کد خبر: ۷۴۳۴۸۳
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۳ 01 November 2017
ریاست جمهوری روسیه در گذشته از لیموزین های مرسدس بنز به عنوان خودروی رسمی استفاه می کردند.اما از آنجایی که پوتین علاقه خاصی به صنایع داخلی دارد،به فکر استفاده از یک نمونه داخلی افتاد.

در گذشته به معرفی خودرو و هواپیمای رییس جمهور ایالات متحده پرداخته و تا جای ممکن جزئیات آن را نیز منتشر ساختیم. همانطور که در گذشته نیز به آن اشاره کردیم،بسیاری از اطلاعات این تجهیزات مخفی بوده و برای عموم منتشر نخواهد شد.مابقی اطلاعات مواردی است که سازمان های دولتی برای ایجاد وحشت تروریست ها و جلوگیری از حملات منتشر کرده و علاوه بر آن پاسخ رسانه های کنجکاو نیز داده می شود.در کشورهای توسعه یافته این خودرو ها گاها توسط کمپانی های داخلی تولید می گردد و این مورود نه تنها باعث افتخار آنها است،بلکه از بابت پوشش اطلاعات محرمانه نیز اطمینان خواهند داشت.رییس جمهور روسیه را میتوان جزو مهمترین مقامات جهان نامید.ایشان هم اکنون و طی برنامه ریزی قبلی و به منظور برخی رایزنی ها وارد کشور عزیزمان شده است.
با خودروی پوتین آشنا شوید
 با خودروی رییس جمهور روسیه و کیف اتمی همراهش آشنا شوید!

روسیه نیز به مانند دیگر نقاط جهان،پروتکل های امنیتی خود را دارد و از آنها به خوبی پیروی میکند. ولادیمیر پوتین رییس جمهور وقت روسیه،برای پروازهای خود موارد امنیتی را به تیم مخفی واگذار می کند.به طور معمول 3 هواپیمای مسافربری یک مدل،یک شکل و معمولا یک رنگ رییس جمهور و تیم همراه را حمل می کنند.به هیچ وجه مشخص نیست که رییس جمهور در کدام یک از هواپیماها قرار دارد.به طور معمول حداقل 2 تا 3 فروند جنگنده پیشرفته روسی مانند مدل ها SU-35 و بالاتر این هواپیماها را اسکورت می کنند.سیستم امنیتی موشکی که بر روی زمین فعال است نیز تیم را برای پرواز امن زیر نظر دارد تا در موارد لزوم به سرعت وارد فعالیت شود.در برخی منابع به شیفت آلرت پایگاه های هوایی نزدیک به خط حرکتی رییس جمهور اشاره شده است.پس از ورود ایشان به خاک میهن عزیزمان،امنیت وی و همراهان بیشتر متکی به نیروهای امنیتی داخلی است.
با خودروی پوتین آشنا شوید
خودروی رییس جمهور روسیه

ریاست جمهوری روسیه در گذشته از لیموزین های مرسدس بنز به عنوان خودروی رسمی استفاه می کردند.اما از آنجایی که پوتین علاقه خاصی به صنایع داخلی دارد،به فکر استفاده از یک نمونه داخلی افتاد.کمپانی خودروسازی زیل روسیه برای این هدف انتخاب شد و این شرکت دستور اکید داشت که تنها به فناوری و موازین داخلی کفایت کرده و از هیچ کشوری در این راستا کمک گرفته نشود.کمپانی زیل نیز با توجه به این موضوع،به مدت 6 سال تمرکز خود را بر روی یک خودرو ایمن و قدرتمند متمرکز کرد.اطلاعات موجود از این خودرو بسیار ناچیزاست.برخی از رسانه های داخلی و خارجی بر حسب حدس های خود مطالبی را در مورد این خودرو منتظر کرده اند که به دلیل نبود منبع علمی از انتشار آن منصرف شده و تنها به اطلاعات دقیق و مستند کفایت کرده ایم.این خودرو در ظاهر بی شباهت به لیموزین های غربی نیست اما خطوط و طراحی آن مقداری مدرن به نظر می رسد.به عبارت دیگر طراحی در عین سادگی،دارای زیبایی خاصی است.(لازم به ذکر است که تصاویر از آخرین نمونه لیموزین این کمپانی است).
با خودروی پوتین آشنا شوید
لیموزین پوتین
بسیاری از منتقدان این خودرو را مدرن ترین نمونه امنیتی جهان می دانند.این خودرو 3.5 تن وزن دارد و در تولید آن استفاده از متریال های قدرتمند اما سبک مد نظر قرار گرفته است.تمامی شیشه ها در برابر مسلسل های اتوماتیک و کالیبر بالا مقاوم سازی شده است تا تکرار اثر تیربار باعث آسیب نگردد.علاوه بر آن،شیشه در مقابل راکت،انفجارهای مهیب و موشک های دوش پرتاب نیز مقاوم است.تایرها از مواد نامشخص تولید شده است که در برابر انفجار،خارج شدن باد و انفجار موشک مقاوم سازی شده است.این خودرو زرهی دارای یک سامانه پیشرفته کنترل است که میتوان خودرو را از داخل و خارج کنترل کرد.یک سیستم الکترونیکی و ارتباطی بسیار قدرتمند درون آن نصب شده است.این سامانه ارتباطی برای برقرای ارتباط محرمانه در مواقع لزوم طراحی شده است که میتواند یک کنفرانس نطامی محرمانه را مدیرت کند.صندوق عقب بسیار بزرگتر از حالت عادی به نظر می رسد که دلیل آن همچنان نامشخص است.در سیستم های الکترونیکی به طور کلی تمامی موارد مهم موجود در دفتر و کاخ رییس جمهور،در اختیار وی است.و اما مهمترین مورد و جالب توجه ترین خاصیت این خودرو،قابلیت تحمل در برابر انفجارهای اتمی و موشک باران های شیمیایی است.به عبارت بهتر این خودرو یک اتاق امن برای جلوگیری از نفوذ مواد رادیو اکتیو و شیمیایی است.به هر حال بسیاری از منتقدان عقیده دارند که در ارائه خصوصیات این خودرو زیاده روی شده است.
با خودروی پوتین آشنا شوید
خودروی رییس جمهور روسیه

از تمام اینها که بگذریم،پوتین به همراه کیف اتمی معروف اش وارد شده است.این کیف همه جا در اختیار وی است و توسط یکی از همراهان حمل می گردد.چمدان اتمی وسیله‌ای است که در آن داده‌های رمزی و سری لازم جهت صدور فرمان حمله با بکار گیری تسلیحات هسته‌ای کشورهای ایالات متحد آمریکا، فرانسه و روسیه، توسط رئیس جمهور نگهداری می‌شود. این وسیله «کمکی» طی بحران موشکی کوبا در دهه ۱۹۶۰ میلادی، بخاطر نگرانی رئیس جمهور آمریکا جان اف کندی در رابطه با توانایی نسبتاً مطلق صدور فرمان حمله، توسط رئیس ستاد مشترک سه قوا طراحی شد تا اولاً: رئیس جمهور مملکت هر زمان و بدون تلف شدن وقت بتواند فرمان حمله یا دفاع با تسلیحات هسته‌ای را صادر کند (بعلاوه یک نفر دوم که بیش از سه جانشین دارد) و دوما: امرای ارشد ارتش نتوانند سرخود عمل کرده و عامل جنگ هسته‌ای بشوند.در محافل آمریکایی این چمدان را «توپ فوتبال هسته‌ای» یا «کیف مدرسه اضطراری رئیس جمهور» می‌نامند.  روسها سه چمدان موازی دارند. چمدان‌ها «چگت» نام دارند. اولی در دست رئیس جمهور، دومی در دست رئیس ستاد مشترک سه قوا و سومی در اختیار وزیر دفاع قرار دارد.این سری چمدان بخشی از سیسیتم ارتباطات و فرماندهی کل ارتش روسیه «کازبک» است. این نام از نام سیگار برگ مورد علاقه استالین گرفته شده.روسها می‌بایستی الزاماً سه نفره و پشت سر هم فرمان حمله را صادر کنند.در رابطه با سیستم فرانسه هنوز اطلاعات مفیدی در دست نیست و حقیقت موجودیت چنین چمدانی در بریتانیا،خود سری محسوب می‌شود.این چمدان دارای یک ارتباط ماهواره و مستقیم است که میتواند یک وضعیت از نقطه مورد نظر برای حمله را ارائه نماید.این اطلاعات شامل تعداد جمعیت،تخمین تلفات و خسارت و موارد مشابه است.رییس جمهور به این دلیل کیف را حمل میکند که احتمال اتمی به کشور در زمان نبود ایشان امکان پذیر است.(تصویر زیر مربوط به یکی از کیف های اتمی روسیه در سال 1999 میلادی است).

با خودروی پوتین آشنا شوید
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۴
انتشار یافته: ۱۳
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۰
]خیلی جالب بود
فرزان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۰
البته بهتر بود قبل نوشتن این متن سفر قبلی پوتین به تهران رو خوب برسی می کردین !! از لحظه پیاده شدن امنیت ایشون توسط کادر روسی بود تا زمان خروج از ایران ( از ماشینهای اسکورت که از روسه امده بود و نیرو های نظامی حلقه اول )
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۰
حالا پوتين اين ماشينشم اورده ايران كه باهاش اينور وانور بره يانه؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۰
ماشینش یه چیزی شبیه پیکان خودمونه!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۰
سلام
علامت درشت نمایی متن کار نمی کند.
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۰
چی میشد ما هم برجام رو امضا نمیکردیم رئیس جمهور یه دونه از این کیف های کد های اتمی با خودش داشت؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۰
"رییس جمهور روسیه را میتوان جزو مهمترین مقامات جهان نامید.ایشان هم اکنون و طی برنامه ریزی قبلی و به منظور برخی رایزنی ها وارد کشور عزیزمان شده است"

چقدر این جمله حس بدی توش هست.
ناشناس
|
United States
|
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
مرگ بر روسیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
یک کمی هم از خودروی آقازاده ها و بابا هاشون بگید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
چه الکی الکی دنیا رو به یک میدان نبرد تبدیل کردیم.... یعنی بشر بدون بمب اتم و جنگ نمیتونه زندگی کنه.... چرا؟؟؟ همش به خاطر عقیده است..... عقیده....
پری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
پوتین منافع ملی کشورش را به همه چیز ترجیح میدهد و این هم نمونه ای از افکارش است. البته خودش بارها گفته که تنها دوست روسیه قدرت نظامی اش است. پس گول این رفت و آمد به ایران را نخورید .حسابی برای ما کیسه دوخته و می خواهد در این فرصت مناسب دریای خزر را بالا بکشد.
مهدی دوصفرهفت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
قابل توجه مثلا وطنی ها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
نمونه کامل از یک دیکتاتور !!!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
قیمت بنزین اعتراضات آبان 98 محمدرضا داورزنی هفته بسیج عبدالرضا داوری پیمان سنتو قرارداد مارک ویلموتس پالرمو درآمد سهمیه بندی بنزین