اقتصاد در گذر زمان
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی یازدهمین روز مرداد ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
کد خبر: ۷۱۷۸۴۸
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۰ 02 August 2017
به گزارش تابناک اقتصادی، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی یازدهمین روز مرداد ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.

11 مرداد 1344، ایران برای ترویج کشاورزی جدید با فرانسه قرارداد امضا کرد.

11 مرداد 1345، شرکت هواپیمایی ملی ایران اولین خط هوایی بین تهران – پاریس را دایر کرد.

11 مرداد 1349، قرارداد فروش گاز به شوروی امضا شد.

11 مرداد 1356، بر اساس يك گزارش رسمي كه امروز در آمريكا منتشر شد اين كشور در سال گذشته 56 درصد صادرات جهاني اسلحه را به خود اختصاص داده كه نيمي از اين رقم تنها به سوي سه كشور اسرائيل، ايران و عربستان سرازير شده است.

11 مرداد 1365، امام خميني (ره) در پيام مهمي به حجاج بيت الله الحرام، خريد كالاها و اجناس آمريكايي را مخالف با آرمان هاي اسلامي، ترويج باطل و كمك به جنايتكاران جنگي اعلام كردند.

11 مرداد 1371، معاون سازمان انرژي اتمي جمهوري اسلامي ايران هشدار داد تهران در صورت عدم تكميل نيروگاه بوشهر، خريد كالاهاي آلماني را تحريم خواهد كرد.


منابع: موسسه مطالعات و پژوهش های سیاسی و روزنامه دنیای اقتصاد 

روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار