بازدید 3026
در بازار نقدی و آتی رقم خورد؛
قرارداد سکه آتی تحویل دی ماه نیز با ۰.۰۶ درصد کاهش با رقم یک میلیون و ۳۱۵ هزارتومان مورد معامله قرار گرفت. قرارداد سکه آتی تحویل اسفندماه نیز نسبت به آخرین روز مبادلاتی هفته گذشته با رشد ۰.۰۳ درصدی مواجه و با رقم یک میلیون و ۳۴۸ هزار تومان خریداری شد.
کد خبر: ۷۰۸۶۰۶
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۰ 02 July 2017
حجم معاملات آتی سکه روز گذشته در بورس کالای ایران به ۶ هزار و ۳۹۲ قرارداد رسید.

به گزارش تابناک اقتصادی، در همین حال ارزش معاملات نیز به ۸۵۶ میلیارد ریال رسید. این در شرایطی است که در آخرین معاملات بازار سکه و طلای تهران، در روز گذشته، هر سکه تمام بهار آزادی ۱۲ میلیون و ۱۵۹ هزار ریال قیمت گذاری شد.

همچنین در بازار تهران، هر گرم طلای ۱۸ عیار  ۱میلیون و ۱۵۷ هزار ریال خرید و فروش شد.

در بازار جهانی طلا هم قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۳۱ درصد کاهش به ۱۲۴۱ دلار و ۶۱ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز برای تحویل در ماه اوت ۰.۲۸ درصد کاهش داشت و به ۱۲۴۲ دلار و ۳۰ سنت رسید.
قیمت طلا در ماه ژوئن کاهش ۲ درصدی را تجربه کرد و در سه ماهه دوم سال شاهد افت ۰.۴ درصدی بود.

انقعاد ۶ هزار قرارداد سکه آتی / سناریوهای احتمالی اونس جهانی طلا

به این ترتیب در معاملات سکه آتی در روز گذشته، از ۵ سر رسید سکه در بورس کالای ایران، ۴ سررسید مثبت و یک سررسید نیز روندی منفی داشت، به طوری که قرارداد سکه آتی سررسید تیرماه سال ۹۶ با ۰.۲ درصد افزایش با رقم یک میلیون و ۲۶۰ هزارتومان مورد معامله قرار گرفت.

قرارداد سکه آتی سررسید شهریور ماه رشد ۰.۲ درصدی را تجربه کرد و با رقم یک میلیون و ۲۵۱ هزار تومان داد و ستد شد.

در همین حال قراداد آتی سکه سررسید آبان ماه نیز با رقم یک میلیون و ۲۸۳ هزار تومان خریداری شد که نسبت به آخرین روز مبادلاتی هفته گذشته ۰.۱۹ درصد رشد داشت.

از سوی دیگر قرارداد سکه آتی تحویل دی ماه نیز با ۰.۰۶ درصد کاهش با رقم یک میلیون و ۳۱۵ هزارتومان مورد معامله قرار گرفت. قرارداد سکه آتی تحویل اسفندماه نیز نسبت به آخرین روز مبادلاتی هفته گذشته با رشد ۰.۰۳ درصدی مواجه و با رقم یک میلیون و ۳۴۸ هزار تومان خریداری شد.


سناریوهای احتمالی اونس طلا طی هفته جاری

طی هفته گذشته اونس طلا با کاهش ۲۲ دلار روبرو بود که توانست از ۱۲۵۸ به ۱۲۳۶ دلار کاهش پیدا کند و دیده می شود که در حال حاضر احتمال کاهش قیمت بیشتر وجود دارد.

در نمودار روزانه اونس طلا دیده می شود که قیمت با سناریو کاهشی همچنان همراه است اما تشکیل یک کف قیمتی مستحکم در محدوده ۱۲۴۰ داده است که بارها به زیر ۱۲۴۰ هم نفوذ کرده اما توانایی بستن کندل زیر آن سطح را نداشته است و به هرحال چیزی که مهم خواهد بود سطوح کلیدی است لایه حمایتی تایم روزانه ۱۲۴۲ الی ۱۲۳۵ و لایه مقاومتی ۱۲۵۸ الی ۱۲۶۳ است و اونس طلا با شکست سطوح حمایت مقاومت روزانه می تواند حرکت کند و اهداف شکست های سطوح ذکر شده اهداف مشخصی دارد.


سناریوهای احتمالی اونس طلا

سناریو فعلی: با پایداری قیمت در بالای لایه حمایتی روزانه احتمال افزایش قیمت و شکست مقاومت روزانه وجود دارد، درواقع بعد از پایداری قیمت در بالای ۱۲۳۵ اونس طلا توانایی افزایش را داراست و در مرحله اول به محدوده ۱۲۵۸ می تواند افزایش پیدا کند، و در میان مدت چنین است.

سناریو شکست لایه حمایتی: چنانچه قیمت با شکست ۱۲۴۰ الی ۱۲۳۵ مواجه باشد و یا قیمت در زیر این لایه قرار گیرد احتمال کاهش بیشتر برای رسیدن به تقاضایی حقیقی وجود دارد و میتواند اهدافی همچون ۱۲۳۰ - ۱۲۱۸ و الی ۱۲۱۰ را رویت کند.

سناریو برگشتی: چنانچه قیمت در محدوده ۱۲۱۰ الی ۱۲۰۰ قرار گیرد در مرحله اول احتمال حمایت و تشکیل تقاضا برای برگشت به سمت ۱۲۴۰ - ۱۲۶۳ وجود دارد.

سناریو شکست لایه مقاومتی: چنانچه قمیت با شکست لایه مقاومت ۱۲۵۸ الی ۱۲۶۳ مواجه باشد احتمال شکل گیری سناریو افزایشی به اهداف ۱۲۷۰ - ۱۲۸۰ - ۱۲۹۰ وجود دارد.

انقعاد ۶ هزار قرارداد سکه آتی / سناریوهای احتمالی اونس جهانی طلامنبع: بورس کالای ایران


اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفلوانزا آلودگی هوا محسن پورسیدآقایی مسعود سلیمانی طرح ملی مسکن مجید بهرامی حمید شهریاری محمد شیاع زهرا امیرابراهیمی