9311بازدید
گزارش
آرژانتین تنها نیم سهمیه را کسب کرده است. این موضوع نمی‌تواند بد باشد چون تنها صعود مستقیم را از دست می‌دهد. آلبی سلسته در بازی بعد برابر اروگوئه قرار خواهد گرفت.پرتغال هم ممکن است برای شانس مجدد بازی کند. به نظر می‌رسد همه چیز در هفته‌ آخر در دیدار پرتغال و سوئیس مشخص شود
کد خبر: ۷۰۳۷۲۶
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۹ 14 June 2017
یک سال به شروع جام جهانی باقی‌ مانده است اما تاکنون حضور تنها سه تیم در این رقابت‌ها قطعی شده و برخی از ستاره‌های جهان در خطر حضور نداشتن در این بازی‌ها هستند.

به‌ گزارش ‌تابناک ورزشی و ‌به نقل از مارکا، ۳۶۵ روز دیگر جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه آغاز می‌شود. ۱۴ ژوئن ۲۰۱۸ دیدار افتتاحیه و ۱۵ ژوئیه فینال برگزار می‌شود. در حالی یک سال به سی‌یکمین دوره جام جهانی باقی‌ مانده است که تنها حضور سه تیم در این رقابت‌ها قطعی شده و بیشتر قدرت‌های جهان و ستاره‌هایشان در خطر حضور نداشتن در این بازی‌ها هستند. شرایط کنونی تیم‌ها در راه رسیدن به جام جهانی به شرح زیر است:

تیم‌های صعود کننده: روسیه (میزبان)، برزیل (آمریکای جنوبی ) و ایران (آسیا)


منطقه اروپا (۱۳ سهمیه): ۹ تیم صدرنشین گروه‌ها به جام جهانی صعود می‌کنند. هنوز صعود هیچ تیمی قطعی نشده است و حتی تیم‌هایی همچون آلمان (پنج امتیاز بیشتر نسبت به ایرلند شمالی)، لهستان (۶ امتیاز بیشتر از مونته نگرو) و بلژیک (چهار امتیاز بیشتر از یونان) باید در انتظار هفته‌های بعدی باشند تا صعودشان مشخص شود. در دیگر گروه‌ها رقابت برای صدرنشینی نزدیک است. سپس هشت تیم دوم برتر برای شانس دوباره با هم رقابت خواهند کرد تا چهار تیم دیگر صعود کننده مشخص شود. این‌ در حالی است که بدترین تیم دوم (اکنون مونته نگرو است) حذف خواهد شد. در حال‌ حاضر سوئد، فرانسه و هلند در گروه  A، سوییس و پرتغال در گروه B، صربستان و ایرلند در گروه D، انگلیس، اسلواکی و اسلوونی در گروه F، اسپانیا و ایتالیا در گروه G و کرواسی و ایسلند در گروه I برای صدرنشینی در حال‌ رقابت هستند.

ستاره‌هایی که شاید به جام جهانی 2018 صعود نکنند

منطقه آمریکای جنوبی (۴.۵ سهمیه): چهار هفته‌ به پایان بازی‌های این منطقه باقی‌ مانده است و تیم‌ها تنها می‌توانند ۱۲ امتیاز کسب کنند اما تنها صعود برزیل قطعی شده است. سه تیم دیگر (اکنون کلمبیا، اروگوئه و شیلی) به صورت مستقیم صعود خواهند کرد و تیم پنجم (آرژانتین) برای شانس مجدد تلاش خواهد کرد که قرعه آسانی به نظر می‌رسد چون باید با نماینده اقانویسیه به رقابت بپردازد. تنها چهار امتیاز تیم دوم تا ششم را از هم جدا کرده‌ است. به همین خاطر صعود هیچ تیمی قطعی نیست. حتی پرو و پاراگوئه می‌توانند از نیم سهمیه موجود بهره ببرند. این دو تیم تنها چهار امتیاز با آرژانتین فاصله دارند. در چهار هفته‌ باقی‌ مانده رقابت‌های مستقیم همچون اروگوئه با آرژانتین، شیلی با پاراگوئه، اکوادور با پرو، پاراگوئه با اروگوئه، شیلی با اکوادور، کلمبیا با پاراگوئه، اکوادور با آرژانتین یا پرو با کلمبیا وجود خواهد داشت. برزیل صعود کرده با تیم‌های اکوادور، کلمبیا و شیلی بازی خواهد کرد.

منطقه آفریقا (پنج سهمیه): رقابت‌های آفریقا اکنون در سومین دوره خود است. پنج گروه چهار تیمی وجود دارد که تیم‌های نخست صعود می‌کنند. پس از دو هفته‌ تیم‌های کونگو و تونس با کسب ۶ امتیاز در صدر گروه A هستند. در گروه B نیجریه با چهار امتیاز بیشتر از کامرون در جایگاه نخست قرار دارد. ساحل عاج در گروه C بالاتر از گابن، مراکش و مالی قرار دارد. صدرنشین گروه E مصر است. این تیم ۶ امتیاز کسب کرده است و چهار امتیاز بیشتر از اوگانادا و یک امتیاز بیشتر از غنا دارد. قهرمانی کنونی آفریقا شانس صعود دارد اما باید چهار هفته‌ دیگر صبر کند.

منطقه آسیا (سهمیه ۴.۵ ): دو گروه ۶ تیمی وجود دارد که تیم‌های اول و دوم به صورت مستقیم صعود می‌کنند. تیم‌های سوم هر دو گروه برابر هم قرار خواهند گرفت و سپس با نیم سهمیه کونکاکاف بازی خواهد کرد. ایران در گروه A به جام جهانی صعود کرده است. کره جنوبی بالاتر از ازبکستان است و شانس بیشتری برای قرار گرفتن در رتبه دوم  دارد. در گروه B ژاپن، عربستان و استرالیا تا پایان برای  کسب رتبه‌های اول و دوم رقابت خواهند کرد.

منطقه کونکاکاف (۳.۵ سهمیه): در این منطقه رقابت‌ها از نیمه خود رد شده است. سه تیم نخست به صورت مستقیم به جام جهانی صعود می‌کنند و تیم چهارم با نیم سهمیه آسیا بازی خواهد کرد. در حالی که چهار هفته‌ برگزار شده، مکزیک با ۱۴ امتیاز صدرنشین است و خیلی نزدیک به جام جهانی است. پس از این تیم، کاستاریکا هشت امتیازی قرار دارد (با یک بازی کمتر)، آمریکا با هشت و پاناما با ۶ امتیاز در رتبه‌های بعدی جای دارند.

منطقه اقیانوسیه (نیم سهمیه): پس از برگزاری دور سوم نیوزیلند و جزایر سالمون قهرمان گروه‌هایشان شدند. آنها ابتدا یک دیدار برابر هم انجام خواهند داد و سپس با نیم سهمیه آمریکای جنوبی (اکنون آرژانتین) روبرو خواهند شد.


ستاره‌هایی که در خطر از دست دادن جام جهانی قرار دارند

گرت بیل/ ولز حتی برای کسب سهمیه شانس مجدد شرایط سختی دارد. تیم‌های صربستان و ایرلند چهار امتیاز بیشتر از ولز کسب کرده‌اند. این تیم هم اکنون با اتریش هم امتیاز است. ولز باید در آینده برابر ایرلند قرار بگیرد. اگر این تیم چهار بازی‌اش را با پیروزی پشت سر بگذارد می‌تواند رویای حضور در جام جهانی را داشته باشد.

آنتوان گریزمان و پل پوگبا/فرانسه اکنون هم امتیاز با اوکراین صدرنشین است و در جایگاه دوم قرار دارد. فرانسه برای کسب رتبه دوم در حال‌ رقابت است اما باید مراقب هلند تیم سوم جدول باشند. خروس‌ها بازی بعد باید برابر این تیم قرار بگیرند. اگر هلند بتواند فرانسه را شکست دهد کار برای فرانسه سخت خواهد شد و ستاره‌های این تیم یعنی گریزمان، ام‌باپه و پوگبا احتمال دارد جام جهانی را از دست بدهند.

آرین روبن و وسلی اشنایدر/اکنون هلند در رتبه سوم گروه خود قرار دارد و با این رتبه نمی‌تواند صعود کند. آنها در ادامه‌ کار آسانی نخواهند داشت چون باید فرانسه را از پیش‌رو بردارند. البته اگر هلند نتواند سهمیه را کسب کند خیلی برای این تیم بد نمی‌شود چون نارنجی‌ها از صعود به یورو ۲۰۱۶ نیز باز ماندند. دیدار هلند و سوئد در آخرین هفته‌ می‌تواند تعیین کننده باشد.

کریستیانو رونالدو/پرتغال هم ممکن است برای شانس مجدد بازی کند. به نظر می‌رسد همه چیز در هفته‌ آخر در دیدار پرتغال و سوئیس مشخص شود چون هیچ یک از این دو تیم برابر دیگر تیم‌های گروه امتیاز از دست ندادند. سوییس در دیدار رفت پرتغال را با دو گل شکست داد اما از لحاظ تفاضل گل فاصله زیادی با پرتغال دارد. به همین خاطر همه چیز به پرتغال بستگی دارد. این تیم اگر در همه بازی‌هایش پیروز شود می‌تواند صدرنشین شود. با این حال سوییس با یک مساوی برابر پرتغال و پیروزی در دیگر بازی‌ها می‌تواند به جام جهانی صعود کند.

لوکا مودریچ/شکست کرواسی برابر ایسلند در آخرین بازی این تیم شرایط را در گروه I پیچیده کرد. کرواسی هم چنان صدرنشین است اما هم امتیاز ایسلند است و تنها با ترکیه و اوکراین دو امتیاز اختلاف دارد. کرواسی باید برابر ترکیه و اوکراین قرار بگیرد.

لیونل مسی/اکنون آرژانتین تنها نیم سهمیه را کسب کرده است. این موضوع نمی‌تواند بد باشد چون تنها صعود مستقیم را از دست می‌دهد. آلبی سلسته در بازی بعد برابر اروگوئه قرار خواهد گرفت  که برای صعود به جام جهانی در حال‌ رقابت است. آرژانتین در آخرین هفته‌ باید برابر اکوادور قرار بگیرد. این تیم پشت سر آلبی سلسته قرار دارد و برای کسب سهمیه تلاش می‌کند. به همین خاطر ۶ امتیاز خانگی برابر ونزوئلا و پرو برای آرژانتین حیاتی است.

الکسیس سانچس/شیلی نیز در شرایط مشابهی با آرژانتین قرار دارد. این تیم تنها یک امتیاز بیشتر از شیلی به دست آوره است و باید برابر پاراگوئه، بولیوی، اکوادور و برزیل قرار بگیرد.

لوییس سوارس و ادینسون کاوانی/اروگوئه نیز همچون شیلی تنها یک امتیاز با آرژانتین فاصله دارد و سه امتیاز با اکوادور تیم ششم جدول اختلاف دارد. اروگوئه با تیم‌های آرژانتین، پاراگوئه، ونزوئلا و بولیوی بازی خواهد کرد.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
مستند ایکسونامی ورنکش ذرت های آلوده مارک ویلموتس هشترود شهید تهرانی مقدم اقساط وام طرح ملی مسکن