بازدید 20122
ثبت دو موفقیت بزرگ فضایی به نام ایران؛
در نتیجه آزمایش امروز، توان موشکی کشورمان افزایش چشمگیری را تجربه نموده و از 25 تا 50 کیلوگرمی که ماهواره‌برهای سفیر توان حملشان را داشتند، به مرز 100 کیلوگرم رسید. با این ملاحظه که طرح توسعه سیمرغ در دستور کار مقامات کشورمان قرار دارد و این موشک قرار است با اعمال بهینه سازی ها و تغییراتی در آینده، به توان حمل محموله هایی با وزن 500 تا 700 کیلوگرم دست بیابد.
کد خبر: ۷۱۶۲۲۵
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۴ 27 July 2017
با سپری شدن مدتی نسبتا طولانی، امروز گام بزرگ دیگری در عرصه فعالیت‌های فضایی در کشورمان برداشته شد.

پایگاه فضایی حضرت امام خمینی(ره) که نخستین پایگاه سکو ثابت جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود مجموعه عظیمی است که تمام مراحل آماده سازی، پرتاب، کنترل و هدایت ماهواره برها را برعهده دارد.
به گزارش «تابناک»، پس از انجام یک مرحله آزمایش موفقیت آمیز موشک ماهواره‌بر سیمرغ در پایگاه فضایی امام خمینی(ره) در زمستان سال 94، امروز بار دیگر یک فروند موشک سیمرغ در این پایگاه در معرض آزمایش قرار گرفت و نتیجه موفقیت آمیز بود.
 
با این تفاوت که این بار شلیک سیمرغ، دو هدف را همزمان تعقیب می‌کرد؛ نخست آزمایش کامل سازه ها و تجهیزات تنها پایگاه فضایی کشورمان در سمنان که به نوعی افتتاح رسمی این پایگاه به شمار می‌آید و بعد، سنجش عملکرد مرحله دوم موشک ماهواره بر سیمرغ؛ اتفاقی که اگر رخ می‌داد، سیمرغ تمامی مراحل سنجش را سپری کرده و آماده قرار دادن ماهواره های ایرانی و دیگر کشورها در مدار LEO خواهد بود.

با شلیک موفقیت آمیز «سیمرغ»، پایگاه فضایی کشورمان رسما افتتاح شدنتیجه بزرگی که با آزمایش امروز حاصل آمد تا توان موشکی کشورمان افزایش چشمگیری را تجربه نموده و از 25 تا 50 کیلوگرمی که ماهواره‌برهای سفیر توان حملشان را داشتند، به مرز 100 کیلوگرم برسد. با این ملاحظه که طرح توسعه سیمرغ در دستور کار مقامات کشورمان قرار دارد و این موشک قرار است با اعمال بهینه سازی ها و تغییراتی در آینده، به توان حمل محموله هایی با وزن 500 تا 700 کیلوگرم دست بیابد.
 
مسیری که با شلیک موفقیت آمیز سیمرغ، به درستی در حال طی شدن است و امید می‌رود با سرعت بیشتری پی گرفته شود. به ویژه از این رو که پایگاه فضایی امام خمینی(ره) در دست بهره برداری قرار گرفته و مرحله بعدی تست این ماهواره بر جدید ایرانی، ارسال ماهواره به مدارهایی‌ست که تا کنون دسترسی آن برای ایرانیان مقدور نبوده است.

هدفی که با ثبت دو موفقیت بزرگ امروز، دور از دسترس نیست و می‌تواند برخی اخبار ناخوشایند در خصوص تعویق طولانی مدت در پرتاب ماهواره های ایرانی به فضا را کم رنگ نماید. با این امیدواری بزرگ که انتظار برای شلیک سیمرغ ایرانی بعدی به فضا، زمانی بسیار بسیار کوتاه تر به طول بیانجامد!
 
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۱
انتشار یافته: ۱۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۵
شکر فقط با کار تلاش مضاعف میشه پیشرفت کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۵
در این مورد چرا روسیه به ایران کمک نمیکند؟ تا موشکهای دوربرد وقوی ساخته شود ایران در منطقه استراتژیک قرار دارد این ایران است مانند سپر دفاعی برای روسیه عمل میکند که دشمنان روس نتوانند به آسانی بروسیه نزدیک شوند هر چقدر ایران قوی باشد به ان اندازه بنفع روسیه است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۵
مرحله بعدی، ارسال کاووشگر به ماه خواهد بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۵
اگر چه داشتن فن آوری فضایی افتخار است ،اما با فقر مردم نا سازگار ،میباشد ،بزرگترین دست آورد انقلاب بعد از چهل سال زدودن فقر از چهره مردم است ،بگونه ای که حتی افرادی که سی سال در نظام جمهوری اسلامی خدمت کرده ،آنهم بعنوان مهندس ،اکنون که ده سال است بازنشسته شده ،حقوق آن کفاف هزینهٔ، زندگی در حد یک کارگر ساده را نمیکند ؟ که این ننگ است برای مسولین جمهوری اسلامی، اگر فرستادن موشک به فضا افتخار است ،که هست ،پس زدودن فقر از جامعه افتخاری برتر است ،،،،
طلبه نو اندیش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۵
با تمام حرف های این گزارش موافقم اما یه چیزی که اونو خیلی دوست داشتم اسم این پایگاه و ماهواره بر بود با نام امام خمینی و سیمرغ هر دو عالی انتخاب شدن
ناشناس
|
Canada
|
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۶
صد ساله نفت تو اين كشور كشف شده، هنوز تو اكتشاف و استخراج و پالايش، نيازمند دستگاه و مشاوره خارجي هستيم. به پالايشگاه ها و پتروشيمي ها سر بزنيد تا حجم عظيم قطعات ابزار دقيق و غيره خارجي رو ببينيد. اونوقت فرت و فرت موشك هوا كنيد و فكر كنيد خودكفاييد.
ناشناس
|
China
|
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۶
این اقدام یک سالی به تاخیر افتاد و دولت روحانی دیدند که با وجود فرستادن این موشک به آشیانه باز هم تحریم شدیم.
ناشناس
|
Canada
|
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۶
. این دولت برای مطالعه همه چیز را متوقف نموده و بدون جایگزین مناسب رها می نماید. مانند طرح ایران کد، ارسال ماهواره، طرح های عمرانی نظیر سد سازی و...کشتی سازی ، کاهش اولیه 85 در صدی بودجه نظامی که باعث کاهش شدید همکاری دانشگاه ها و وزارت دفاع گردید. جایگزینی پیمانکاران داخلی پروژه های نفت و گاز و پتروشیمی با خارجی ها به بهانه جذب سرمایه و انتقال تکنولوژی، توقف پروژه تولید هواپیما و غیره. توقف پروژه های هسته ای
در نتیجه عملا متخصصین ایرانی بیکار شده و مجبور به مهاجرت می شوند. ممکن است بعضی ابتدا در ایران به استخدام غربی ها در آیند. ولی در پایان پروژه در ایران همراه آنها می روند.
Asf
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۶
پاسخ نسبتا خوبی بود به تحریم مجدد امریکا علیه ایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۶
وقتی همه چیز را به سیاست گره بزنند ، توان علمی کم می شود ، توان اقتصادی ضعیف می گردد، وضعیت اجتماعی بی سرو سامان می گردد و خلاصه هزاران ضعف پدیدار خواهد شد و همه بدلیل بی ثباتی سیاست و تصمیمات مرتبط با سیاست است - هر چیز جای خود را دارد و باید در مسیر خودش به آن پرداخت - درست است که امور به هم ربط دارند - اما نباید انها را زنجیر وار بهم گره زند بلکه بطور شبکه ای با آن برخورد نمود تا در زمان ضعف یک مسیر مسیرهای دیکر از هم نگسلد - می دانم متاسفانه کسی بدنیال یافتن این مسیرهای شبکه ای نیست و همیشه ساده ترین راه حل انتخاب می کنند - و تا این حرکتهای زنجیره ای سیاسی وجود دارد راه به جایی نخواهیم برد و حتی اب خوردن د را باید به سیاست گره بزنیم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۶
در جواب تحریم ها باید توان موشکی را افزایش داد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۶
در دنیای مبتی بر زور اگه سرمونو خم کنیم باید منتظر درخواستهای بعدی از سوی غرب و امریکا باشیم در جنگل دنیا اگز قوی نباشیم دریده می شویم بدون شک . باید یا کاملا بله بگیم یا کاملا نه ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۷
این پایگاه سال 91 کاملا آماده بوده ولی با آمدن روحانی و مسئله برجام پنج سالی بی خودی خاک خورده حالا که روحانی فهمیده از غرب چراغی واسش روشن نمیشه تازه برگشته سال 91 .
یه سرچ کوچولو تو اینترنت بزنین واقعیتو میفهمین
دقت کن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۷
آفرین به دانشمندان فضایی و هسته ای ما که بی اعتنا به تردید ، تعلل و اشتباهات برخی مسئولین ما یک تنه پرچم حرکت مقتدرانه در مسیر پیشرفت های فناوری روز دنیا را به دست گرفته و برافراشته اند دست مریزاد .
مگر ما نبودیم که می گفتیم تنها راه مقابله با دشمنان این انقلاب و نظام دست یابی به فناوری های روز دنیا و افزایش قدرت در این حوزه هاست اصطلاحا گفته می شد باید قوی باشیم تا در مقابل زور گوها بایستیم خُب پرتاب ماهواره و دیگر صنایع های تک ( high tech ) هم نشانه همین اقتدار است پس باید دولتمردان فقط و فقط حمایت کنند و بَس .
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفلوانزا آلودگی هوا محسن پورسیدآقایی مسعود سلیمانی طرح ملی مسکن مجید بهرامی حمید شهریاری محمد شیاع زهرا امیرابراهیمی