اتاق بازرگانی قطر اعلام کرد: شرکت‌های کردستان عراق قصد دارند تا همکاری‌های خود در حوزه نفت، گاز، صنعت، کشاورزی و امنیت غذایی را افزایش دهند.
کد خبر: ۷۱۶۹۹۹
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰ 30 July 2017
اتاق بازرگانی قطر اعلام کرد: شرکت‌های کردستان عراق قصد دارند تا همکاری‌های خود در حوزه نفت، گاز، صنعت، کشاورزی و امنیت غذایی را افزایش دهند.

به گزارش فارس به نقل گلف‌تایمز، یکی از مقامات اتاق بازرگانی قطر اعلام کرد: شرکت‌های اقلیم کردستان عراق تمایل دارند که به بازار قطر ورود کنند. 

این مقام قطری در سفر اخیر خود به عراق با برخی مقامات اقلیم کردستان نظیر فرماندار کرکوک و مقامات اتاق بازرگانی سلیمانیه عراق و همچنین برخی تجار این کشور دیدار کرده است. 

محمدبن طیار الکویتی معاون دبیر کل اتاق بازرگانی قطر، ادامه داد: در این دیدارها دو طرف در مورد همکاری در زمینه سرمایه‌گذاری و همچنین روابط تجاری بین قطر و بخش خصوصی عراق گفت‌وگو کردند. در این دیدارها همچنین مقامات دو کشور راه‌های توسعه‌ مبادلات تجاری و ایجاد ارتباط بین شرکت‌های دو طرف را مورد بحث قرار دادند. 

مقامات قطر و عراق در کنار توافقات فوق قصد دارند تا همکاری‌های خود در حوزه نفت، گاز، صنعت، کشاورزی و امنیت غذایی را افزایش دهند. 

الکویتی ادامه داد: مقامات عراقی خواستار تقویت روابط تجاری و همکاری و سرمایه‌گذاری با قطر شدند. 

معاون دبیر کل اتاق بازرگانی قطر همچنین افزود: مقامات اقلیم کردستان عراق نیز از تجار قطری خواستند تا در این منطقه سرمایه‌گذاری کنند.

الکویتی تأکید کرد: در دیدار با مقامات عراقی چندین فرصت سرمایه‌گذاری در زمینه تولید مواد غذایی معرفی شده است.

این مقام اتاق بازرگانی قطر، افزود: بسیاری از شرکت‌های عراقی از تمایل خود برای ورود به بازار قطر و محکم کردن جای پای خود در این کشور خبر داده‌اند.

روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: