معاون بازرگانی دولتی گفت: تا به امروز ۵ میلیون و ۴۰۰ هزارتن گندم با ارزش بالغ بر ۷ هزار میلیارد تومان از گندمکاران ۳۰ استان خریداری شده است.
کد خبر: ۷۰۹۶۱۳
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۵ 05 July 2017
معاون بازرگانی دولتی گفت: تا به امروز ۵ میلیون و ۴۰۰ هزارتن گندم با ارزش بالغ بر ۷ هزار میلیارد تومان از گندمکاران ۳۰ استان خریداری شده است.

حسن عباسی معروفان معاون داخلی بازرگانی دولتی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم اظهار داشت: تا به امروز 5 میلیون و 400 هزارتن گندم با ارزش بالغ بر 7 هزار میلیارد تومان از گندمکاران 30 استان خریداری شد.

وی از پرداخت 54 درصد مطالبات گندمکاران خبر داد و گفت: حدود 7 هزار میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران پرداخت و مابقی پس از تأمین اعتبار به حساب کشاورزان واریز خواهد شد.

عباسی معروفان با اشاره به اینکه میزان خرید تضمینی گندم به بیش از 10 میلیون تن خواهد رسید، افزود: با وجودخودکفایی گندم برای سومین سال پیاپی به نقطه اتکا رسیدیم و از حیث امنیت غذایی در وضعیت مطلوبی قرار داریم.

معاون داخلی بازرگانی دولتی با اشاره به آخرین وضعیت خرید تضمینی کلزا بیان کرد: تا کنون 140 هزارتن کلزا با ارزش 400 میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیانگر افزایش دوبرابری تولید است.

به گفته وی 340 میلیارد تومان مطالبات کلزاکاران پرداخت و مابقی بلافاصله پس از ورود به سامانه بدون هیچ تأخیری به حساب کشاورزان واریز می شود.

عباسی معروفان تصریح کرد: مجموع خرید دانه های روغنی در سال زراعی جاری با افزایش صد در صدی نسبت به سال گذشته به 420 هزارتن خواهد رسید.

اشتراک گذاری
برچسب ها
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: