بازدید 34935
همزمان با اقدام امریکا در اعزام ناوگروه ضربتی نیروی دریایی این کشور به منطقه شرق آسیا، روز جمعه، کره شمالی به سبب «کشاندن دارایی های راهبردی و هسته ای خود به شبه جزیره کره» از آمریکا انتقاد کرد. خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام چینی نوشت: «هر لحظه ممکن است درگیری بر سر کره شمالی آغاز شود.»
کد خبر: ۶۸۴۷۰۱
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵ 14 April 2017
همزمان با اقدام امریکا در اعزام ناوگروه ضربتی نیروی دریایی این کشور به منطقه شرق آسیا، روز جمعه، کره شمالی به سبب «کشاندن دارایی های راهبردی و هسته ای خود به شبه جزیره کره» از آمریکا انتقاد کرد.

خبرگزاری فرانسه نیز امروز به نقل از یک مشاور سیاست خارجی کاخ سفید که نامش را فاش نکرد گزارش داد، آمریکا در حال بررسی گزینه های نظامی در پاسخ به برنامه های تسلیحاتی کره شمالی است.
 
به گزارش «تابناک»، خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام چینی نوشت: «هر لحظه ممکن است درگیری بر سر کره شمالی آغاز شود.» منابع خبری می گویند نیروهای آمریکایی در حالت آماده باش برای حمله احتمالی به کره شمالی هستند.
 
پنتاگون در واکنش به گزارش‌ها درباره تصمیم واشنگتن برای انجام حمله پیشگیرانه موشکی علیه کره شمالی تأکید کرد که برای دفاع از آمریکا و هم پیمانانش همه گزینه‌ها را در دستورکار دارد.
 

 
اولین گزارش در این باره از سوی شبکه ان‌بی‌سی نیوز آمریکا منتشر شده و اوایل امروز (جمعه) نیز یک سری گزارش‌های جدید از سوی رسانه‌های آمریکایی دیگر نشان داده‌اند که آمریکا حقیقتا گزینه‌های نظامی علیه کره شمالی را در دست بررسی دارد و برای اجرایی کردن آن آماده است.

ان‌بی‌سی نیوز پنجشنبه شب گزارش داد، آمریکا قصد دارد با موشک‌های توماهاک محل انجام آزمایش هسته‌ای جدید کره شمالی را هدف قرار دهد و این موشک‌ها را از دو ناوشکن خودش مستقر در آب‌های شبه جزیره کره شلیک خواهد کرد.

پنتاگون در این باره گفته، سیاستش این است که درباره عملیات‌های آتی خود بحث نکرده و راجع به سناریوهای احتمالی‌ گمانه زنی‌های علنی انجام نمی‌دهد.

دانا وایت، سخنگوی پنتاگون در بیانیه‌ای اظهار داشت: فرماندهان ما همواره همه گزینه‌ها را به منظور محافظت از کشور در مقابل هرگونه احتمالی در نظر می‌گیرند.

وی تصریح کرد: تعهد ما به دفاع از هم پیمانانمان از جمله کره جنوبی و ژاپن در مواجهه با تهدیدهای بالقوه همچنان مستحکم است.
 
چند مقام اطلاعاتی آمریکا در گفت‌وگو با ان.بی.سی اعلام کرده‌اند، در صورتی که کره شمالی آزمایش هسته‌ای جدیدی را انجام دهد، آمریکا یک حمله پیش‌دستانه با استفاده از تسلیحات غیرهسته‌ای به این کشور انجام خواهد داد.

این واکنش آمریکا در پاسخ به احتمال انجام آزمایش هسته‌ای کره شمالی صورت گرفته که چندی پیش توسط تصاویر ماهواره‌ای ثبت شده بود.
 
در مقابل رویترز، خبرگزاری رسمی کره شمالی، روز جمعه به نقل از این بیانیه گزارش داد: «آمریکا با وارد کردن دارایی های هسته ای راهبردی عظیم خود به شبه جزیره کره که حساس ترین نقطه جهان است، صلح و امنیت این شبه جزیره را به شدت تهدید می کند و شرایط آنجا را به آستانه جنگ می کشاند.»