اقتصاد در گذر زمان؛
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی هجدهمین روز آبان ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
کد خبر: ۷۴۵۶۵۰
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۰ 09 November 2017
به گزارش تابناک اقتصادی، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی هجدهمین روز آبان ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.

18 آبان 1296، علاءالسلطنه رییس ‌الوزرا با معرفی مشیرالدوله به وزارت جنگ، موتمن ‌الملک وزارت علوم، تجارت و فوائد عامه، قوام السلطنه به وزارت داخله، مستشار‌الدوله به وزارت پست و تلگراف، ممتازالدوله وزارت مالیه و نصرالملک وزارت عدلیه کابینه خود را تغییر داد و ترمیم کرد.

18 آبان 1341، مردم اصفهان به دلیل گرانی برق اعتصاب کردند.

18 آبان 1344، نخست ‌وزیر لایحه پانزده میلیارد ریال اعتبار برای تقویت نیروی دفاعی کشور را به مجلس تقدیم کرد.

18 آبان 1347، یک موافقتنامه بازرگانی بین ایران و کویت امضا شد.

18 آبان 1348، دولت برای تقویت ارتش سی میلیارد ریال اعتبار از مجلس تقاضا کرد.

18 آبان 1357، امام خميني (ره) از روحانيون دعوت كردند به آن دسته از كارگران و كارمندان و كسبه اي كه در اثر تداوم اعتصابات دچار تنگدستي شده اند ياري رسانند و در اين راه اجازه دادند نيمي از «سهم امام» را هزينه كنند.


منابع: موسسه مطالعات و پژوهش های سیاسی و روزنامه دنیای اقتصاد

برچسب ها
خبرهای مرتبط
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: