بازدید 5350
دبیرکل حزب موتلفه در گفت و گو با تابناک:
دبیرکل حزب موتلفه در ادامه و در واکنش به غیبت میرسلیم در اجلاسیه جبهه نیروهای مردمی انقلاب از مذاکراتی که با این جبهه صورت گرفته گفت و اظهار کرد: ما تاکنون با جبهه مردمی مذاکرات مستقیم هم داشته ایم که آقای میرسلیم هم در بعضی از جلسات آن حضور داشتند. وی در پایان تاکید کرد: ما فعلا مشکلات عمده ای با جبهه مردمی احساس نمی کنیم.
کد خبر: ۶۷۱۳۴۰
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۶ 03 March 2017
در روزهایی که اصولگرایان دم از وحدت می زدند و هر یک از احزاب آن در جست و جوی معرفی کاندیدایی بودند که بتواند نظر نهایی جناح اصولگرا را به نامزدهای معرفی شده خود جلب کنند، موتلفه ای ها زودتر از همه تکلیف خود را برای انتخابات معلوم ساخته بودند. در این بین مطرح شدن نام «مصطفی میرسلیم» از میان سه گزینه ای که حزب موتلفه برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم داشت، این حزب را زودتر از سایر احزاب اصولگرا وارد گردونه انتخابات کرد. 

به گزارش «تابناک»، اعضای این حزب اگرچه عنوان می کردند که تابع تصمیم نهایی اصولگرایان هستند و وحدت را رمز اصلی پیروزی این جریان در انتخابات می دانستند اما خیلی هم امیدوار بودند که گزینه موتلفه، کاندیدای نهایی اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری آینده باشد. اما هر چه که به جلو می رفتیم، تنها موتلفه بود که کاندیدا داشت و سایر احزاب اصولگرا هنوز به تصمیم جمعی دست نیافته بودند.

در این حال تشکیل جبهه مردمی نیروهای انقلاب، معادلات را به نحو دیگری برهم زد. معادلاتی که تنها برای میرسلیم کاندیدای نهایی حزب موتلفه، نامزدی در لیست کاندیداهای این جبهه را قائل شده تا او هم در کنار سایر کاندیداهای مطرح این جبهه مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت درباره کاندیدای نهایی این جبهه تصمیم گیری شود؛ مساله ای که شاید خروجی آن افراد دیگری غیر از کاندیدای موتلفه باشند.

صندلی خالی «مصطفی میرسلیم» در مراسم روز پنج شنبه دو هفته پیش جمنا (جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی) این سئوال را ایجاد کرد که شاید موتلفه راه جدایی را برای خود در انتخابات پیش ر برگزیند، موضوعی که «اسدالله ادامچیان»از اعضای ارشد و قائم مقام حزب موتلفه به آن پاسخ گفت و عنوان کرد که میرسلیم در سفر بوده و نماینده ای از سوی او در این مراسم شرکت کرده است. 

دبیرکل حزب موتلفه در گفت و گو با «تابناک» از قرار گرفتن نام میرسلیم در میان نامزدهای نهایی جبهه مردمی انقلاب اسلامی برای انتخابات ریاست جمهوری آینده خبر داد و از این موضوع ابراز رضایت کرد.

«محمد نبی حبیبی» با اشاره به اینکه حزب موتلفه مذاکراتی را با جبهه مردمی انجام داده و نتیجه این مذاکرات قرار گرفتن نام کاندیدای نهایی این حزب در گزینه های پیشنهادی بود، در خصوص لزوم شکل گیری وحدت در بین اصولگرایان گفت: اصولا معتقدین به انقلاب و اصولگرایان در نهایت باید به معرفی یک نامزد در انتخابات ریاست جمهوری آینده برسند. ما این نظریه را قبول داریم.

وی در واکنش به اینکه حزب موتلفه پیش بینی می کرد که کاندیدای مورد نظر این حزب گزینه نهایی اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری باشد، عنوان کرد: ما کلیت تشکیل جبهه را از ابتدا تایید کردیم و اعلام پشتیبانی هم کرده ایم منتهی، برای آن نامزد نهایی یک مذاکراتی داشته ایم و متوجه شدیم که در هر صورت بین نظرات ما و نظرات جبهه مردمی اشتراکات مبنایی قابل توجهی وجود دارد.

وی در خصوص تمایل این حزب برای معرفی میرسلیم به عنوان کاندیدا عنوان کرد: هر کس که نامزد انتخابات می شود ولو مستقل و یا از طرف جبهه مردمی، طبیعتا خودش را برای نامزدی صالح می داند. ما هم معتقدیم که تعیین اصلح بین افراد صالح در جریان اصولگرا، با سازوکاری قابل قبول در این جبهه طی شده است.

حبیبی در ادامه در خصوص احتمال پیروزی اصولگرایان بر لزوم شکل گیری وحدت تاکید کرد و گفت: اگر همه نیروهای اصولگرا با یک نامزد وارد انتخابات شوند احتمال پیروزی شان زیادتر است اما اگر با چند نامزد وارد شوند به همان سرنوشتی که در سال 92 پیدا کردند، دچار خواهند شد.

وی در عین حال تاکید کرد: اگر کاندیدای مورد نظر فرد بسیار شایسته ای از لحاظ تدین و انقلابی بودن باشد، اما این مقبولیت مردمی است که حرف آخر را در برگزیدن او خواهد زد.

دبیرکل حزب موتلفه در ادامه و در واکنش به غیبت میرسلیم در اجلاسیه جبهه نیروهای مردمی انقلاب از مذاکراتی که با این جبهه صورت گرفته گفت و اظهار کرد: ما تاکنون با جبهه مردمی مذاکرات مستقیم هم داشته ایم که آقای میرسلیم هم در بعضی از جلسات آن حضور داشتند.

وی در پایان در خصوص برخی خبرها که از اختلاف نظر برخی جریانات داخل جبهه مردمی به دلیل برگزیده نشدن کاندیداهایشان حکایت دارد، خاطر نشان کرد: ما فعلا مشکلات عمده ای با جبهه مردمی احساس نمی کنیم. 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس نوروز 99 جهش تولید مناجات شعبانیه روز جمهوری اسلامی
آخرین اخبار