بازدید 2910
عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس معتقد است اقدام وزارت امور خارجه برای راه اندازی معاونت اقتصادی می تواند یک مدیریت منسجم و متمرکزی برای دیپلماسی اقتصادی کشور فراهم آورد .
کد خبر: ۷۲۹۱۸۸
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵ 11 September 2017
صدیف بدری در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت "پیرامون عملکرد اقتصادی سفارتخانه ها و اینکه راه اندازی معاونت جدید اقتصادی در وزارت امور خارجه تا چه میزان به اقتصاد کشور کمک خواهد کرد"، اظهار داشت: اقدام وزارت امور خارجه برای راه اندازی معاونت اقتصادی می تواند یک مدیریت منسجم و متمرکزی برای دیپلماسی اقتصادی کشور فراهم آورد و باعث یکپارچگی  مبادلات اقتصادی کشورمان گردد.

وی با بیان اینکه باید فعالیت های اقتصادی با دیگر کشورها را ساماندهی کرد و با مدیریت دقیق سعی در جذب سرمایه گذاری و افزایش صادرات داشت، بیان داشت: باید با تمام توان از ظرفیت سفارتخانه ها برای تقویت و توسعه اقتصادی کشور استفاده کرد.

نماینده مردم اردبیل تصریح کرد: متاسفانه تا کنون سفارتخانه ها به نحو مطلوب نتوانسته اند در بعد اقتصادی عملکر خوب و قابل قبولی داشته باشند و باید با پیگیری و هدف گذاری از ظرفیت های موجود به نفع اوضاع اقتصادی و بهبود وضعیت کشور استفاده کرد.

وی با بیان اینکه مطمئنا با برنامه ریزی و مدیریت واحد می توان اوضاع عملکرد اقتصادی سفارتخانه ها را ارتقا داد و شاهد کمک به رشد و پیشرفت اقتصادی کشور بود، خاطر نشان ساخت: صادرات، افزایش مبادلات اقتصادی، کمک به اقتصاد به وسیله افزایش تولید  و جذب سرمایه های خارجی برای چرخه اقتصادی کشور می تواند از مهمترین اهداف برنامه های اقتصادی سفارتخانه ها و معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه باشد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران با تاکید بر اینکه متاسفانه تا الان سفارتخانه ها نقش اقتصادی خوبی ایفا نکرده اند فعالیت زیاد موثری در این زمینه نداشته اند، افزود: امیدواریم با راه اندازی معاونت اقتصادی یک هماهنگی و انسجام منظمی برای بحث اقتصاد مقاومتی و کمک به رونق اقتصادی در کشور صورت بگیرد.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
قرارداد الجزایر سم رایسین قتل عام صبرا و شتیلا مکانیسم ماشه حیران هفته دفاع مقدس