سایت رسمی اوپک درباره نشست امروز روسیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد نیجریه پس از آنکه تولیدش به 1.8 میلیون بشکه رسید عضو «توافق اوپک» می‌شود و نشست بعدی در سپتامبر 2017 برگزار می‌شود.
کد خبر: ۷۱۵۳۵۵
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۱ 24 July 2017
سایت رسمی اوپک درباره نشست امروز روسیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد نیجریه پس از آنکه تولیدش به 1.8 میلیون بشکه رسید عضو «توافق اوپک» می‌شود و نشست بعدی در سپتامبر 2017 برگزار می‌شود.

به گزارش فارس، لحظاتی پیش سایت رسمی اوپک درباره نشست امروز کشورهای تولیدکننده نفت در سن‌پترزبورگ روسیه که لحظاتی پیش پایان یافت بیانیه‌ای منتشر کرد. 

در این بیانیه آمده است نشست کمیته نظارت مشترک کشورهای عضو و غیرعضو (JMMC) امروز در سن‌پترزبورگ روسیه برگزار شد که چهارمین نشست پس از انجام توافق اوپک محسوب می‌شد و گزارش ماه ژوئن کمیته فنی و نیز عملکرد 6 ماهه نخست این توافق را بررسی می‌کرد.

گزارش ماه ژوئن را کمیته فنی کشورهای عضو و غیرعضو اوپک (JTC) برگزار کرد این نشست به میزبانی روسیه برگزار شد.

پس از بررسی گزارش اعضا به این نتیجه رسیدند که بازار نفت به سمت ثبات پیش می‌رود و پیشرفت قابل توجهی در مسیر متوازن شدن عرضه و تقاضا داشته است. این استنباط بر اساس گزارش کمیته فنی و نیز بررسی عملکرد 6 ماهه پس از توافق اوپک صورت گرفت.

در این نشست درباره نکته‌های مثبتی که توافق اوپک داشته چنین آمده است که احتمالاً تقاضا در نیمه دوم امسال 2 میلیون بشکه افزایش یابد. البته صندوق بین‌المللی پول هم در گزارش امروز به این مسأله تأکید داشت.

همچنین درباره نقاط قوت در این مدت 6 ماه اشاره شده که کشورهای تولید کننده نفت به 98 درصد تعهداتشان عمل کرده‌اند. به طوری که عمل به تعهدات توانسته حجم نفت ذخایر بازار را در فاصله ماه‌های ژانویه تا ژوئن 350 میلیون بشکه کاهش دهد.

همچنین ذخایر نفت کشورهای IECD از 250 میلیون بشکه به 90 میلیون بشکه کاهش یافته است. 

در ادامه این بیانیه آمده است که از این به بعد هم بر صادرات و تولید کشورها نظارت خواهد شد.

بر اساس این بیانیه در نشست امروز قرار شده است که نیجریه که پیش از این از طرح کاهش تولید نفت معاف بود تولید خود را به 1.8 میلیون بشکه در روز برساند و پس از آن به عضو کشورهای متعهد شونده برای طرح کاهش تولید نفت در آید. در حال حاضر تولید نفت نیجریه 1.75 میلیون بشکه در روز است.

همچنین قرار شده است که پنجمین اجلاس کمیته مشترک نظارت کشورهای عضو و غیرعضو اوپک در سپتامبر 2017 برگزار شود البته در صورتی که ضرورت داشته باشد احتمال برگزاری نشست پیش از موعد هم وجود دارد.

روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: