بازدید 3482
نفراتی مثل محمد بنی آدم و مهسا میرزا طیبی در سال های اخیر رکوردهای خوبی زده اند، اما فدراسیون دوومیدانی هیچ گاه آن ها را به مسابقه های برون مرزی اعزام نکرده است و همیشه روی نام پرش با نیزه خط می کشند
کد خبر: ۶۸۷۲۱۶
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۱ 22 April 2017
پرش با نیزه ایران این روزها اصلا شرایط خوبی ندارد.

به‌ گزارش ‌تابناک ورزشی، در سال های اخیر دوومیدانی ایران شرایط خوبی نداشته است و فترغ از مدال نقره حدادی در المپیک لندن و رکوردهای حسن تفتیان، هیچ چیز برای دوومیدانی ایران باقی نمانده است. افتخارهایی که از روی تلاش فردی این دو نخبه بدست آمد و همچون جرقه ای گذرا بود.

ایسنا نوشت پرش با نیزه ایران که در سال‌های  قبل با محمد محسن ربانی و حتی افرادی مثل غفاری و شوقیان افتخارات خوبی را کسب کرده است، اخیراً پرش بانیزه ایران در حاشیه قرار گرفته و به نظر می‌رسد به زودی هم از کل دوومیدانی ایران کنار می رود!

رشته ای که از همه اعزام های خارجی خط می خورد

در رقابت‌های گذشته پرش با نیزه که در سطح قهرمانی کشور و مسابقه های داخلی برگزار شده حتی تعداد نفرات حاضر در این ماده به چهارنفر هم نرسیده است. حتی این اتفاق رخ داده که پرش با نیزه آغاز فصل فقط یک پرنده داشته است.

در برخی از مسابقات نیز که تعداد نفرات به اندازه تعداد انگشتان یک دست است هم رکوردها بسیار پایین است. نفر اول این ماده ها در زمان مسابقه وقتی همه ورزشکاران مسابقه خود را تمام کردند کارش را آغاز کند، چرا که تفاوت رکوردی وجود دارد.

گاهی هم یک پرنده فقط با خودش مسابقه می دهد. این موضوع نه در بخش جوانان و نوجوانان بلکه در بزرگسالان هم وجود دارد. ثبت رکورد دو متر از سوی برخی شرکت کنندگان عجیب است وقتی که در پرش ارتفاع و بدون نیزه هم می توان دو متر پرید.

فدراسیون فعلی دوومیدانی هم هنوز کار خاصی برای پرش با نیزه انجام نداده است در حالی که در بخش مردان و زنان رکوردهای خوبی زده شده و با همین تک چهره ها هم می توان پیشرفت را دوباره آغاز کرد.

پرش با نیزه رشته‌ای است که علاوه بر کیفیت خود دوومیدانی کار امکانات سخت افزاری هم احتیاج است. بنابراین با این امکانات کم نمی‌توان توقع داشت که دوومیدانی کاران این رشته بتوانند کار خاصی انجام بدهند.

با وجود این که نفراتی مثل محمد بنی آدم و مهسا میرزا طیبی در سال های اخیر رکوردهای خوبی زده اند، اما  فدراسیون دوومیدانی هیچ گاه آن ها را به مسابقه های برون مرزی اعزام نکرده است و همیشه روی نام پرش با نیزه خط می کشند.

این‌ در حالی است که در برخی از ماده ورزشکاران رکورد بسیار پایینی‌ می‌زنند اما  به واسطه نامی که در گذشته داشته اند به همه مسابقه ها می‌روند ، اما دوومیدانی کاران پرش با نیزه همیشه در حاشیه قرار دارند.

فدراسیون دوومیدانی و حتی مسئولان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک باید به همه ماده های دوومیدانی و هم چنین پرش با نیزه اهمیت زیادی بدهند. با فراهم کردن امکانات سخت افزاری پرش با نیزه می‌توان  امیدوار بود که پرش با نیزه ایران از این سقوط آزاد رهایی پیدا کند.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفولانزا نانسی پلوسی روز دانشجو استیضاح ترامپ مسعود سلیمانی حادثه تالار عروسی سقز سقز فروش صندلی اتوبوس