بازدید 1289
کد خبر: ۶۸۶۶۳۴
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۱ 20 April 2017

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: فعال سیاسی باید امیدوارکننده باشد؛ آن چه به عملکرد جامعه لطمه می‌زند بعد منفی‌گرایی است.

علی لاریجانی پیش از ظهر امروز در همایش ملی"سهم من در امنیت و آرامش" عنوان کرد: فعال سیاسی باید امیدوارکننده باشد آن چه به عملکرد جامعه لطمه می‌زند بعد منفی گرایی است.

وی تاکید کرد: همه انسان‌ها ممکن است فراز و فرودهایی داشته باشند؛ صحنه اجتماع، یک خانواده بزرگ است و می‌تواند با چالش‌هایی مواجه شود در این عرصه نباید مایوس شد داشتن روحیه و تقویت بنیان روحی مهم و در مسائل امنیتی موضوعی کلیدی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: انسان‌ها باید در مسائل امنیتی از روحیه مناسب برخوردار باشند چالش‌ها ممکن است به واسطه مدیریت باشد و یا برخی از آن‌ها تحمیلی است.

وی گفت: یک نقص در تبلیغات کشور ما وجود دارد که در آن بعد منفی‌گرایی بر مثبت گرایی غلبه دارد و این کار اشتباهی است و بنیان کار کشور را با آسیب مواجه می‌سازد تبلیغات باید از برآیند امیدوارکننده برخوردار باشد.

لاریجانی تصریح کرد: کارهایی که در انقلاب در عرصه‌های زیربنایی و توسعه‌ای انجام شد با ارزش است اما سیستم تبلیغاتی منفی به این دستاوردها لطمه می زند در این زمینه سیستم تبلیغاتی کشور منفی گرایی زیادی دارد و شاید هم متاثر از کشمکش های سیاسی و مسائل مقطعی باشد.

وی اظهار کرد: در برخی از موارد این تبلیغات روحیه شادابی را زیر پا می‌گذارند در حالی که حوزه سیاست باید فعال و شاداب باشد چرا که در فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی اثر گذار است انسان کارآفرین و فعال سیاسی باید امیدوار باشد تا بتواند موفق باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در امنیت نیز مقوله امیدواری اهمیت زیادی دارد جامعه‌ای که دچار یاس و سرخوردگی می‌شوند لطمه می‌بیند و در این جامعه نمی‌توان امنیت پایدار داشته باشیم این امر بدون مشارکت مردم امکان پذیر نیست و همه باید با روحیه همکاری امنیت را ایجاد نمائیم.

وی تاکید کرد: از ویژگی‌های جامعه امن، مشارکت مردم است ما بدون مشارکت مردمی نمی‌توانیم به امنیت دست یابیم برای جلب مشارکت‌ها باید مردم احساس کنند که مسئولیتی را بر عهده دارند.

لاریجانی بیان کرد: از طرفی ناامیدی و منفی گرایی به این مشارکت و در نهایت امنیت لطمه می‌زند داشتن روحیه مناسب برای امنیت موضوع به هم تنیده‌ای است و به هم ارتباط دارد مشارکت بیشتر مردم نیازمند به روحیه‌ای سالم و سازنده و پر کار است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
قیام مردم تبریز دادگاه روح الله زم انتخابات افغانستان سپندارمذگان آزادراه تهران شمال رامین پرچمی انتخابات مجلس یازدهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب