بازدید 3419

آرامکو صدور نفت به مصر را از سر می گیرد

شرکت نفت «آرامکو» عربستان سعودی صدور فرآوره های نفتی به مصر را که در پی اختلافات 2کشور قطع شده بود، از سر می گیرد.
کد خبر: ۶۷۷۶۶۶
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۰ 15 March 2017
شرکت نفت «آرامکو» عربستان سعودی صدور فرآوره های نفتی به مصر را که در پی اختلافات 2کشور قطع شده بود، از سر می گیرد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، «طارق الملا» وزیر نفت مصر روز چهارشنبه گفت، با طرف سعودی برای از سرگیری صدور محموله های نفتی شرکت آرامکو به مصر توافق شده است.

وی افزود: در حال حاضر اقدامات مربوط به تعیین برنامه زمانبندی برای ورود محموله های نفتی آرامکو به مصر جریان دارد.

الملاء خاطرنشان کرد که تاخیر در تحویل محموله های نفتی به دلیل شرایط خاص تجاری آرامکو با توجه به تغییرات قیمت جهانی نفت، کاهش تولید عربستان و عملیات تعمیر و نگهداری تاسیسات نفتی بوده است.

این در حالی است که چند ماه پیش به دنبال بروز اختلاف سیاسی میان مصر و عربستان درباره مسایل منطقه ای، ریاض با زیر پا گذاشتن قرارداد نفتی با قاهره، صدور نفت و فرآورده های نفتی به مصر را متوقف کرد.

طبق توافق امضا شده میان مصر و عربستان در سفر ملک سلمان به قاهره، قرار بود شرکت آرامکو به ارزش 23 میلیارد دلار و به مدت پنج سال، از ماه می 2016میلادی 700 هزار تن مشتقات نفتی مصر شامل، بنزین، گازوییل، روغن خودرو و نفت سیاه را تامین کند.

اما، عربستان به دلیل مواضع سیاسی مصر در قبال مسائل سوریه، عراق و یمن، از اجرای این توافق خودداری کرد، امری که وزارت نفت مصر را در اکتبر گذشته ناچار ساخت در سطح بازار جهانی نفت، برای تامین مایحتاج نفتی خود مناقصه برگزار کند. 

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی