بازدید 22363

توقف بیش از ۱۹ ساعته زائران خانه خدا در فرودگاه تهران!

شمار زیادی از هموطنانمان که به رغم نگرانی‌ها در خصوص میزبانی سعودی‌ها بار سفر بسته و عزم حج کرده‌اند، ساعات طولانی‌ است با بی تفاوتی برخی مسئولان در فرودگاه گیر افتاده‌ و راه فراری ندارند.
کد خبر: ۷۱۹۴۸۳
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۸ 07 August 2017
شمار زیادی از هموطنانمان که به رغم نگرانی‌ها در خصوص میزبانی سعودی‌ها بار سفر بسته و عزم حج کرده‌اند، ساعات طولانی‌ است با بی تفاوتی برخی مسئولان در فرودگاه گیر افتاده‌ و راه فراری ندارند.

به گزارش «تابناک»، اعزام زائران ایرانی حج تمتع بعد از یک سال توقف، در حالی از سر گرفته شده که گویی تغییری در روند اعزام حجاج صورت نگرفته است؛ آنقدر که هنوز زائران خانه خدا با تأخیرهای طولانی و تحمل مشقت های زیاد رهسپار عربستان می‌شوند و احتمالا در بازگشت نیز چنین مشکلاتی گریبان گیرشان خواهد بود.

این را می‌شود از گزارش هایی دریافت که از توقف طولانی مدت برخی از زائران خانه خدا در فرودگاه امام خمینی به دستمان می‌رسد. زائرانی که در قالب سه کاروان از شهرهای کرج، قزوین و قم راهی فرودگاه بین‌المللی حومه تهران شده‌اند اما از نیمه شب که به فرودگاه رسیده‌اند تا کنون، چیزی جز توصیه به صبر نصیبشان نشده است!

یکی از این زائران در این باره به «تابناک» می‌گوید: بر اساس تشخیص سرپرستان این سه کاروان، جمعی حدود 260 تن از ساعت 12 شب تا 2 بامداد امروز به فرودگاه امام خمینی(ره) رسیدند تا صبح با پرواز 1616 عازم عربستان شوند؛ اما هنوز این اتفاق رخ نداده و هیچ توضیحی جز توصیه به صبر به ما ارائه نشده است.

وی می‌افزاید: تا ظهر امروز وضعیت به این منوال ادامه داشت و پس از آن اعلام کردند که پرواز ساعاتی دیگر انجام خواهد شد و همه مسافران را با ارائه کارت پرواز راهی سالن ترانزیت کرده‌اند اما این وعده نیز تا این لحظه به حقیقت نپیوسته است. آن هم در شرایطی که دو پرواز دیگر به مقصد عربستان صورت گرفته اما هنوز ما تعیین تکلیف نشده‌ایم.

این زائر خانه خدا در ادامه با تأکید بر اینکه پس از چندین بار خلف وعده، آخرین زمان انجام این پرواز ساعت 19 اعلام شده بود که آن هم کذب بود، می‌گوید: هنوز وعده دیگری برای انجام این پرواز اعلام نشده و معلوم نیست تا کی باید صبر پیشه کنیم و در ترمینال حج سرگردان باشیم. از ما که گذشت، کاش مسئولان تدبیری بیندیشند که دیگر مسافران خانه خدا دچرا این مشکلات نشوند.

دعایی که می‌شود آن را بسط داد و مشمول بازگشت حجاج نیز کرد، به ویژه آنکه می‌دانیم، معطلی در فرودگاه در این سفر مهم در کشورمان، اتفاقی مسبوق به سابقه است؛ اتفاقی که گویی هیچ راهی برای جلوگیری از وقوعش وجود ندارد و هرچقدر هم که زمان بگذرد، رفع شدنی نیست!

به نظمی دردناکی که این باور را در زائران ایرانی به وجود خواهد آورد که وقوع بی نظمی های بزرگ تر و جانکاه در عربستان در برگزاری مناسک حج، طبیعی و غیرقابل رفع است، همان گونه که کشورمان نتوانسته به رغم تکرار برنامه های اعزام حجاج در سالیان طولانی، معایب آن را رفع کرده و سرگردانی در فرودگاه را مقدمه و مؤخره سفر حجاج ننماید!

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۹
انتشار یافته: ۱۶
حجاجی که ایندوره شایسته دلسوزی و نگرانی نیستند,می خواستن نروند
توهین و سرگردانی زائران خانه خدا که اکثرا سالمند هستند با هیچ منطقی سازگار نیست و نشان دهنده بیعرضگی و ناجوانمردی مسئولان مربوطه می باشد
همانطور که علی (ع) گفت بکشید آنهایی را که قرآن رو بر نیزه ها کرده و ادعای مسلمانی می کنند. در حال حاضر هم چنین تصمیم هایی باید گرفته شود. رفتن به عربستان و سود دادن به این دولت حتی با عنوان حج حرام است حرام ، حرام. آنها با این پولها سلاح می گیرند و مسلمانان یمن رو می کشند و بر ضد دیگر کشورها و مهم تر از همه میهن اسلامی مان اقدام می کنند چطور می توانیم در چنین شرایطی به حج برویم
اینم تقصیر عربستانه دیگه! رژیم سعودی با پشتیبانی امریکا به مسئولین هواپیمایی ایران فشار میارن که زائرین رو با تاخیر به عربستان برسونن!
حالا ی کم صبر کنید :)))
نميدونم چطور مردم ما به اين زودى قتل عام هموطنانمان در عربستان را فراموش كردند!!!و دوباره حاضر شدن با خفت و خوارى پا به اين سفر بگذارند!وقتى مسئولين حج و زيارت خودمون براى مردم ارزش قائل نيستن از عربستان ديگه انتظارى نيست!!!
هواپيماي مشركان را سوار ميشن تا برن برائت از مشركين كنن!
بابا یه وقت پیاده میرفتن حج....
کلا تو این مملکت کسی پاسخگو نیست مخصوصا سازمان حج و زیارت که منت هم میزاره که مردم رو میبره مکه

اقا نمیتونید عرضه ندارید مردم رو چرا اذیت میکنید
اینها می خواهند بفرستند به هر قیمتی شده ..جان که ارزش ندارد ... زنده باد سیاست
از این ذلیل تر هم داریم؟
نرن خوب!
ای قوم به حج رفته کجایید کجایید؟!
معشوق همین جاست بیایید بیایید
معشوق تو همسایه و دیوار به دیوار
در بادیه سرگشته شما در چه هوایید؟!
اشكال نداره
اينا دوست دارن خودشون
هرچه زجر بیشتری بکشید مسلما اجرتان بیشتر وحج تان مقبول تر است. مگر نه اینکه بعضی پای پیاده عازم زیازت مشهد مقدس وکربلای معلا میشوند برای صواب بیشتر. پس شما هم غر نزنید و از خدا بخواهید مشکلات وزجر های بیشتری سر راهتان قرار بدهد تا اجرتان بیشتر باشد واز مسولین هم به خاطر مشکلاتی را که بر طرف نمی. کنند قدردان وسپاسگزار باشید چون موجب اجر بیشتر میشود
خانواده ی منم بودند پرواز ساعت هفت و نیم صبح ده شب انجام شد بدون هیچ توضیحی،متاسفم
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه