت و کانال شخصی خودش با تیتر "مسببان داخلی تحریم ها" انجام شد؛ مصاحبه ای که در آن ادعاهای بسیاری علیه اشخاص و دیگر قوا مطرح می شود، به نحوی که اگر کسی دوران احمدی نژاد را به چشم ندیده و لمس نکرده باشد، از اظهارات رئیس دولت های نهم و دهم متأثر شده و برای مظلومیت او و دولتش خون گریه خواهد کرد! انگار او فراموش کرده که تحریم ها را "کاغذ پاره" می خواند و نسبت ها و واژه های عجیب و غریبی در زمان صدراتش در این خصوص به کار می برد.

به گزارش «تابناک»؛ احمدی نژاد مصاحبه اش را با تیتر"مسببان داخلی تحریم ها و مشکلات مردم" به گونه ای انجام داده و موضوعاتی را بیان کرده است که گویی او و دولتش ایران را به گلستانی تبدیل کرده بودند که عده ای در داخل تلاش داشتند این گلستان را ویرانه کنند؛ حتی به فرض محال هم اگر سخنانش درست باشد که نیست، او چرا در زمان ریاست جمهوری اش حرفی از این مسائل و تلاش عده ای برای تخریب اقدامات دولت سخن نگفت؟
چرا احمدی‌نژاد به سیم آخر زد؟!/ مسائل را طوری وارونه می‌گوئد که دل‌مان به حال‌تان می‌سوزد!
سخنان اخیر او نشان می دهد، هیچ تفاوتی بین احمدی نژاد دولت های نهم و دهم و احمدی نژاد امروز نیست، حتی کنار رفتن از قدرت هم گویا باعث نشده او تجدید نظری در رفتار و گفتارش داشته باشد. او در سخنان اخیرش به راحتی اتهاماتی علیه افراد و قوای دیگر مطرح می کند تا جایی که اعمال تحریم ها را به واسطه تلاش شخصی خاص که اتفاقا از مقامات بلندپایه کشور هم محسوب می شود، می خواند.

گفتار اخیر احمدی نژاد همچنان گویای این است که انگار او هیچ خط قرمزی غیر از خودش و اطرافیانش ندارد، چون اتهامات سنگینی را به دیگران نسبت می دهد که حتما باید برای آنها اسناد و مدارک کافی داشته باشد. ضمن اینکه هیچ ملاحظه ای هم در خصوص موضوعات و مسائل مهم، حیاتی و امنیتی کشور ندارد؛ بنابراین حتما باید در این خصوص او موآخذه شود و اگر سند و مدرکی بابت ادعاهایش دارد، ارائه کند.

اگر هم سخنان او بدون پایه و اساس است و هیچ سندی برای اثبات آن ندارد، فارغ از جایگاهش ـ که قبلا ریاست دولت های نهم و دهم را بر عهده داشته است ـ باید برخوردهای لازم با او صورت بگیرد. این رویه ای غیر معمول نیست و در همه جای دنیا اگر حتی رؤسای جمهور پیشین خلافی را مرتکیب شوند، بدون هیچ ملاحظه ای با آنها برخورد قانونی انجام می شود.

او که پیشتر و در دوران ریاست جمهوری اش، تحریم ها را "کاغذ پاره" و بی اثر می خواند، امروز بر خلاف گذشته می گوید: قبلا تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا را "خطرناک" خوانده است؛ انگار جمله معروفش را فراموش کرده که می گفت: "آنقدر قطعنامه علیه ملت ایران صادر کنید، تا قطعنامه دان‌تان پاره بشود!!!" آقای احمدی نژاد هنوز حداقل خبرنگاران فراموش نکرده اند که خیلی از صحبت های شما پس از سخنرانی با هماهنگی روابط عمومی وقت ریاست جمهوری، اجازه انتشار پیدا نمی کرد و حذف می شد!!

ادعای دیگر احمدی نژاد که امروز تمامی مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 را نادیده گرفته و اتفاقا آن را فاقد هرگونه دستاوردی می خواند، این است که دلیل تمامی اقدامات آژانس و غرب علیه ایران و مسائل هسته ای اش به دولت او برنمی گردد و همه مربوط به قبل از او بوده است. او به نحوی صحبت می کند که انگار قبل از دولت او هیچ کاری انجام نشده و فقط گاف های حقوقی به غرب داده اند و تمام بحث هسته ای در دولت احمدی نژاد به وقوع پیوسته، شکوفا شده و به ثمر نشسته است!

او بر این عقیده است که دولتش از سال 86 گام در راه تعامل با دنیا نهاده و اقدامات حقوقی قوی در راستای پرونده هسته ای ایران انجام داده است. احمدی نژاد ادعا کرده که اگر سیاسیون، مجلس و قوه قضائیه گام در راه تخریب دولتش برنمی داشتند او در موضوع هسته ای موفق می شد! هرچند اصل این مسأله کاملا نادرست است و شاید بیشترین همراهی از سوی سیاسیون، مجلس و قوه قضائیه پس از انقلاب با دولت احمدی نژاد صورت گرفت، چون ترکیب همه این نهادها تقریبا یکدست و از یک طیف بود، اما معلوم نیست، چرا این مسائل امروز تازه به ذهن رئیس دولت های نهم و دهم خطور کرده است.

در بعد حقوقی پیرامون مسأله هسته ای که احمدی نژاد مدعی شده، خیلی خوب در این زمینه کار کرده و اگر مخالفت ها با دولتش نبود و سنگ اندازی نمی شد، او می توانست موضوع را حل کند، تنها اشاره به دو نکته کافی است. "حسن روحانی" درباره کناره گیری اش از دبیری شورای عالی امنیت ملی در کتاب خاطراتی که پیش از ریاست جمهوری اش منتشر کرد، به یک اقدام حقوقی! احمدی نژاد اشاره می کند و می گوید که رئیس دولت نهم در آن زمان خواستار پرداخت هزینه های آژانس در قبال رفع و رجوع پرونده هسته ای ایران می شود!

از طرف دیگر، علاوه بر اقدام حقوقی شاخصی که پیشتر و نقل از کتاب خاطرات دبیر پیشین شورای عالی امنیت ملی و رئیس فعلی دولت های یازدهم و دوازدهم عنوان شد، گویا احمدی نژاد از خاطر برده که بسته های پیشنهادی دولتش در اواخر دوران صدارتش پیرامون حل موضوع هسته ای از راهکارهای مختلف برای رفع مشکلات زیست محیطی! تا حل موضوع قاچاق مواد مخدر!  بهره برده بود؛ اما تقریبا هیچ اشاره ای به چگونگی رفع مشکلات پرونده هسته ای نداشت!! احتمالا ابعاد و زوایای این راهکارهای حقوقی متقن او و دولتش برای دیگران هنوز مجهول است و در آینده افق های بیشتری از آن در ذهن های مردم روشن خواهد شد.

احمدی نژاد همچنین به طور کلی منکر موضوع اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی می شود و آن را ساخته و پرداخته دیگران برای فشار بر او، دولتش، وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی وقت می خواند. او همچنین این مسأله را در راستای همراهی با تحریم ها عنوان می کند که در آینده و یا جاهای دیگر می خواهد حرف هایی در این خصوص بزند؛ حرف هایی که مشتاقانه منتظر آن هستیم و فکر می کنیم همین الان هم برای بیان آن در حالی که نزدیک پنج سال از پایان دولت دهم می گذرد هم دیر است.

گویا احمدی نژاد هیچ علاقه ای ندارد که او و اطرافیانش بازخواست شوند و احتمالا هر مشکلی هم درباره او و همراهانش عنوان می شود، کار دیگرانی است که می خواهند اقدامات شایسته! احمدی نژاد و دولت های نهم و دهم را زیر سؤال ببرند. برای همین موضوع هسته ای را نگذاشتند او به سرانجام برساند و مانع تراشی کردند و اختلاس 3 هزار میلیاردی هم که رؤسای وقت بانک ملی و صادرات دوره او در آن نقش داشته اند و امضای وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی اش پای خیلی از اسناد این موضوع دیده می شود هم ساخته دیگران است.

او مشکلات مربوط به افزایش قیمت ارز و سکه در دولتش را به هیچ عنوان مربوط به خود، دولتش و سیاستگذاری های نادرست اقتصادی شان نمی داند و در ادعایی قابل توجه از نقش قوه قضائیه، یک نهاد خاص، رئیس مجلس و رئیس کمیسیون امنیت ملی پیرامون این مسائل سخن می گوید. او پا را فراتر گذاشته و از دیدار یک افسر اطلاعاتی انگلیسی که طی سال های 90 و 91 به ایران آمده و با یکی از نمایندگان مجلس دیدار کرده است، در این خصوص سخن می گوید؛ موضوعاتی که باز هم ادعا شده و موضوعاتی را به قوا، اشخاص و برخی نهادها نسبت می دهد.

در خصوص اتهاماتی که او باز هم در این سخنانش به قوا، نهادها و اشخاص وارد کرده، حتما باید اقدامات لازم از سوی مراجع ذیربط صورت بگیرد، اما یک پرسش اساسی این است که آقای احمدی نژاد! مگر شما رئیس شورای عالی امنیت ملی نبودید؟ چرا آن زمان خواستار برخورد و پیگیری نشدید؟ چرا اگر چنین مسائل خاصی در کشور به وقوع پیوسته، گزارش آن را به رهبری ارائه نکردید و خواستار پیگیری و برخورد نشدید؟ و چرا همان موقع مردم را در جریان نگذاشتید؟

شما مدعی شده اید یک نهاد خاص در زمان نوسانات قیمت ارز و سکه مدام خریدهای چندین میلیاردی صورت می داده و کار دولت که طرح ریزی سیاست های ارزی و اقتصادی برای ایجاد ثبات در بازار بوده است را خراب می کرده است. همانطور که پیشتر هم گفته شد، چرا اینها را همان زمان نگفتید؟ البته همه می دانند که بیشترین حمایت و همراهی با دولت شما به دلیل یکدستی قوای سه گانه صورت گرفته است، اما همچنان شما دیگران را به تخریب خود و دولت تان متهم می کنید.

اینکه ریشه همه مشکلات در حوزه اقتصادی و سیاست خارجی در دولت نهم و دهم را به گردن افراد، دیگر قوا و نهادها خاص بندازید، دقیقا همان خطی است که دشمنان نظام می خواهد و از طرفی باید بدانید که امروز بعد از گذشت 5 سال از پایان دولت تان از شما پذیرفته نیست. این را هم خوب می دانیم که این حرف ها نه برای مصلحت مملکت و بهبود امور است، بلکه برای این است که امروز شما و یارانتان باید پاسخگوی مشکلات و اقدامات خلاف قانونی باشید که در دوران هشت ساله ریاست جمهوری انجام داده اید. جالب است که همه نهادهای قانونی گزارش از تخلفات می دهند و شما و نزدیکانتان آن را نادرست و توطئه علیه خود می خوانید.

موضوع بسیار مهم دیگر اینکه شما با پذیرش قانون اساسی و ارکان آن در این مملکت، مسئولیت های مختلفی را پذیرفته و کار کرده اید که از مهمترین آنها، عهده دار شدن دو دوره ریاست جمهوری بوده است؛ بنابراین، باید به قانون پایبند بوده و آن را بپذیرید. نمی شود هرجا خلاف نظر شما و خطوط قرمزتان رأیی صادر شد، آن را نادرست بخوانید؛ هرچند در این زمینه سابقه روشنی دارید و در دوران ریاست جمهوری بسیاری از مصوبات و همچنین جایگاه قوه مقننه را نادیده گرفتید.
برچسب ها
خبرهای مرتبط
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲۹۷
انتشار یافته: ۵۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
بردار عزیز جناب آقای احمدی نژاد عوام فریبی بس است دیگر. آن زمانی که 75 اقتصاددان به شما نامه زدند که کشور با این برنامه های شما دچار بیماری هلندی می شود، گوش ندادی برادر. نه به رهبری گوش دادی نه به دلسوزان و خیرخواهان.
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
خوبه احمدي نژاد زبون باز كرده قشنگ معلومه شماها هم ترسيديد...
پاسخ ها
یه نفر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
دقت کردین به عکس انتخابی برای این تیتر.انگار احمدی نژاد میزنه توی سرش که ای وای بدبخت شدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
باز خوبه ی حرکتی از روی اصولش میکنه و در فکر درست کردن وجهه و تغییر رفتا رنیست .رییس جمهور فعلی که استاد چرخش در جهت منافع خودش است.
بهلول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
چرندیات خنده داری بود. کمی خندیدیم و انبساط خاطری پدیدار گشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
از اولش سیاستمدار نبود حالاش هم نیس. فقط بلد فرافکنی کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
آقای احمدی نژآد مانند کسی میماند که میگوید "" من میگویم اینجا مرکز زمین است و اگر قبول نداری برو متر کن ""
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
مثل این که یادتون رفته ایشان عضو مجمع تشخیص مصلحت هستند !!!
چارک میرزا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
در جنگ تحمیلی عراق به ایران هزاران ایرانی شهید و جانباز شده و میلیونها نفر ترک وطن کردند تا افراد بی صلاحیت با شانتاژهای تبلیغاتی و سوء استفاده از اعتماد مردم ، به ریاست رسیده و سرمایه های ملی این آب و خاک را با اعمال و حرفهای سخیف خود نابود کنند ، بهترین کار برای فراموشی کابوس آن دوران ، مجازات قانونی و بایکوت خبری آنان است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
قرار دادن عكسي كه مربوط به عزاداري است در يك نقد سياسي منصفانه نيست حداقل شما اخلاق را رعايت كنيد.
محمد رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
اون موقع که همه اندیشمندان از خطر احمدی نژاد میگفتند چرا شما ساکت بودید!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
واقعیت اینه که در این مملکت مسولین مختلف مدام در حال ادعا و طرح اتهامهای مختلف علیه دیگران هستند، کدامشان سند و مدرکی ارائه دادند که حالا از احمدی نژاد سند و مدرک میخواید؟
حالا که برخی از خود این آقایون متهم شده اند سند و مدرک لازم شده؟
همون زمان که آقای احمدی نژاد اون همه اتهام به همه میزد کسی سند و مدرک خواست؟
مش قربون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
احمدی نژاد نونش رو از تشنج و بحران میخوره بابا جان. الان هم دنبال همین کاراست.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
حرص نخور!اگه دست اینه میگه ۸۸ که مردم اومدن تو خیابون به خاطر حمایت از من بود
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
تحلیلتان خیلی ابکی و‌مسخره بود
احمدی باید از لاک‌ دفاعی خارج شود و حقایق را بیان کند
حیدری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
تابناک جون
چقدر گرفته ای تا این یادداشت را منتشر کنی؟
قیمتت چنده تا نقدا بپردازم؟
عابد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
گیرم احمدی نژاد از روی نااگاهای چنین چیزی را گفته
حرف های احمدی نژاد باید بررسی شود یا نه ؟
Jack
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
بسی رنج بردیم درین سال هشت...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
انگار جمله معروفش را فراموش کرده که می گفت: "آنقدر قطعنامه علیه ملت ایران صادر کنید، تا قطعنامه دان‌تان پاره بشود!!!"
بی سواد منظور احمدی نژاد از این جمله قطع نامه های شورای امنیت هست. تحریم های امریکا و اروپا نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
این اتهاماتی که به دولت 9 و 10 زده اید کاملا دیگر برای همه ملت ایران مشخص شد که همش سیاسی و سرابی بیش نیست.
همه چی در دادگاه اقای بقایی و کیفر خواست 30 صفحه ای او برایمان مثل روز مشخص هست.
یه مشت اتهامات الکی و بچه مدرسه ای!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
کار او درست بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
با گذشتش کار نداشته باشیم .حرف های جالبی میزنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
با سلام
کاش فضای سیاسی کمی شفاف بود تا بتوان حداقل خوب و بد را تشخیص داد چرا آقای احمدی نژاد مدام حاشیه سازی می کنند کاش عاقلانه تر رفتار کنند دوران ریاست جمهوری ایشان واقعا سرشار بی انضباطی های مختلف و بی برنامگی های متعدد بود مخصوصا بی انضباطی مالی در اوج خود بود . مدام در حال حاشیه سازی و جو سازی واقعا جای تاسفه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
دولت و مجلس و قوه قضایه الان 5 سال هست مدام به دولت احمدی نزاد حمله می کنند. خب نوبتی هم باشه الان دیگر نوبت احمدی نزاد هست.
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
خنده دار اینکه این آدم در مجمع تشخیص مصلحت عضو است و برای تشخیص مصلحت مردم ایران تصمیم می گیره. نابود کرد ایران رو با سخنرانیهایش در مجامع بین الملل و حالا مسئولیت هیچ چیز رو هم قبول نمی کنه.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
واقعا با این حرفها و این تهمت های سنگینی که این اقا به نظام وارد کرده اگر ایندفعه با این بنده خدا برخورد نشه اون شایعه ها که میگن این اقا مدارکی داره که ازش حساب میبرن در جامعه رنگ واقعیت میگره. خیلی منافقانه شده رفتارهای این تیم منحرف
bande khoda
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
بنظر بنده اگر هر یک از روسای جمهور ، یک کار بزرگ در سطح کلان مملکت انجام دهند برای مملکت کافیست ، متاسفانه عدم اجرای قانون های پنجساله و عدم پایبندی به مصوبات کلان کشور (در همه دوران های ریاست جمهوری ) مشکل ساز شده و همه روسای جمهور در چهار ساله دوم ساز دیگری زده اند و مملکت را به رنج و سختی انداخته اند
saman
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
با درود
متاسفانه احمدی نژاد همیشه عوامفریب و دروغگو بوده و هست و می ماند
حیف که گوش شنوایی برای نصیحت ناصحان و اساتید فرهیخته و وطن دوست ایران در زمان احمدی نژاد وجود نداشت .
احمدی نژاد از لحاظ روحی و روانی هم مناسب ریاست جمهوری نبود
ولی هزار افسوس

بدرود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
کی بود که میگفت تحریم ها بی اثره وتحریم ها ما را قویتر هم میکندکی بود که میگفت خیلی از کشورها بخاطر اینکه بخواهند به ما کالا بفروشند اشانتیون هم میدهندواز خدا شون هستش که ما تحریم بشیم متاسفانه مسولین هم حرفهای ایشان را تایید میکردند
خود گویم و خود خندم و خود مرد هنرمندم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
خداوند عاقبت همه را به خیر کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
اکثر دولتمرادان و سیاسیون ایران مثل هم هستند فقط دیگران مقصراند و خودشون پیغمبر و پیغمبر زاده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
تابناك چند گرفته اي كه به اين شكل شرافت نداشته ات را حراج كرده اي ؟ تف به ذات كثيفت ، به حول و قوه الهي احمدي نژاد درباره به قدرت برميگردد و زالو صفتاني چون شما مجددا پاچه خواري وي را خواهيد كرد. اسم روزنامه تون را بهتره بذاريد " براي يه مشت دلار"
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
ایشون دوباره می خواد "بگم بگم ها" رو راه بندازه تو کشور، غافل از اینکه دوران این رفتارهای زشت گذشته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
مظلوم نمایی روخوب اومدید.
یک سری حرفهای درست میزنه و در کنارش یک سری حرفهای درست رو نمیزنه!!
حرفهایی در جهت منافع خودش و در زمانی که به نفعشه نه در زمانیکه به نفعش نیست.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
این آقا تا زنده است دست از سر این مملکت بر نمی داره و هر روز یک بحران ایجاد می کنه
مریخ
|
United Kingdom
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
احمدی نژاد با همراهی تند روان و سخنرانی های اتیشن در صحن سازمان ملل و فعالسازی فعالیت هسته ای ایران باعث تحریم و با هدفمند کردن یارانه ها در یک زمان کوتاه باعث تورم شدید در کشور شد برخی کار های او واقعا و انصافا خدمت به مردم و نظام بود و برخی از اقدامات او به اقتصاد ضربه شدید و رکودی زمانبر را ایجاد کرد اما دولت او با تمام بدیها و خوبیهایش به پایان رسیده و زسانه ها همین الان ۵ سال از ریاست جمهوری اقای روحانی میگذرد ول کن احمدی نژاد نیستند او فقط مصاحبه ای در دفاع از عملکردش منتشر کرده است الان که پنج سال است که او نیست پس چرا اقای روحانی به وعده های خود عمل نکرده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
از آن هشت سال فلاکت بار ریاست جمهوری جناب احمدی نژاد زمان زیادی نگذشته و تقریبا تمامی مصاحبه ها، اظهارنظرها و اخبار مربوط به آن دوران در فضای مجازی به راحتی در دسترس است. بسیاری از منتقدین دوآتشه امروز ایشان، همان مدافعین تمام قد دیروز ایشان هستند. خدا رحمت کند مرحوم هاشمی رفسنجانی را که از معدود کسانی بود که از همان ابتدای کار، نسبت به مخرب بودن این جریان عجیب و غریب هشدار داده بود، و البته مخالفان مرحوم هاشمی، اینگونه اظهارنظرهای ایشان را به حساب حسادت و کینه و (ببخشید) کوتاه شدن دست از بیت المال و ... میگذاشتند و جدی نمی گرفتند. اگر همان دوران با جناب احمدی نژاد به شدت برخورد میشد،‌ شاید امروز در وضعیت بهتری بودیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
احمدی نژاد عزیز...خاوری که کار دیگران نبود....زمان صدارت شما بود...لابد هم میگی خاوری کیه؟لابد هم میگی دیگران واسه ضربه زدن به دولت من او را اوردند...لطفا این جواب بدین خواهشا...کمی نصیحت بشنو...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
وقتی یه دروغو مدام تکرار کنی به مرور همه باور می کنند، مطمئن باشید یک روزی از دولت احمدی نژاد به عنوان پاک ترین دولت تاریخ ایران یاد خواهد شد اگر اجازه این یاوه گویی ها و دروغ پردازی ها به او و اطرافیانش داده بشه. نمی دونم چرا می نویسم در حالیکه می دونم تابناک منتشر نمیکنه. این دفعه صدمه که کامنت میذارم و هیچ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
جهت رفع خستگي و نشاط بد نيست هر چند وقت يكبار يادي از محمود بشه.
از تابناك بخاطر يادآوري ممنونيم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
تنها کسی که ایشان راخوب شناخت و معرفی کرد آیت الله هاشمی رفسنجانی بود منتهی اصولگرایان فکر میکردند ایشان حب وبغض نسبت به او دارند .
عادل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
باید بررسی دقیق انجام بگیرد تا مشخص بشود کدام حرف ها راست است و کدام دروغ و پیگیری کامل صورت بگیرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
متاسفانه روش ایشان بر مبنای فرض توهم توطئه است وکل فضای هشت سال ریاست جمهوری ایشان همین گونه بود .
تیم هسته ای به سرپرستی دکتر روحانی را با انواع اتهامها وکارنابلدی متهم -سپس تیم دکتر لاریحانی را همین طور .
دولت خود راهم همین گونه تحلیل میکردند که میخواهند دولت ایشان را سرنگون کنند و ....!!!!!
بحران ارزی سال 91 در اثرتحریم ها که مدام داد میزدید قطعنامه ها کاغذ پاره نیست صادر ویا ادعا می کنند تحریم های امریکا خیلی اثر گذار بود و ... آقاجان جمله اوباما آب و بریز ....
را شما نگفتید و آنها را علیه ایران تحریک نکردید؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
آقا محمود شنیده تو منطقه خبرهایی است خواسته چیزی بگه ایراد نداره چون تاثیر گذار نیست میشنویم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
ببین احمدی نژاد چقدر کامنت داره !!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
تابی بدبخت نون حماقتت رو داری میخوری چند میگیرین اینا رو منتشر کنین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
همه اونایی که ماشین شاسی بلند سوار میشوند و تو شمال تهران و شهرهای بزرگ قیافه میگیرند
مال انها برای زمان ایشون است.

بگو قبل احمدی نژاد تو حساب بانکیتون چقدر مال داشتید؟
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
یعنی شما نمی دونین که آقای احمدی نژاد چرا به تحریمها گفتند کاغذپاره؟؟؟؟؟ واقعا فکر کردین اعتقاد قلبیشون گاغذپاره بودن تحریمها بود؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
احمدی نژاد میگه مقصر همه فجایع اقتصادی و سیاسی و اجتمائی زمان من دولت بعد بود
ستار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
بلایی که این سر مملکت آورد چنگیز نیاورد
تنگسیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
شکی نیست که خودش را برای انتخابات آینده ریاست جمهوری آماده میکنه والا هر آدم عاقلی میدونه افتضاح زمان ایشان از تخریب اسکندر و حمله اعراب هم بیشتره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
دعا کنیم برای همه مریضا زودتر خوب بشن
اسماعیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
سلام تابنک جان شما هم از جمله انهایی بودی که از سال ۹۰ شروع به تخریب دولت دهم کردی، لطف کنید بفرمایید چه کسی باید به اقدامات شما که به همراه خیلی دیگر از رسانه ها به طور هماهنگ شروع به تیتر زدن انواع افتراها به آقای احمدی نژاد ودوستانش در دولت کردین و هیچ سندی ومدرکی هم ارائه ندادین، رسیدگی کنه،؟ از جمله همین خبر الانتون!!
میدونم کامنت من رانمیزارین ولی بازهم نوشتم.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: