وزیر انرژی عربستان سعودی:
روز دوشنبه یکی از خبرگزاری های انگلیسی گزارش داد که وزیر انرژی عربستان سعودی، خالد الفلیح گفته است که بازار نفت در مسیر درستی گام برداشته هرچند که هنوز نیاز به زمان بیشتری برای ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا می باشد.
کد خبر: ۷۰۵۰۷۴
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۰ 19 June 2017
روز دوشنبه یکی از خبرگزاری های انگلیسی گزارش داد که وزیر انرژی عربستان سعودی، خالد الفلیح گفته است که بازار نفت در مسیر درستی گام برداشته هرچند که هنوز نیاز به زمان بیشتری برای ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا می باشد.

به گزارش تابناک اقتصادی به نقل از رویترز، وی با اشاره به قرارداد کاهش تولید گفته است: «به نظر من، اساس بازار نفت در مسیر درستی قرار دارد، اما به دلیل اشباع بازار به خاطر تولید بیش از حد در چند سال گذشته، نیاز به زمان بیشتری داریم تا شاهد تاثیر توافق کاهش تولید باشیم.»

امیدواری الفلیح به بهبود بازار نفت در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷

وی افزود:«با در نظر گرفتن افزاریش تولید نفت شیل، انتظار می رود که در سه ماهه چهارم امسال شاهد ایجاد تعادل میان عرضه تقاضای نفت باشیم.»

در پاسخ به سوالی که در مورد کاهش های اخیر قیمت نفت شده بود، وی پاسخ داد:« بازار ها قیمت ها را تعیین می کنند اما خود بازار ها تحت تاثیر عووامل غیر قابل پیش بینی ای هستند که خارج از کنترل کشور های تولید کننده نفت می باشد.»

او همچنین اذعان داشت: «ناپایداری های کوتاه مدت، بیشتر واکنشی به عوامل کوتاه مدت است … درست همان طور که مشاهدات بازار های سهام می تواند ناپایداری بازار را تشدید کند.»

روز دوشنبه قیمت نفت، پس از تعطیلی دو روزه بازار، کاهش یافت. علت این امر افزایش فعالیت های حفاری آمریکا گزارش شده است. تولید بالای آمریکا به رغم تلاش اوپک برای کاهش تولید نفت و ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا بوده است. کاهش قیمت های اخیر موجب شده است که تجار به توانایی اوپک برای ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا و در پی آن افزایش قیمت نفت شک کنند.

از تاریخ ۲۵ می تا کنون که سازمان کشور های صادر کننده نفت (اوپک) و ۱۱ کشور دیگر توافق کردند تولید خود را برای ۹ ماه دیگر کاهش دهند، قیمت هردو شاخص نفتی برنت و وست تگزاس اینترمدیت حدود ۱۴ درصد کاهش یافته است.

تولید کنندگان عضو و غیر عضو سازمان کشور های صادر کننده نفت (اوپک)، من جمله روسیه، در تلاش اند، تا ماه مارس ۲۰۱۸، تولید جهانی نفت را روزانه ۱.۸ میلیون بشکه نفت کاهش دهد.

تحلیلگران می گویند که افزایش مستمر تولید نفت توسط آمریکا و همچنین افزایش تولید کشور هایی که از توافق کاهش تولید نفت معاف شده اند، یعنی لیبی و نیجریه، موجب شده است که تلاش اوپک برای تعادل میان عرضه و تقاضا و در پی آن افزایش قیمت نفت، دست کم تا این لحظه، با شکست روبه رو باشد.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
مستند ایکسونامی بهاء ابوالعطا مهران غفوریان مارک ویلموتس شبکه حقانی شهید تهرانی مقدم آلودگی هوا نیمایوشیج