آخرین تحولات سوریه؛
سوریه در 24 ساعت گذشته نیز شاهد تحولات زیادی بوده است. در همین راستا باید به کشته شدن مؤسس نشریه داعش، پیشروی نیروهای مقاومت به سمت منطقه مرزی «التنف» و همچنین ورود نیروهای دموکراتیک سوریه به شهر رقه (پایتخت داعش) اشاره کرد.
کد خبر: ۶۹۹۶۷۲
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰ 01 June 2017
سوریه در 24 ساعت گذشته نیز شاهد تحولات زیادی بوده است. در همین راستا باید به کشته شدن مؤسس نشریه داعش، پیشروی نیروهای مقاومت به سمت منطقه مرزی «التنف» و همچنین ورود نیروهای دموکراتیک سوریه به شهر رقه (پایتخت داعش) اشاره کرد.
 
به گزارش «تابناک» به نقل از کردپرس، رسانه های نزدیک به کردهای سوریه مدعی شدند، ارتش دموکراتیک سوریه از شرق وارد شهر رقه شده و در حال درگیری با داعش است.
 
 
 
نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه از شرق وارد رقه شده و درگیری های شدیدی را با تروریست های داعش در محله المشلب آغاز کرده اند. بنا بر اطلاعات به دست آمده، در این درگیری ها، شمار بسیاری تروریست داعشی به هلاکت رسیده اند. راه اصلی این محله و باغات اطراف نیز به کنترل نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه درآمده است.

گفتنی است، نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه در آخرین بیانیه خود عنوان کرده بودند، از ماه ژوئن وارد رقه خواهند شد. فردا اولین روز ماه ژوئن است.


مؤسس نشریه «اعماق» داعش کشته شد
 
«ریان مشعل»، مؤسس بنگاه خبرپراکنی «اعماق» وابسته به گروه تروریستی داعش در حمله جنگنده‌های ائتلاف به شهر المیادین استان دیرالزور سوریه کشته شد.

رسانه های مخالف نظام سوریه به نقل از برادر مشعل اعلام کردند، وی در حمله هوایی جنگنده های ائتلاف کشته شده است.

وی اعلام کرد: برادرش «براء کادک» معروف به ریان مشعل در بمباران جنگنده های ائتلاف به هلاکت رسیده است.

مشعل از پایه گذاران بنگاه خبری «حلب نیوز» در اوایل بحران سوریه بود و در سال 2013 به گروه تروریستی تکفیری داعش پیوست.

بنگاه خبر پراکنی «اعماق» ارگان رسمی گروه تروریستی داعش است.
 
 خونین‌ترین نبرد سوریه در راه است
 
روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در گزارشی نوشت: خونین‌ترین نبرد سوریه هنوز اتفاق نیفتاده است.

پایگاه اینترنتی روزنامه واشنگتن پست در گزارشی با قلم لوئیزا لاولاک Louisa Loveluck نوشت: خونین ترین نبرد سوریه در استان ادلب خواهد بود که هنوز اتفاق نیفتاده و جان حدود یک میلیون در معرض خطر است.

در گزارش روزنامه واشنگتن پست آمده است: افراد از هر گوشه و کنار سوریه از جنگ در این کشور فرار می کنند، ولی از پس دستمزد قاچاقچیان برنمی آیند، تا آنها را به مکانی دورتر ببرد. اکنون نزدیک به یک میلیون تن در یک استان در شمال غربی سوریه جمع شده اند و مضطرب، ترسان و بی اعتماد، چشم به آتش بس دارند. این منطقه وسیع و اغلب کوهستانی در امتداد مرز جنوبی ترکیه به یکی از آخرین سنگرهای شورشیان تبدیل شده است. در ماه های آتی، این استان می تواند به شدیدترین و خونین ترین چالش برای نیروهای بشار اسد رئیس جمهور سوریه تبدیل شود؛ نیروهای بشار اسد، هم اکنون برای کنترل این نواحی که در وقایع 2011 به دست جنگجوهای شورشی افتاد، مبارزه می کنند.