1768بازدید
این شیوه از کشتی، ضمن اینکه با پوشش لازم تعریف شده، کلیه ملاحظات ممکن برای حفظ سلامت بانوان علاقمند به این شیوه از کشتی را نیز از طریق استفاده از پوشش کامل لباس کشتی، کلاه پوشش مو و گوش بند در نظر گرفته است.
کد خبر: ۷۱۸۴۹۸
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶ 04 August 2017
فدراسیون کشتی در بیانیه ای برنامه های خود را در مورد کشتی کلاسیک بانوان اعلام کرد. 

به گزارش تابناک ورزشی، به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، متن این بیانیه به شرح زیر است: «کشتی» ورزش ملی مردم ایران زمین است. کشتی بخشی از تاریخ و فرهنگ مردم عزیز  ایران است. ارزش های مذهبی و ملی ملت ایران، بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ این ورزش کهن و باستانی است. 

فدراسیون کشتی ایران، در دو سال گذشته تلاش های فراوانی نمود، تا بتواند در پاسخ به تقاضای بانوان علاقمند به کشتی ایران، شیوه ای جدیدی از کشتی را به عنوان یک شیوه جداگانه و مستقل، از سایر شیوه های کشتی گیری، در چارچوب اعتقادات، ارزش ها و فرهنگ  اسلامی و ملی مردم ایران، تعریف کرده و در نهایت به تصویب اتحادیه جهانی کشتی برساند. به لطف خدا این امر محقق شد. 

این شیوه از کشتی، ضمن اینکه با پوشش  لازم تعریف شده، کلیه ملاحظات ممکن برای حفظ سلامت بانوان علاقمند به این شیوه از کشتی را نیز از طریق استفاده از پوشش کامل لباس کشتی، کلاه پوشش مو و گوش بند در نظر گرفته است. 

نکته حائز اهمیت در کشتی کلاسیک بانوان  این است که بخاطر حفظ ارزش های مذهبی و ملی کشورمان، در واقع برای اولین بار، در میان تمامی رشته های ورزشی، یک شیوه مستقل و جهانی در ورزش، با پوشش مورد قبول جامعه مسلمان، و اوزان و ضوابط داوری  مستقل،  با پیشنهاد از سوی ایران تعریف شده و به تصویب مرجع جهانی آن رسیده  است. 

در واقع بر این اساس تمامی بانوان مسلمان و غیرمسلمان در  شیوه ای از کشتی، که مطابق ارزش های مذهبی و ملی مردم مسلمان ایران و سایر کشور های اسلامی است، رقابت  خواهند کرد. 

اصل برتر برای فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران، در  تعریف این شیوه از کشتی برای بانوان علاقمند به فعالیت در این رشته ورزشی،  حفظ اعتقادات و فرهنگ اسلامی و ملی مردم عزیز کشورمان بوده و خواهد بود. و این اصل در تمامی برنامه های توسعه ای این رشته، بعنوان خط قرمز کشتی کلاسیک بانوان قلمداد خواهد شد.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
صندوق توسعه ملی تنگه هرمز اسماعیل هنیه جان بولتون نفتکش سازمان بنادر و دریانوردی محمد حسن گنجی آیت الله جنتی