بازدید 4550
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید دارد که شورای پول و اعتبار هر چه زوتر تشکیل جلسه بدهد و تکلیف ادغام سه موسسه مالی ثامن، مهراقتصاد و کوثر را مشخص کند.
کد خبر: ۷۳۵۸۳۸
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴ 05 October 2017
محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه ادغام سه موسسه مالی در شورای پول و اعتبار بلاتکلیف مانده است، اظهار داشت: در گذشته شاهد فعالیت موسسات مالی به شکل های مختلف بودیم اما امروز برای مدیریت حوزه اقتصادی کشور به دنبال آن هستیم تا این موسسات به بانک تبدیل شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تشکیل بانک نیاز به مولفه های مشخص دارد، گفت: برای اینکه بانکی تشکیل شود باید شاخص ها و سرمایه های قابل قبولی داشته باشد، میزان سرمایه و مجوز دریافتی از بانک مرکزی از مولفه های اصلی است.

نماینده مردم تفرش و آشتیان در مجلس دهم شورای اسلامی توضیح داد: تقاضای تبدیل موسسات مالی به بانک در بانک مرکزی بررسی می شود، بنابراین موسسه های مالی برای ادامه فعالیت باید سرمایه قابل قبول داشته باشند، اگر موفق به تامین سرمایه لازم نشوند بانک مرکزی مجوز ادامه فعالیت آنها را نمی دهد.

وی با اشاره به موسسه کاسپین عنوان کرد: درباره این موسسه مالی قرار بود چند تعاونی اعتباری با هم ادغام شود تا بانک مرکزی مجوز لازم با به افزایش فعالیت های مالی آن موسسه را صادر کند، اما چنین اتفاقی رخ نداد و موسسه کاسپین بدون مجوز بانک مرکزی به افرادی غیر از اعضا وام داد، این موسسه حتی اجازه گرفتن سپرده و عملیات بانکی را ندارد به همین جهت مشکلات اساسی برای سپرده گذراران پیش آمد.

ادغام موسسه های مالی پایان دادن به دغدغه های مردم است

این نماینده مجلس با بیان اینکه باید هر چه زودتر ادغام سه موسسه کوثر، ثامن و مهراقتصاد صورت گیرد،  بیان داشت: با این کار بانک مهر اقتصاد که تابلوی آن را در سطح شهر مشاهده می کنیم به عنوان بانک شناسایی خواهد شد و می تواند به شبکه شتاب متصل شود و طبق دستورالعمل های بانک بر عملیات بانکی آن نظارت شود.

حسینی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه ادغام این سه موسسه  باعث ایجاد امید در بین سپرده گذاران می شود، گفت: با بانک شدن این موسسات، دغدغه مردم نسبت به سپرده هایشان کمتر می شود؛ با وجوداینکه میزان سود سپرده کاهش پیدا می کند اما امنیت مالی افراد افزایش پیدا می کند.

علت تاخیر در ادغام سه موسسه مالی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بیش از 100 روز پرونده ادغام سه موسسه روی میز شورای پول و اعتبار است، اظهار داشت: تاخیر در تشکیل جلسات شورای پول به دلیل انتصاب های جدید است، با این حال باید کمیسیون های اقتصاد و برنامه و بودجه مجلس پیگیری تشکیل شورای پول باشند تا هر چه زودتر دغدغه مردم در خصوص موسسات مالی برطرف شود.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
مجلس یازدهم سامانه سعدی منطقه حفاظت شده خاییز فوت آسیه پناهی جورج فلوید