در بازار نقدی و آتی رقم خورد؛
سکه در اولین روز هفته به روند بهای طلای جهانی اعتنایی نکرد و بیشتر همسو با دلار حرکت کرد. کاهش بهای سکه در روز آخر موجب شد که این فلزگرانبها در تیرماه ۴/ ۰ درصد از ارزش خود را از دست دهد. سکه در خردادماه نیز افت قیمت را تجربه کرده بود.
کد خبر: ۷۱۵۰۷۲
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۰ 23 July 2017
حجم معاملات آتی سکه روز گذشته در بورس کالای ایران به ۵ هزار و ۲۱۲ قرارداد رسید.

به گزارش تابناک اقتصادی، در همین حال ارزش معاملات نیز به ۶۹۸ میلیارد ریال رسید. این در شرایطی است که روز گذشته در بازار نقدی، همسو با افت بهای دلار، در آخرین روز تیرماه، سکه تمام بهار آزادی نیز در مسیر کاهشی قرار گرفت. روز گذشته، سکه ۲ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت یک میلیون و ۲۰۴ هزار تومان رسید.

کدام سررسیدها در معاملات سکه آتی پایان تیرماه مثبت بودند؟

افت قیمت فلز گرانبهای داخلی در حالی رخ داد که اونس جهانی بالای مرز هزار و ۲۵۰ دلار به کار خود پایان داده بود. به این ترتیب، سکه در اولین روز هفته به روند بهای طلای جهانی اعتنایی نکرد و بیشتر همسو با دلار حرکت کرد. کاهش بهای سکه در روز آخر موجب شد که این فلزگرانبها در تیرماه ۴/ ۰ درصد از ارزش خود را از دست دهد. سکه در خردادماه نیز افت قیمت را تجربه کرده بود.

به این ترتیب در معاملات سکه آتی در روز گذشته، هر ۵ سررسید مثبت بودند، به طوری که قرارداد سکه آتی سررسید شهریورماه سال ۹۶ با ۰.۰۲ درصد رشد با رقم یک میلیون و ۲۳۲ هزارتومان مورد معامله قرار گرفت.

قرارداد سکه آتی سررسید آبان ماه رشد ۰.۲۲ درصدی را تجربه کرد و با رقم یک میلیون و ۲۶۴ هزار تومان داد و ستد شد.

در همین حال قراداد آتی سکه سررسید دی ماه نیز با رقم یک میلیون و ۲۹۷ هزار تومان خریداری شد که نسبت به آخرین روز هفته گذشته ۰.۳۲ درصد رشد داشت.

از سوی دیگر قرارداد سکه آتی تحویل اسفند ماه نیز با ۰.۳۲ درصد افزایش با رقم یک میلیون و ۳۲۸ هزارتومان مورد معامله قرار گرفت. همچنین قرارداد سکه آتی تحویل اردیبهشت ماه سال ۹۷ هم با ۰.۲۶ درصد افزایش با رقم یک میلیون و ۳۵۸ هزارتومان داد و ستد شد.


منبع: بورس کالای ایران

برچسب ها
خبرهای مرتبط
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: