بازدید 3710
آیت الله شاهرودی:

داعش نعل وارونه آمریکا برای مهار بیداری اسلامی بود

کد خبر: ۷۲۶۳۷۱
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰ 01 September 2017
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام که به عراق سفر کرده در دیدار با معاون رئیس جمهور این کشور ادعای آمریکا برای مقابله با داعش را کذب دانست و آن را نعل وارونه آمریکا برای مهار جریان عمیق بیداری اسلامی و تجزیه جهان اسلام ارزیابی کرد.

به گزارش تسنیم، آیت الله سید محمود شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار نوری المالکی، معاون رئیس جمهوری عراق که امشب در جریان سفر به بغداد صورت گرفت، ادعای آمریکا برای مقابله با داعش را کذب دانست و آن را نعل وارونه آمریکا برای مهار جریان عمیق بیداری اسلامی و تجزیه جهان اسلام ارزیابی کرد.

آیت الله شاهرودی همچنین با تأکید بر هوشیاری و همبستگی ملت ها گفت: از دولت های اسلامی انتظار می رود که با گروه های تکفیری و توطئه های امریکا ازجمله فتنه‌گری‌های طائفه ای، قومی، فرقه ای و اختلافات مذهبی مقابله کنند.

نوری المالکی ،معاون رئیس جمهوری عراق نیز در دیدار با آیت الله شاهرودی و محسن رضایی، رئیس و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، از ایفای نقش سازنده ایران در شئون مختلف سیاسی و اقتصادی عراق تشکر کرد.

 نوری المالکی معاون رئیس جمهور عراق افزود: مفتخریم که میزبان نخستین سفر عالم برجسته جهان تشیع، حضرت آیت الله شاهرودی و هیأت همراه به عراق هستیم و امیدواریم این سفر، مایه تحکیم روابط راهبردی دو کشور ایران و عراق باشد.  

نوری المالکی ضمن تشکر از نقش سازنده ایران در شئون مختلف سیاسی و اقتصادی عراق، پیروزی های اخیر ارتش و ملت عراق در نبرد با تروریسم را مرهون نقش سازنده علما در بسیج مردمی، همبستگی اقشار مختلف مردم و همراهی دوستان و همپیمانان راهبردی ملت عراق به ویژه جمهوری اسلامی ایران دانست و از آنان تشکر کرد.

معاون رئیس جمهوری عراق همچنین ضمن تشریح زمینه های اتحاد ملی و دستاوردهای بزرگ و شیرین همبستگی ملت عراق، استمرار این پیروزی ها را مرهون توجه بیشتر نخبگان عراقی به سه مؤلفه «وحدت، امنیت و علائق ملی» دانست.

در این دیدار، ابومهدی المهندس فرمانده حشد الشعبی و جمعی از مسئولان عراقی نیز حضور داشتند.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو