در میان افرادی که تلاش می کنند با اعتراض های خود، نظر وزارت بهداشت را تغییر دهند، حضور دانشجویان دوره های تخصصی پر رنگ بود؛ این افراد به هدف تحت فشار قرار دادن وزارت بهداشت، از حضور در کلاس ها و محل های آموزشی خودداری کردند؛ اما به نظر می رسد جریمه ای که وزارت بهداشت برای این کار آنان در نظر گرفته، بیشتر از قصوری است که آنان در مواجهه با قانون در پیش گرفته اند.
کد خبر: ۷۰۷۶۷۶
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۸ 30 June 2017
برخورد لوله وار وزارت بهداشت با دانشجویان دوره های تخصصی
اعتراض جمع بسیاری از پاتولوژیست ها و دانشجویان دوره های تخصصی رشته پاتولوژی به تصمیم اخیر وزارت بهداشت در مورد فرایند صدور مجوز تأسیس آزمایشگاه های پزشکی، برای بسیاری از دانشجویان این رشته تخصصی خیلی گران تمام شد و آنها با احکام انضباطی و آموزشی رو به رو شدند؛ احکامی سنگین که هیچ تناسبی با جنس اعتراض دانشجویان ندارد و خاطرات تلخ گذشته در برخورد سنگین با دانشجویان را زنده می کند.

به گزارش «تابناک»؛ پس از تصمیم جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر امکان صدور مجوز تأسیس آزمایشگاه برای متخصصین علوم پایه، جمع زیادی از پاتولوژیست های سراسر کشور و البته دانشجویان دوره های تخصصی این رشته به این تصمیم معترض شدند و برای تغییر نظر وزارت بهداشت به روش های مختلف اعتراض کردند.

تجمع بسیاری از پاتولوژیست های فعال در بخش آزمایشگاهی در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی و نیز ساختمان وزارت بهداشت، صدور بیانیه های اعتراضی پاتولوژیست ها، پرهیز از انجام آزمایش های پزشکی توسط برخی آزمایشگاه های پزشکی کشور و انجام مکاتبات اداری با مسئولان، تنها بخشی از اقدامات اعتراضی بود که در هفته های اخیر توسط پاتولوژیست های سراسر کشور انجام شد.

همراستا با این افراد، جمع بسیاری از متخصصین سایر رشته های پزشکی نیز با متخصصین رشته های پاتولوژی همراه شدند و با صدور بیانیه و یا مصاحبه های مختلف، حمایت خود را از آنها اعلام کردند.

در بین همه افرادی که به تصمیم اخیر وزارت بهداشت اعتراض دارند و تلاش می کنند با اعتراض های خود، نظر وزارت بهداشت را تغییر دهند، حضور و نقش دانشجویان دوره های تخصصی این رشته به ویژه آن دسته از دانشجویانی که در سال های اول تخصص مشغول به تحصیل هستند نیز پر رنگ بود؛ دانشجویانی که احتمالاً با نگاه به آینده شغلی و درآمدی این تخصص در میان همه تخصص های دیگر پزشکی که امکان ادامه تحصیل داشتند، پاتولوژی را انتخاب کردند و حالا با تصمیم وزارت بهداشت، جایگاه علمی و تخصصی رشته خود را در خطر می بینند.

این افراد به هدف تحت فشار قرار دادن وزارت بهداشت، از حضور در کلاس ها و محل های آموزشی خودداری کرده اند، اقدامی که طبیعتا باید بهای آن را پرداخت می کردند، اما به نظر می رسد بهایی که وزارت برای آنان در نظر گرفته است، بیشتر از قصوری است که آنان در مواجهه با قانون در پیش گرفته اند. 

همین اقدام این دانشجویان کافی بود تا مسئولان ارشد وزارت بهداشت در برخورد عجیب و حداکثری سنگین ترین احکام انضباطی ممکن را قبال برخی از این دانشجویان اعمال و آنها را برای یک مدت طولانی محروم از تحصیل کنند.
 

در تصمیم جدید مسئولان آموزشی وزارت بهداشت، مبنی بر برخورد انضباطی با دانشجویان دوره های تخصصی پاتولوژی ـ که تا کنون در دانشگاه های علوم پزشکی تهران و تبریز اجرایی و احکام تعدادی از دانشجویان نیز صادر شده ـ چند نکته جالب توجه وجود دارد که اشاره به آنها ضروری است.

نخست اینکه بر پایه بررسی های انجام شده این احکام انضباطی که در بیشتر آنها برای دانشجویان محرومیت از تحصیل برای دو نیم سال و درج در پرونده با احتساب سنوات تعیین شده است، یکی از سنگین ترین تنبیهاتی است (بند 12 از ماده احکام انضباطی برخورد با تخلفات دانشجویی) که بر اساس قوانین موجود شورای انضباطی مرکزی وزارتخانه، می تواند در برابر تخلفات دانشجویی صادر کند و با درج در پرونده عملاً بنای ستاره دار کردن دانشجویان مورد نظر را دارد تا در سال های آینده نیز برخوردهای متناسب با آنها ممکن شود.

دیگر آنکه بیشتر دانشجویانی که شامل حال محرومیت دو نیم سال از تحصیل شده اند را دانشجویان سال های اول دوره های تخصصی تشکیل می دهند که این موضوع نشان می دهد مسئولان بنا دارند با این کار، آنها را از عواقب سنگین ادامه اعتراضات آگاه کنند و به عبارت بهتر آنها را بترسانند. مسئولان برای دانشجویان سال آخری نیز حکم دیگری را اتخاذ و آنها را از حضور در جلسه امتحان پایان ترم محروم کرده اند؛ تصمیمی که نه تنها غیرقانونی و غیر منطقی است بلکه عملاً زمان فارغ التحصیلی این دانشجویان را تا یک سال به عقب خواهد انداخت.

از سوی دیگر، اعمال محرومیت دو ترم از تحصیل برای دانشجو آن هم تنها به جرم عدم حضور در دوره های آموزشی یا کلاس که می تواند یک تصمیم کاملاً شخصی باشد و در تعاریف موجود در زمینه برهم زدن نظم اجتماعی جامعه یا دانشگاه جایی ندارد، نکته قابل توجهی است که نشان از خشم و عصبانیت شدید مسئولان وزارت بهداشت از نحوه اعتراض هوشمندانه این دانشجویان دارد.

حالا وزارت بهداشت در مسیری گام برمی دارد که انتهای آن ستاره دار و محروم از تحصیل کردن جمعی از دانشجویان رشته های پاتولوژی است؛ دانشجویانی که نه تنها اعتراضی سیاسی و امنیتی ندارند، بلکه اعتراض آنها تحت هیچ شرایطی مخل نظم اجتماعی و دانشگاهی نیز نبوده و تنها یک روش هوشمندانه برای اعتراض صنفی بوده است.

بنا بر آنچه رفت، مروری بر سابقه برخوردهای انضباطی و گروهی با دانشجویان در سال های نه چندان و یادآوری حوادث سال 78 و 88 که در قالب موضوعاتی سیاسی و امنیتی اعتراضات دانشجویی رقم خورد و مقایسه برخورد اخیر وزارت بهداشت با دانشجویان دوره های تخصصی پاتولوژی نشان می دهد، مسئولان این وزارتخانه بار دیگر بنا دارند خاطرات تلخ سال های گذشته دانشگاهی را احیا کنند و با احکام سنگینی که برای دانشجویان صادر کرده اند، ثابت می کنند اگر شرایط فراهم باشد، استعداد بالایی در برخورد لوله وار با دانشجو و دانشگاه را دارند.


اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۶۷
انتشار یافته: ۱۰۹
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
خوب کردن خیلی دور برداشتن این پزشکا
هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
به نظر من به هیچ عنوان و توجیهی نمی توان اخلالی در روند تشخیص و درمان بیماران مظلوم و یا برنامه های آموزشی ایجاد نمود و چنین قشر روشنفکری باید رفتاری در شان و منزلت خود داشته باشند و درخواست های خود را از مجرای قانونی پیگیر شوند!
ammar
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
واقعا متاسفم برات تابناک با این تحلیل ، من خودم پرشک هستم ولی این برخورد صنفی است نه سیاسی و اینکه متخصصین پاتولوژی کاملا برخلاف قانون و فقط برای منافع شخصی و مادی اعتراض می کنند وگرنه تمام پزشکان می دانند که در بخش آزمایشات بالینی (نه ازمایشات پاتولوژی) بچه های علوم آزمایشگاهی چقدر دقیقتر و کارآمد تر می باشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
وزیر محترم بهداشت دو رو دارد که مردم بیشتر با طرف لبخندش آشتا هستن روی دیگر که مراکزی را به تباهی رسانده برای جامعه غیر تخصصی ملموس نبوده و آینده نشانگر این نوع فعالیت سیاسی اقتصادی ایشان خواهد بود .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
ایشون بیشتر متخصصان رشته های دیگر را به خاک سیاه نشاند. بودجه صنعت را روانه جیب پزشک کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
آفرين بر تو تابناك، حداقل شما حمايت كردين از دانشجويان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
برخورد وزارت به کنار، تو چرا انقد جانبداری می‌کنی تابناک؟ به فرض که برخورد وزارت کاملا افراطی و نامناسب بوده باشه، ادبیاتی که به کار بردی، حاکی از حمایت بی‌قید و شرط از خواسته‌های پزشکان معترضه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
متاسفانه خیلی از کارها و اعتراض های کشور به لوله کردن ختم میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
ایبنحا ایرانه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
کاملا مشخص است که رشته های علوم پزشکی و .. تمایل دارند . درآمد بالایشان را از خدمات انحصاری حفظ کنند و تصمیم بسیار عالی وزارت بهداشت راه برای رشته های علوم پایه باز می کند تا سایر متخصصین کشور به حورزه ی پاتولوژی وارد شوند . برای من مشخص هست که این اعتراضات برای منافع شخصی طیفی از افراد هست که انحصارشان در خدمات پاتولوژی باید از بین برود همچنین متخصصین علوم پایه که بعضا بسیار ماهر و نخبه می باشند بتوانند مردم را از تخصص و خدمات خود بهره مند کنند .
رسول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
وزارت بهداشت جلوی تک خوری پاتولوژیست ها را گرفت و به نظرم اقدام خوبی بود
من خودم در دانشگاه علوم پزشکی تهران درس می خوانم آن چیزی که ریس دانشگاه اعلام کرده ابن احکام نه بخاطر اعتراض بلکه بخاطر غیبت در بخش ها و به خطر انداختن سلامتی بیماران اتخاذ شده است. چون اخلاق حرفه ای را زیر پا گذاشته اند.
شاید در وهله اول این احکام سنگین به نظر برسد ولی در دانشگاه های پیشرفته نیز احکام بسیار سنگین یعنی اخراج پزشک از دانشگاه بخاطر عدم رعایت اخلاق حرفه ای صادر می کنند
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
به عنوان یک اصلاح طلب که مدت زیادی برای روی کار آمدن این دولت در تبلیغات تلاش کردم اعلام میکنم اگر شخص رییس جمهور به طور مستقیم یا با واسطه در مقابله با این اقدامات گازانبری تلاش نکند در جدیت و صداقت ایشان در شعارهای انتخاباتی واقعا به شک میفتم.
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
این برخوردها کاملا هم منطقی است، حضرات پاتولوژیست سالها با اعمال نفوذ و لابی بازی مانع اجرای قانون مجلس شده اند، حالا هم که بالاخره وزارت بهداشت تحت فشار سازمان های نظارتی تصمیم به اجرای این قانون مغفول گرفته است باز هم شاهد هوچی گری و حرکات آنارشیستی این جماعت زیاده خواه هستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
جبهه الکی نگیر حق با وزیره یکجا جلوی انحصار طلبی رو گرفته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
به نظر شما عدم حضور یک ماهه در سرکلاس درس و بیمارستان و عدم انجام تعهدات اخلاقی در حرفه پزشکی کم است؟ اگر قرار باشد هر فردی به علت اینکه منافع صنفی خود را به همه چیز ترجیح دهد و قانون شکنی کند و با ان برخورد نشود سنگ روی سنگ بند می شود؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
برخورد وزارت بهداشت درسته -فرض کنید در بیمارستانها نیز توسط پرستارها اعتصاب بشه ، کی می خواد جمع کنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
خخخخخ دولت تدبیر امید اعتدالللللللللللللللللللللللللللللللللل
قانون مداری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
جناب تابناک کاملا طبیعیه که هر سازمانی قوانین خود را دارد خصوصا بیمارستانهای علوم پزشکی که چگونگی فعالیت رزیندت ها یا دانشجویان تخصص را مدون نموده و عدم رعایت ان مستوجب تنبیه خواهد بود که به نظر این لوله کردن یا اینگونه واژگان نیست
ناشناس
|
Australia
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
دم وزارت بهداشت گرم بلاخره یک تصمیم درست گرفت فکر کردن با این کارا میتونن انحصار آزمایشگاه ها رو در دست بگیرن و مردم بدبختو سرکیسه کنن. یارو به اسم متخصص روزانه میلیاردی پول پارو میکنه کجای دنیا اینجوریه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
چطور آینده شغلی همه رشته های وزارت علوم در خطره کسی ککشم نمیگزه حالا تابی جون نگران آینده شغلی رشته های پزشکی شده؟؟؟ بحث اینا نیست تابی جون معلومه هنوز داری از انتخابات میسووووزی!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
این وزارت با وزیر چشم پزشکش، فاتحه رشته بینایی سنجی رو با طرح هاش خوند. وفقط به عینک سازا و چشم پزشکا توجه میکنه..
مسعود سعیدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
بقیه مشاغل که برای توی سر قیمت زدن و خوار و خفیف کردن یکدیگر تلاش میکنند و روز به روز در این مسابقه اشتباه قیمت فقیر تر میشوند از دکترها یاد بگیرند که روز به روز پولدارتر میشوند و حتی مثل شیراز بخشنامه میدهند اگر پزشکی پول نگرفت یا به بیمار تخفیف داد مجازات میشود

پشت هم بودن در کسب را از دکترا یاد بگیرید و یکدیگر را فقیر و فقیرتر نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
خود کرده را تدبیر نیست کاری کردن که هیچ کس دیگه حق اعتراض نداشته باشه
بیرحم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
این رفتار دیکتاتور معابانه در نگاه به جامعه پزشکی که همین الان هم چندان وضع مطلوبی ندارد، تصویر منفی تری می سازد. کم ارزش شدن اخلاق در دانشگاههای زیر نظر وزارت بهداشت یک مشکل جدی است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
بدجور میسوزینا. لوله کار شماس فقط
اردبیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
مبارک است یا شیخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
تعداد متخصصين را بايد زياد كرد تا جلوي درآمدهاي سرسام آور پزشكان گرفته شه
پاسخ ها
رر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۱
درامد سرسام اور برخی همکاران تقصیر برخی مردم بیسواد و جوگیر هست که برای ساده ترین مشکلات هم
به پزشکان اسم و رسم دار مراجعه میکنند و با ذهن کوچکشون این درامد رو به بقیه پزشکان تعمیم میدهند.اگه تعداد متخصصین زیاد بشه (که به اندازه کافی هم زیاد شده) باز مردم پیش همون پزشکان
سرشناس میروند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
دولت لوله ای نتیجه مردم لوله ای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
بابا ایرانه دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
یعنی میفرمایید اعتراضاتی که منجر به تحریم شرکت در کلاسهای آموزشی یا عدم پذیرش آزمایش بیماران میشود باید بی پاسخ بماند ؟!!
دکتر سهیل از کرمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
علیرغم اینکه یک پزشک هستم ، اما اعتراض پاتولوژیستها رو بی جا میدونم، همش بخاطر ترس از خراب شدن موقعیت مالیشونه وگرنه سواد یک دکترای علوم آزمایشگاهی ، با توجه به سختی دوران تحصیل که پله پله رشد می کنند نسبت به یک پاتولوژیست که زارتی میره متخصص میشه ، در خیلی از موارد بیشتره.
از نظر من باید تمام آزمایشات بالینی و بیوشیمیایی را به متخصصین علوم آزمایشگاهی سپرد و پاتولوژیستها فقط نمونه بافت بیمار رو زیر میکروسکپ تحلیل کنن که حیطه اصلی سواد آنان نیز هست.
سخن آخر اینکه اگر حسادت از جامعه پزشکی رخت بر می بست و متخصصین زنان به ماماها متخصصین پوست به پزشکان عمومی ، چشم پزشکان به اپتومتریست ها، پاتولوژیستها به علوم آزمایشگاهی ها و ... حسودی نمیکردن و بخاطر یک قرون مال دنیا ، جنگ زرگری راه نمی انداختند، نظام سلامت ما از بسیاری تنگ نظریها نجات می یافت.
پاسخ ها
رر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۱
اگه شما واقعا پزشک هستید لطف کنید شماره نظامتون رو بنویسید.
مریم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۲
واقعا درست گفتید
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
برو آقا فرافکنی نکن، کار احمدی نژادده
روحانی مچکریم
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
تابناک جان، لطفا موضوع رو سیاسی نکن چون بحث واقعا انضباطی است و نه سیاسی. این ها دستیار هستند و دارند حقوق می گیرند از دولت. به دنبال انحصار هستند در کار خودشان و شلوغ بازی کرده اند تا انحصارشان نشکند. این طبیعی است. انشاالله انحصار در خیلی جاها بشکند، در واردات و پخش دارو، در شبکه های سیما، در خیلز جاها. واللا منم دوست دارم در کارم انحصار باشد برای من، کی بدش می یاد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
راستش نمیدونم موضوع چه هست و مصوبه چکاری رو انجام خواهد داد ، ولی شکستن انحصار در اغلب موارد درست است ، اگر فردا وزارت صنعت هم مثلا مصوبه ای داشته باشه و انحصار کاری رو بشکنه و از فردا دانشجویان مکانیک و ... بریزند به اعتراض و در کلاسها شرکت نکنند چه باید گفت ؟ اینکه برخی آزمایشگاهها ، برخی آزمایشها رو در اعتراض انجام ندادند ، خدائی چی میشه اسمش رو گذاشت جز گرو کشی ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
خیلی مسخره است. اینجوری که نمیشه زندگی کرد. هر لحظه ممکنه یه قانون جدید تصویب کنن و تمام تلاش های چندین ساله آدم رو به باد بدن .
بعد میگن چرا فرار مغز ها زیاده تو ایران...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
این به اصطلاح دستیاران زمانیکه که باید سر کلاس درس ومشغول آموختن در آزمایشگاه باشند ، مقابل مجلس و وزارت بهداشت چه میکنند؟ اگر حرف منطقی دارند از راه های قانونی اقدام کنند و به قول رهبر معظم انقلاب نیازی به اردوبندی و دسته کشی خیابانی نیست که مخل نظم اجتماعی میباشد. در حرفه پزشکی جایی برای اعتصاب و خود داری از ارایه خدمات وجود ندارد و چنانکه این آقایان اظهار میدارند در محل خدمت خود حاظر نشده اند و اولین اصل اخلاق پزشکی را آگاهانه رعایت نکرده بنابراین صلاحیت ادامه تحصیل در رشته های پزشکی را ندارند . درضمن این قانون مربوط به سال ۶۷ است که وزارتخانه اجرا میکند ، بنابراین با وجود این قانون آقایان این رشته را انتخاب نموده اند و جای اعتراض وجود ندارد
javad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
پاتولوژیستها دارن حرف زور میزنن.شما که میگین طرف حقین این چه گزارشیه.
رضا
|
Austria
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
وزیر بهداشت به معنای واقعی جامعه پزشکی (و در نتیجه مردم) را نابود کرد. تصمیمات بدون منطق و فکر و کاملا هیجانی، در دوره های بعد از انقلاب ما هیچ وقت یه همچین وزیر بهداشت بدی توی دولت نداشتیم، نتیجه این تصمیمات غلط سالیان آینده خودش را بیش از پیش نشون میده، تابناک جان لطفا چاپ کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
كلاس و بخش نرفتن
خوب چكارشون كنن
بگن بياين بدون درس خوندن بريد سال بالا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
اعتراض هوشمندانه چیه؟
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
خخخخخخخ
واقعا که چطور با زندگی یه سری جوون بازی میکنن
اون وقت رییس جمهور محترم به جریان مقابل میگفت شما لوله میکنید
امیدوارم با این متن کوتاهی که کمی بوی انتقاد از دولت میده فردا بلایی سرم نیاد.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
چرا شلوغ ميكنيد.ستاره دار ها به خاطر برداشتهاي دلخواه از گرايش سياسي افراد بود.اين پاتولوژيست ها كه شما سنگ شون رو ميزند براي مخالفت با قانون مصوب مجلس و فقط به خاطر ايجاد انحصار آشوب به پا كردند و سلامت جامعه رو به خاطر منافع شخصي به خطر انداختند!!!!
بعد شما هم به عنوان تيتر اول از شون حمايت ميكنيد؟؟؟
واقعا جاي خجالت داره!!
اينجوري باشه كه هر كسي تو مملكت آشوب كرد رو شما به عنوان قهرمان ملي بايد تيتراول كنيد!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
این امر به رفع انحصار پزشکان کمک و بهبود در زمینه خدمات آزمایشگاهی ایجاد می کند. فراموش نکنید دکترای تخصصی علوم پایه به مراتب بیشتر از پاتولوژیست درس میخواند و اطلاعات دارد
پاسخ ها
رر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۱
خیلی جالب بود 10 سال دکتری علوم پایه خوندن با رتبه های نجومی و کلاس های نیمه وقت باعث میشه از پزشک متخصص اطلاعات بیشتری داشته باشید! دکتری حرفه ای پزشکی به تنهایی 290 واحد داره که از 140+30+40 دکتری علوم پایه بیشتر است!محض اطلاعتون هم عرض کنم که واحد بر اساس ساعات درسی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
سلام
تابناك بهتر نيست به روال بطرف قبليت برگردي؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
با پدیده ایی مواجه هستیم که تو چش ملت زل میزنن ملتو لوله می کنن هیچ کس هم جوابگو نیست . چپ و راستو اصلاح طلبو اصول گرا نداره.
ahmad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
فقط مواظب هیتیم لغت لاتین وارد فارسی نشه ولی نمیبینیم چه بلایی سر زبان فارسی میاریم آخه لوله کردن یعنی چه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
بابا اینها که خودشان لوله کش بودند ،به دیگران تهمت لوله کردن را می زدند.
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
با سلام . خیلی بده که نمیشه حرف زد و آزادی بیان وجود نداره . از آقای هاشمی بعیده . من در مورد ایشون تصور دیگه ای داشتم . مسوولین کم کاری می کنند و اون وقت توقع ندارند کسی اعتراض کنه . حالا خوبه اسمش روشه : مسوول یعنی سوال شونده . امیرالمومنین چه خوب فرمود : كُلُّكُم راع و كلّكم مسؤول عن رعيّته .
م ل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
وزیر محترم بهداشت قبلا نشان دادن که به هیچ عنوان انتقاد را نمی پذیرند (شاهد این موضوع هم برخورد با مسئولان شهری که در رسانه ها هم منعکس شد) و طبعا وزارت خانه تحت امر ایشان هم از تفکرات ایشان پیروی می کند... کاش به جای عکس گرفتن با چهره ها کمی به فکر بودن...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
مجلس کشور قانونی را تصویب کرده است؛ وزارت علوم هم قانون را اجرا کرده است. ممکن است بعضی اعتراض داشته باشند، خب حق اعتراض دارند. بروند جلوی مجلس اعتراض کنند. اما سر کلاس نرفتن دیگر چه صیغه ای است؟ واقعا اعتراض به قانون مجلس، مجوزی برای تعطیل کردن کلاس است؟

اگر دانشجویی بیش از چهار جلسه غیبت غیرموجه داشته باشد؛ استاد می تواند از امتحان محرومش کند. در سلسله مراتب بالاتر این تصمیم (شرکت یا عدم شرکت در امتحان) با دانشگاه است. علی الاصول، دانشجویان وقتی کلاس را تعطیل می کردند، این موضوع را می دانستند؛ پس چرا این چنین کرده اند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
بنظرم وزارت بهداشت کار درستی کرده است.
سالهاست که پزشک جماعت خودش را تافته جدا بافته می داند. اعتراض این افراد به این نیست که مثلا درآمدشان در حد بخور نمیر شده بلکه اعتراض به این است که با این کار دیگر پاتولوژیست باید خواب درآمد بالای ۵۰ میلیون در ماه را ببیند.

هرکس گذری به آزمایشگاه داشته باشد شاهد است که این پاتولوژیست ها نیستند که در آزمایشگاهند بلکه مهر آنها همه کار ها را انجام می دهد. گویی پاتولوژیست کسی است که پس از خواندن(حفظ کردن) دروس مجاز به دریافت مهر می شود و از آن پس می تواند به استراحت به پردازد.
زعفر قلی نژاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
اجرای قانون لوله کردن نیست جناب تابناک
طبق قانون مرتکب جرم شدن
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
وزارت بهداشت را لوله خواهیم کرد. شک نکنید.
شهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
اصولن سیستم آموزش پزشکی در ایران سیستم تربیت برده آنهم به روش قانونیست .در هیچ رشته دیگری وکشور دیگری تعهدات سخت مثل ایران نداریم.البته مجانی بودن درس خواندن در ایران این حق را از شخص میگیره که بتونه هوشمندانه!!! و شخصی سر کلاس نره!!! کل سیستم بهداشت ودرمان به صورت قوانین پادگانی اداره میشه که اونهم باتوجه به امکانات مملکت بهترین روش موجوده.سلامت در رده امنیت قرار داره وکسی نباید به خاطر منافع گروهی اونو به خطر بندازه.شما هم یکطرفه به قاضی نرید.حرفای دو طرف رو بنویسید.توی وزارت بهداشت آدم درست زیاد هست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
دیگه قیدپزشکی راهم بایدزد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
حقتون هست.حالا برید از این اقایان در انتخابات حمایت کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
عدم حظور در بخش های درمانی و اموزشی بر خلاف قانون و اخلاق پزشکی است. بخشنامه مورد اعتراض قانونی است که سال ها پیش در مجلس تصویب شده و بیش از 20 سال است که به علت همین نوع اعتراضات و بد اخلاقی ها به اجرا در نیامده است.
با اجرای قانونی که سال هاست در کشورهای اروپایی و امریکا و حتی کشور های همسایه در حال اجرا می باشد سیستم آزمایشگاه های تشخیص طبی را از رکود علمی و عقب ماندگی که به علت انجصار طلبی عده ای از همکاران پاتولوژیست حاصل شده است و ضرر ان را بیماران و سیستم درمان پرداخت می نمایند ، نجات دهیم.
هوشنگ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
از خبرگزاری تابناک خواهش می کنم که در این زمینه وارد نشوند، زیرا وزارت بهداشت قانون را اجرا کرد و بعد از 30 سال که به علت اعتراض دوستان پاتولوژیست این قانون اجرا نمی شد حالا وزارتخانه آن را اجرا یی کرد. دوستان عزیز پاتولوژیست در این مدت سعی کردند قانون را عوض کنند ولیکن قانون با تغییراتی دوباره تصویب شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
آقای روحانی
ما به شما رای ندادیم که دانشجوها اینطور لوله بشن
اینُ توضیح بدین!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
واقعا که خجالتم حدی داره
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
از کی تا بحال تعطیل کردن کلاس و نرفتن سر کلاس تصمیم شخصی شده؟!!!!
دستیار پاتولوژی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
وزارت بهداشت در اختیار لابی رادیولوژی هست.دستیاران رادیولوژی همراه اساتیدشان در سال ۹۴اعتصاب کردند و حتی امتحان ارتقای آخر سال را ندادند.نتیجه آن شد که تعرفه رادیولوژی ۴۰۰٪گران شد و باعث پرشکستگی کل بیمه ها و شکست طرح تحول و تاخیر یک ساله پرداخت پول سایر پزشکان متخصص شد.وزارت بهداشت کل طرح و درامد پزشکان را فدای کارانه ۵۰تا۱۰۰میلیونی رادیولوژیستها ،از بابت سونوگرافی ۱۵۰هزار تومانی کرد.اما با دستیاران رادیولوژی که امتحان ارتقا ندادند.برخورد نشد که هیچ.به سال بالاتر هم بدون امتحان ارتقا معرفی شدند.من برای پاتولوژیستها و پزشکانی که به روحانی رای دادند متاسفم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
بازگشت دیکتاتوری.اعتراض حق شهروندی است
تاسف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
کاش شمایی که جانب دارانه از گروه مظلوم پاتولوژیست حمایت می کنید. میدانسیتد که رشته های آزمایشگاه حق ندارند آزمایشگاه بزنند ولی پاتولوژیستی که فقط باقت دیده می تواند ازمایشگاه بزنه ... پای درد دل یک دانشجوی این رشته هم بنشینید ..تا اجازه دهند که ازمایشگاه بزنند 25سال طول می کشد و برای تخصص پاتولوژی 11 سال
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۱
کی گفته رشته های آزمایشگاهی نمی تونن آزمایشگاه بزنن؟؟؟ طبق قانون فعلی سه متخصص تک رشته ای
هم می تونن مشترکا آزمایشگاه بزنن ولی چون کارگروهی بلد نیستن و میخوان هرکدوم به تنهایی آزمایشگاه بزنن این بازی رو راه انداختن. متخصص علوم پایه اینقدر مظلوم نمایی نکنن اگر توانایی شو دارن در همون زمینه آموزشی وپژوهشی که برای رشته های تخصصی علوم پایه تعریف شده عرض اندام کنن .
رزیدنت جراحی عمومی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
ادامه این روند نابودی نظام سلامت کشور را در پی خواهد داشت. قبل از این که دیر شود امیدواریم مجلس محترم و ریاست محترم جمهور به این قضیه فورا ورود کنند. با تشکر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
شما نگران کارانت باش.
دیگه باید با کارانه های نجومی خداحافظی کنید.
مفت خوری بس است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
تابناک لطفا از بی قانونی دفاع نکن اگه قرار باشه هر مصوبه دولت با اعتراض و اعتصاب لغو بشه دیگه سنگ رو سنگ بند نمیشه. این عزیزانی که اعتراض میکنن می خواستن موقع انتخاب رشته دقت کنن. این چه اخلاقیه که بعضی ها دارن ؟ می خواهن همه منافع واسه رشته اونا باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
سایت محترم تابناک
لطفا یک تنه به قاضی نروید. استفاده عامدانه شما از عبارت علوم پایه به جای متخصصین علوم پایه پزشکی نشان دهنده دفاع جانبدارانه شما از پاتولوژیستها و عدم توجه به حق متخصصین علوم پایه پزشکی است که برای سالهای متمادی با وجود تصویب قانون از حق خود محروم شده بودند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
تنها راهی که قانون شکنی و پر ادعایی ین افراد رو پاسخ دادند
.
همه دعواها سر پول هست. همین افرادند که پزشکی رو تبدیل به تجارت کردند و حالا از ترس از دست دادنش دست به قانون شکنی کردن.
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
کاش جریان واقعی رو برای مردم می نوشتید
کجای دنیا مجوز آزمایشگاه رو میدن به پاتولوژیست
چون مدیریت بهداشت دست خودشونه
پزشکان دارن از جیب و خون مردم ارتزاق می‌کنند
بخدا شما هم با انتشار این اخبار یکسویه نزد خدا
مجرمید
حسین- phdباکتری شناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
تنبیه حق مسلم رزیدنتهای پاتولوژی بود زیرا اولا توهین های زیادی به دانشجویان دکتری علوم پایه کردند که مستنداتش توی فضای مجازی هست و ثانیا اگر به قول خودشون نگران سلامت مردم بودند چندین روز آزمایشگاههای پاتولوژی بیمارستانهارو ترک نمیکردنددر حالیکه ابتدای تحصیلشون به همین وزارت بهداشت تعهددادند دغدغه اینها آینده شغلی خودشون بود نه سلامت بیمار از جناب تابناک خواهشمندیم جانبدارانه برخورد نکنه پای درد دلای علوم پایه های زحمتکش هم بشینه که توی تمام دنیا خط مقدم پیشرفت علمی اند(البته در ایران به یمن وجود شبه پاتولوژیستها شدند دستگاه چاپ مقاله!!!)
سامان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
این وزارتخانه در همه چیز رفتار جبری دارد. مشکل از طرز فکر شخص وزیر است یا چیز دیگر، بر من پنهان است.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
دانشجویانی که نه تنها اعتراضی سیاسی و امنیتی ندارند، بلکه اعتراض آنها تحت هیچ شرایطی مخل نظم اجتماعی و دانشگاهی نیز نبوده و تنها یک روش هوشمندانه برای اعتراض صنفی بوده است......لطفا بفرمایید در اسرع وقت بنحومقتضی ازشون تشکر وقدردانی هم شود.
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
اونايي كه پاتولوژي رو به عنوان رشته تخصص انتخاب كردن جزء نوابغ هستن و اكثرا رتبه هاي زير 1000 تو تخصص آوردن. اين طرز برخورد باهاشون درست نيست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
بخشیدا اما در کل ما هیچ پزشک نابغه ای ندارم.
کسانی که طوطی وار کتاب حفظ می کنند را بهشون نمی گند نابغه میگند فلش مموری.
یاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
دانشجوهای پزشکی خیلی پر ادعاء هستند.
هماتولوژیست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
برای سایت تابناک متاسفم که جانبدارانه مطلب نشر می کند و حتی این تعصب به اندازه ای هست که نظرات سایر افراد را هم انعکاس نمی دهد؟؟؟
چه بسا مقاله سفارشی هست و امکان ارائه نظر ندارد بی شک همکاران پاتولوژیست توان پرداخت مقالات سفارشی را از قبل قبضه ناحق ازمایشگاه دارند؟؟؟
موفق باشید ان شاله و قلم نویسنده محترم خشک نشه ان شاله ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
اصلا هم معلوم نیست شما از پاتولوژیست ها پول می گیرید و خبر چاپ میکنید !!! همین کم بود که خبرگزاری ها هم خودشون رو بفروشن ، رسالت شما بی طرفی در قضایا و رعایت عدالت هست ، دوره رزیدنتی و دکتری تخصصی PhD کاملا متفاوت هست با دوره های دیگه و دلبخواهی نیست که هر وقت دوست داشتن سر کلاس تشریف ببرن با ورود به این دوره ها یک سری وظایف تا این میشه که سرپیچی از این وظایف عواقب داره درست مثل آدم حضور کارمندان ،یکم تحقیق کنید بعد خبر چاپ کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
دوستان عزیز جواب های، هوی است. موقعی که از منظر منفعت طلبی و بر خلاف روال جاری بین المللی، آزمایشگاه تشخیص پزشکی را با مطب یک پزشک اشتباه گرفتید و برای اعمال زور اعتصاب و استعفا کردید از نظر شما اعتراض مدنی است. ولی وقتی وزارت قانون را در مورد استعفای شما جاری کرد باز شروع به جو سازی میکنید. ظاهرا خود پرستی شما تمامی ندارد. هر کاری که شما بکنید هر چند غلط، علمی و مدنی جلوه میدهید و در مقابل اجرای قانون هر چند در تراز بین الملل را ضد مدنی جلوه میدهید. لطفا کمی هم به مردم و بیماران فکر کنید. هیهات اگر پول پرستی اجازه دهد. در حالیکه ساده ترین آزمایشها را نمی توانید به صورت مستقل انجام دهید خود را مفسر آزمایشگاه جا میزنید و متخصصین علوم پایه آزمایشگاهی را که عمری با انجام آزمایشهای تخصصی گذرانده اند، عده ای بیسواد منفعت پرست نشان میدهید. برای رسیدن به مال چه ها که نمیکنید در حالیکه همین اموال وبال شماخواهد شد.
mahdi
|
Canada
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
اتفاقا کار خیلی خوبیه.... باید با این قانون شکن ها برخورد بشه...حالااا ماهی ۱۰۰ میلیون گیرسون نیااد چی میشه... باید تنبیه بشن...
من باااشم با توجه به عدم حضور درکلاس غیبت عیر موجه..پس از سه غیبت حذف درس.... بعد ترم مظروط...بعد از سه ترم مظروط اخراج....قانونی هم هست... البته تنبیهات دیگری هم کنارش در نظر گرفته بشه
پاسخ ها
رر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۱
مظروط؟؟
ميلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
در حق رزيدنت هاي پاتولوژي اجحاف بسياري شده، انها پس از گذاراندن دوره طولاني پزشكي عمومي و طرح و پس از شركت در ازمون دشوار تخصص، با رتبه بالا قبول شدند و اين تخصص را انتخاب كردند، حال انكه با همان رتبه بالا ميتوانستند تخصص هاي ديگر نيز قبول شوند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
احتمالا متخصصین رشته های دیگر در حال استفاده از سونا و استخر و جکوزی بودنده اند.
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
یه قانونی هست که میگه هرکس بیشتر دم از آزادی بیان و تحمل مخالف زد بدانید او از همه دیکتاتور تر است
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
اگر صحبت از برداشتن انحصار است چرا ایران که طبق استاندارد بین المللی باید حداقل هشت هزار چشم پزشک داشته باشه وزیر بهداشت رشته چشم پزشکی را در انحصار کمتر از دو هزار نفر قرار داده تا هم کیفیت ویزیت در ازدحام بیمار افت کنه و هم مناطق محرو م آسیب ببینند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
خوب حالا که قراره دکتراهای علوم پایه آزمایشگاه بزنن پس باید برای اونها هم قوانین طرح و البته الزام به امتیاز آوری لحاظ بشه.
دانشجو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
نتیجه تصمیمات وزارت بهداشت در بلند مدت مشخص میشه مردم پنج سال دیگه میفهمن چه تصمیمات اشتباهی گرفته شده الان وزارت بهداشت به خاطر جیب خودش آموزش پزشکی رو نابود و فلج کرده و کلاسی که نهایت ظرفیتش 50 نفر هستش رو با 130نفر دانشجوی پولی پرکرده و عملا فضای پرسش و پاسخ بین دانشجو و استاد و همچنین انگیزه دانشجو ها برای حضور در کلاس رو ازبین برده در بیمارستان هم این حجم از دانشجو حتی در راهروی بیمارستان هم جا نمیشن ,در ضمن ما در چهارسال گذشته فقط شاهد سرکار امدن افرادی بسیار افراطی بودیم و سرکوب خواسته های دانشجوها واقعا بی سابقه بوده ...اون دسته افرادی که میگن این افراد حقشون بوده حتما نمی دونن که محرومیت یکساله از تحصیل برای کسی که احتمالا خانواده تشکیل داده و حقوق یک میلیون در ماه رو داره چقد سنگینه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
خواهشا اینطور جلوه ندید که نگران آموزش پزشکی هستید. هر آدمی می دونه که شما نگران زیاد شدن دست و کم شدن کارانه نجومی هستید و سلامت مردم و آموزش پزشکی همش بهانه است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
جانبداری شما از پاتولوژیست ها که زور میگن خیلی مسخره است ناعادلانه چه هدفی رو دنبال می کنید
شاهنوری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۱
وزارت بهداشت باید پذیرش در رشته های زیر مجموعه اش در دانشگاه را زیاد کند تا انحصار این جماعت از خود راضی شکسته شود.پزشکان مدیون مهندسین پزشکی هستند بدون دستگاه توانایی تشخیص هیچ چیز را ندارند
دستیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۱
به پاتولوژی رشته ایست مظلوم ،که وزارت بهداشت نابودش کرد.الان هم میبینیم برخورد دوگانه وزارت بهداشت.را.دستیار رادیولوژی اعتراض و اعتصاب کرد ،مورد تشویق قرار گرفت و کارانه رادیولوژی را کردند ۱۰۰میلیون تومان.در عوض دستیار پاتولوژی اعتراض کرده،پدرش را دراوردن ،کارانه هم ۳میلیون تومان هست.اینجا هم یه عده که اصلا نمیدونن بافت و لام و پاتولوژی چیه و در کنکور سراسری با آخرین رتبه رفتند کاردانی آزمایشگاه خوندند برای تابناک خط و نشان میکشند که چرا طرف حق را گرفته!!!!
ابوالفضل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۱
وزير بهداشت و روحاني بايد جوابگو باشند
ابوالفضل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۱
حكايت موش و صاحب خانه


موشي در خانه ي صاحب مزرعه تله موش ديد ؛ به مرغ و گوسفند و گاو خبر داد؛
همه گفتند : تله موش مشکل توست به ما ربطي ندارد ؛
ماري در تله افتاد و زن مزرعه دار را گزيد ؛
از مرغ برايش سوپ درست کردند؛
گوسفند را براي عيادت کنندگان سر بريدند؛
گاو را براي مراسم ترحيم کشتند؛
و در اين مدت موش از سوراخ ديوار نگاه مي کرد؛
و به مشکلي که به ديگران ربط نداشت فکر مي کرد ... !!!
حسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۱
کار خوب تابناک قابل تقدیر هست.از دو طرف وزارت بهداشت و علوم آزمایشگاهی به این دستیاران مظلوم پاتولوژی حمله شده.خدا خیرتان بدهد
یه بیطرف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۱
به نظر من این قانون از بیخ مشکل داره و باید عوض بشه
چطور میشه یک متخصص رو با یک زیست شناس یا دامپزشک و آزمایشگاهی یکی کرد
خیلی ظالمانه است کسی که پزشکی خونده و تخصص قبول شده رو برابر کرد با کسی که یک مدرک پایه گرفته
دوستان علوم پایه اگر میتونستن پزشک بشن چرا نشدن
حقیقت اینه که تمام علوم پایه ایها کسانی بودند که توانایی ورود به پزشکی رو نداشتند و الان اینجور میخان ضعف هاشون رو دور بزنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
لطفا بجای متخصص بنویسید مهر متخصص چون ایشون در آزمایشگان تشریف ندارند و مهرشون همه کار ها را انجام می دهد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۱
بابا ول کن این پزشکا رو
مگه قشرای دیگه همه اوکین؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۱
خواسته پاتولوزیست ها کاملا غیر قانونی و رفتارشان نیز غیر منطقی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۱
لطفا روی اقشار دیگه هم زوم کنین
این بدبختا رو آسفالت کردین
هيرمند
|
Canada
|
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۱
با سلام
در مراحله اول پزشكي جزء مشاغل پردرامد نيست و هيچكدام از ثروتمندان جامعه ما پزشك نيستند
دوم اينكه رشته علوم ازمايشگاهي به دليل عدم اشنايي به بالين بيمار قادر به تفسير نتايج ازمايشگاهي به صورت كلينيكال و مورد نياز بيمار نيستند
تفسير ازمايشگاهي و بررسي نمونه برداري (پاتولوژي)تنها در توان پزشك پاتولوژيست است
سوم رشته پزشكي در صورتي كه بعضي حسادت ميكنند و ارزوي درامد سرشار ان را دارند هر سال دانشجو در دانشگاههاي كشور ميپذيرد با دادن امتحان وقبولي شما هم از اين سفره پر نعمت بهره مند شويد
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۲
جالبه فک کنم از بعد انقلاب اولین باره که افکار عمومی از ستاره دار کردن دانشجوها استقبال میکنه.
پاسخ ها
حسین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۴
بسیاری از پزشکان و منتسبین در پاسخ انتقاد به جامع پزشکی حسادت رو مطرح می کنند.به نظرم این پاسخی عوامانه است .پزشکی شغلی بسیار حساس و از دیرباز پزشکان مورد اعتماد بوده اند لذا طبیعی است که وقتی عکس این اعتماد اتفاق می افتد بر آشفتگی بیشتر می گردد خیلی از وکلا ،فیزیوتراپ ها و حتی معلمان درآمد بالایی دارند کسی هم حسادت نمی کند
دستیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۵
این یک لکه ننگ برای دولت روحانی هست.دانشجویی را که مطالبه صنفی داشت را یک سال از تحصیل عقب انداختند.فردا امتحان ارتقا دستیاری هست.اما به دستیاران پاتولوژی اجازه امتحان ندادند.در صورتی که دو سال پیش دستیاران رادیولوژی امتحان ارتقا ندادند و مافیای وزارت بهداشت کاملا از آنها حمایت کرد
محمد مدني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۵
سلام
اعتراض مدني مناسب است
ولي خلاف ضوابط و مقررات اعتراض كردن براي جا انداختن اهداف خود حتي اگر درست باشد درست نيست
بنظرم وزارت براي تنبيه رزيدنتها طبق مقررات كار كرده و نبايد كوتاه بيايد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: