بازدید 4769

آیةالله مکارم: عده‌ای از تعطیلی حج خوشحال بودند

کد خبر: ۶۹۴۳۲۲
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶ 15 May 2017
آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: خدا را شکر که حج راه افتاد. عده‌ای از تعطیلی حج خوشحال بودند، آن‌ها کسانی بودند که اعتقادی به حج نداشتند و مایل بودند که چهره نظام اسلامی مخدوش شود و الحمدلله ناکام شدند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسکر، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و حمید محمدی، رییس سازمان حج و زیارت در سفر به قم و در جریان دیدار با مراجع تقلید همزمان با آغاز ثبت‌نام در کاروان‌های حج، با آیت‌الله مکارم شیرازی دیدار و گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات حج امسال را ارائه کردند.

آیت‌الله مکارم شیرازی در این دیدار گفت: خدا را شکر می‌کنیم که بالاخره حج راه افتاد، درست است که این عمل با مشکلاتی همراه است، اما نبود حج با ضایعه همراه است.

وی اظهار کرد: تفسیرهایی که درباره حج می‌کنند درست نیست و آسیب می‌زند و امیدواریم که حج به شکل خوبی پیش برود تا عمره هم راه بیفتد. البته عده‌ای از تعطیلی حج خوشحال بودند آن ها کسانی بودند که اعتقادی به حج نداشتند و مایل بودند که چهره نظام اسلامی مخدوش شود و الحمدلله ناکام شدند.

این مرجع تقلید ادامه داد: از ما هم زیاد سؤال کرده‌اند و به همه آنها گفته شده توکل بر خدا کنید و بروید و مشکلی هم پیش نخواهد آمد و نباید به حج ضربه‌ای بخورد.

مکارم شیرازی همچنین توصیه کرد: در مسائل پزشکی امسال موارد را بیش از سال‌های دیگر رعایت کنند، مردم اگر آب سرد و نوشابه نخورند کمتر دچار مریضی می‌شوند و زیر کولر نخوابند و مقداری گرما را تحمل کنند.

استاد حوزه علمیه تاکید کرد: اخلاق اسلامی رعایت شود و مسائل بهداشتی و شیوه لباس پوشیدن هم رعایت شود. روحانی باید مردم را تحمل کند، روحانی نباید با زبان درشت با زوار صحبت کند، باید به آنها امید و دلگرمی بدهد، برخورد خوب حرف اول را در همه جا می زند.

وی گفت: زوار باید با مشکلات کنار بیایند و سختی‌ها را تحمل کنند و بدانند که این سختی‌ها به اجر آنها خواهد افزود. توسل و دعا باید داشته باشیم که این حج در سلامت برگزار شود و مقدمه‌ای برای حج خوب در سال‌های آینده باشد و اگر این حج خوب برگزار شود، در مسائل سیاسی هم نتایج بهتری خواهیم گرفت.

مفسر قرآن کریم همچنین گفت: به حجاج سفارش شود که روزی ۵ مرتبه آیت‌الکرسی را قرائت کنند تا خدای متعال حافظ آنها باشد.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی