کد خبر: ۷۰۸۱۷۲
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۴ 01 July 2017
وکیل بابک زنجانی از امضای پیش نویس قرارداد پرداخت بدهی بابک زنجانی با وزارت نفت خبر داد اما در عین حال اظهار کرد که اختلاف نظر روی میزان مبلغ بدهی همچنان باقی است.
[پیش نویس قرارداد پرداخت بدهی بابک زنجانی با وزارت نفت امضا شد]

‎رسول کوهپایه‌ زاده روز شنبه در گفت‌ وگو با ایرنا افزود : وزارت نفت مدعی است مبلغ خسارت، بیشتر از مبلغ موجود در دادنامه است که در این باره بهتر است برخی مسائل مورد توجه قرار گیرد.
‎وی یکی از موارد مورد توجه را مطالب عنوان شده در دادنامه عنوان کرد و گفت: براساس قوانین و مقررات ، موکل ملزم به پرداخت وجهی است که در دادنامه قطعی آورده شده است و بقیه، صرفا ادعای یکی از طرفین دعواست که تا این لحظه مستند به هیچ دادنامه قطعی‌ نیست.
 
‎کوهپایه زاده با بیان اینکه اساسا خسارت تأخیر تأدیه براساس قوانین مربوطه صرفا در خصوص وجه رایج موضوعیت دارد نه ارزهای خارجی، اظهار کرد: بدهی موکل برمبنای واحد پولی خارجی (یورو)است و در دادنامه قطعی هم مبلغ به یورو محاسبه شده است.
 
‎به گفته وکیل بابک زنجانی ،شرکت نفت به قرارداد 15 اردیبهشت سال ٩٢ استناد می‌ کند در حالی که چنانچه این قرارداد مستند ادعا واقع شود، ارزش ملک موکل در خیابان ایران زمین به عنوان وثیقه یک هزار و 750 میلیارد تومان محاسبه شده بود و در آن زمان مورد توافق طرفین قرار گرفت؛ با این وجود از صدر تا ذیل قرارداد باید الزام‌آور و صحیح تلقی شود.
 
‎کوهپایه زاده خاطرنشان کرد: این قرارداد پیش نویس در جریان آخرین اقدامات صورت گرفته برای تسویه بدهی بابک زنجانی، پس از چندین ماه مذاکره با نمایندگان شرکت ملی نفت ایران، کارشناسان وزارت اطلاعات و بابک زنجانی و شرکای خارجی وی، انجام شد تا بدهی بابک زنجانی هرچه زودتر پرداخت شود.
 

اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: