بازدید 2519
آژانس بین المللی انرژی:
آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد، پس از سه سال مازاد عرضه، سرانجام تقاضای جهانی برای نفت در حال پیشی گرفتن از میزان عرضه است. این در حالی است که میزان ذخایر نفت استفاده نشده افزایش داشته است.
کد خبر: ۶۸۴۸۳۵
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۳ 14 April 2017
آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد، پس از سه سال مازاد عرضه، سرانجام تقاضای جهانی برای نفت در حال پیشی گرفتن از میزان عرضه است. این در حالی است که میزان ذخایر نفت استفاده نشده افزایش داشته است.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد، پس از سه سال مازاد عرضه، سرانجام تقاضای جهانی برای نفت در حال پیشی گرفتن از میزان عرضه است. این در حالی است که میزان ذخایر نفت استفاده نشده افزایش داشته است.

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد، میان ذخایر نفتی در کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه ای در ماه مارس 17.2 میلیون بشکه کاهش داشته است. در طی سه ماهه نخست امسال، میزان ذخایر نفتی پس از رشدی قابل توجه در ماه ژانویه، به میزان 38.5 میلیون بشکه یعنی 425 هزار بشکه در روز افزایش داشت.

میزان ذخایر نفتی کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه ای بدر ماه فوریه به میزان 8.1 میلیون بشکه کاهش داشته و به 3.055 میلیون بشکه رسیده است. این گزارش حاکی است، میزان تقاضا برای نفت در فاصله ماه های ژانویه و مارس به میزان 200 هزار بشکه در روز از میزان عرضه پیشی گرفته است.

اما میزان ذخایر نفت، که یک شاخص کلیدی به شمار می رود همچنان 330 میلیون بشکه بالاتر از رقم متوسط 5 سال گذشته است.

در گزارش آژانس بین المللی انرژی آمده است: «چند توضیح احتمالی برای این ناهمخوانی آمارها وجود دارد. از جمله اینکه میزان تقاضا بیش از حد واقعی اعلام شده یا میزان عرضه در ارزیابی های ما کمتر از حد واقعی ارزیابی شده است. توضیح احتمالی دیگر این است که ممکن است برخی ذخایر نفتی دیده نشده باشند، از جمله ذخایر نفتی بر روی دریا (چه نفت در حال ترانزیت چه نفت احتکار شده) و همچنین نفت ذخیره شده در خشکی در کشورهایی که عضو سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه ای نیستند.»

بر اساس اعلام آژانس بین المللی انرژِ میزان ذخایر نفتی ایران بر روی دریا از 28 میلیون بشکه در زمان لغو تحریم ها در اوایل سال 2016 به 4 میلیون بشکه در ماه مارس کاهش یافته است. این گزارش حاکی است، بخش عمده ای از کاهش ذخایر نفت در کشورهایی که عضو سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه ای نیستند از ناحیه ایران بوده است.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران آزادراه تهران شمال پنومونی ایرج حریرچی محسن طاهری حسنی مبارک نمازهای ماه رجب انواع ماسک و روش استفاده