بازدید 1395
عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی بر ارائه برنامه نامزدهای انتخاباتی مبتنی بر جامعه شناسی و روانشناسی جامعه تاکید کرد و گفت: این برنامه ها باید واقعی باشد نه فهرستی از آرزوها.
کد خبر: ۶۷۲۳۵۸
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۵ 28 February 2017
به گزارش ایرنا، «رضا روستا آزاد» واقع گرایی را از ویژگی های لازم برای برنامه های ارائه شده توسط افراد یا گروه های سیاسی در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری دانست و تصریح کرد: اگر این برنامه ها فاقد شاخصه های واقعی باشند و بر اساس اعداد و ارقام مفهومی و مشخص ارائه نشوند، فقط یک فهرست از آرزوها برای مردم خواهند بود که معمولا هم محقق نخواهند شد.
عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی افزود: یک برنامه حزبی باید مبتنی بر توانایی و عملکرد نامزد معرفی شده در عرصه های قبلی خدمت وی باشد، یعنی کسانی که یک برنامه برای کشور ارائه می دهند حتما باید در مقطعی برنامه ای توسط خود آن ها یا تیم آن ها اجرا و به هدف رسیده باشد.
روستا آزاد با اشاره به اهمیت و ضرورت این تجربه، خاطر نشان کرد: کسی که می خواهد در حوزه ریاست جمهوری و اجرایی کشور منشاء اثر باشد باید علاوه بر داشتن برنامه جامع، یک برنامه یا حداقل بخش هایی از آن را خود یا تیم او قبلا اجرا کرده باشند به نحوی که مردم ببینند این برنامه و الگوی ارائه شده از سوی وی کار می کند و عملیاتی است و صرفا حرف های تئوریک و انتزاعی که اغلب اوقات هم در عمل جواب نمی دهد، نیست.
این فعال سیاسی اصولگرا افزود: باید نامزدها و یا گروه ها این توانایی را داشته باشند که در برنامه های خود وضع موجود را به خوبی تببین و وضعیت مطلوب را نیز تدوین کرده و نحوه گذار را نیز شفاف تشریح کنند.
عضو موسسان جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، دوره های گذشته را فاقد ارائه برنامه توسط نامزدها دانست و گفت: گروه و یا کسی که می خواهد وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری شود، قطعا باید مشخص کند که قبلا چه سابقه ای داشته و چه کارهای اجرایی انجام داده اند،از طرفی مردم نیز باید برنامه ها را بررسی و نتیجه بگیرند که کارها و فعالیت های وی مبتنی بر برنامه بوده یا بر مبنای مدیریت روزمره بوده است.

روستا آزاد که در انتخابات روز پنج شنبه مجمع عمومی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به عنوان یکی از 31 نفر عضو شورای مرکزی انتخاب شد، درباره برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت این جبهه سیاسی برای انتخابات ریاست جمهوری و پس از آن نیز گفت: طبق توافق های انجام شده با اعضا، این برنامه ها از سوی سخنگوی جبهه تبیین و تشریح خواهد شد.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب درباره افزایش مشارکت عمومی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده نیز اظهار کرد: قاعدتا هر قدر مردم نامزدهای شایسته تر، سالم تر و با برنامه تر را در عرصه انتخابات ببینند به اینکه حضورشان می تواند به نتیجه ای منتج شود که برای آنها و کشور موثر است، دلگرم ترمی شوند.
روستا آزاد معتقد است رویکرد عمومی که هر فرد یا گروهی می تواند درعرصه انتخابات داشته باشد این است که افراد توانمند، صادق و کاردان را شناسایی و تشویق کنند که در انتخابات حضور پیدا کرده و خود نیز در فرایند انتخابات، مشارکت فعال داشته باشند.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب همچنین درباره حمایت دولت ها از فعالیت تشکل های سیاسی و پرداخت یارانه به احزاب نیز گفت: کشور ما 80میلیون جمعیت دارد این جمعیت که نمی توانند همه با هم و جزء به جزء با هم تعامل کنند؛ اگر احزاب بتوانند عقبه و پشتوانه خوبی را سازماندهی کنند و زبان و بیان آنها، حرف دل مردم باشند، قاعدتا برای مردم فرصت ایجاد می کنند. 
روستا آزاد با تاکید بر ضرورت حمایت دولت ها از فعالیت احزاب و تشکل های سیاسی، این نوع حمایت ها را مستلزم و مشروط بر توانایی مدیریت آن حزب و گروه در برقراری ارتباط دو طرفه بین ملت-دولت دانست و گفت: یک حزب باید همان طوری که برای ساماندهی خود و سازماندهی عقبه خود حمایت دولتی دریافت می کند، باید توانایی فعال کردن سرمایه های انسانی خود را داشته و مشارکت اجتماعی تشکل خود را نیز در مسیر اهداف نظام پویا کند.
وی با اشاره به تجربه خود در دانشگاه صنعتی شریف اظهار داشت: در آن زمان دانشگاه از شوراهای صنفی دانشجویی حمایت مادی و معنوی می کرد و این شوراها نیز در برنامه های دانشگاه با استفاده از توان و پشتوانه دانشجویی در پیشبرد هر چه بهتر برنامه های دانشگاه مشارکت می کردند.
این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به وسعت، امکانات و ظرفیت های بالای کشور ضمن تاکید بر لزوم مشارکت مردم در عرصه های عملیاتی،سیاسی و اجتماعی، گفت: هر جایی که سیستم اجرایی و به طور کلی نظام برای عملیاتی کردن برنامه ای در سطح کشور وارد عرصه می شود، احزاب نیز باید این توانایی را داشته باشند که عقبه و سرمایه های اجتماعی خود را سازمان دهی کرده و پای کار بیاورند.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
ویروس کرونا مناجات شعبانیه جهش تولید نماز امام زمان مرتضی آوینی کاظم خاوازی