2328بازدید
کد خبر: ۶۶۸۷۱۵
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۸ 18 February 2017
نماینده مسیحیان ارمنی حوزه جنوب، گفت: اعزام یک هیات از سوی ایران به عربستان در خصوص مناسک حج کار مثبتی است و این هیات در مذاکرات می‌تواند بسیاری از کج‌فهمی‌ها را رفع کند.

ژرژیک آبرامیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا درباره اعزام یک هیاتی از سوی ایران به عربستان برای مذاکره در خصوص مناسک حج، اظهار کرد: مذاکره در هر حال یک چیز مثبتی است. دشمنی‌ها و خباثت‌های زیادی عیله ایران اسلامی بوده است که این یک طرف قضیه است. منتها هر حکومتی اگر بخواهد درست تصمیم بگیرد و تصمیماتش مطابق با روز باشد، باید اطلاعات کافی از مسائل گوناگون جهان داشته باشد.

وی با بیان اینکه بخشی از همین اطلاعات در همین مذاکرات به دست می‌آید، گفت: البته این را باید بدانیم که خود مذاکره کردن الزام‌آور نیست و نمی‌تواند نفس مذاکره بد باشد، مگر اینکه محرز شود در آن مذاکرات فساد بینی وجود دارد، ولی در مجموع مذاکره صِرف، چیز بدی نیست و یک هیات سیاسی در این مذاکرات می‌تواند بسیاری از کج‌فهمی‌ها را رفع کند.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: چیزی که مسلم است آن است که ما یک مشکل اساسی با عربستان داریم که شاید این مشکل اساسی هیچ‌گاه حل نشود و این مخالفت‌های دو کشور با یکدیگر ادامه پیدا کند. منتها گاهی به نفعمان است که دامنه اختلافات تشدید شود و گاهی هم به نفعمان است که دامنه این اختلافات کاهش یابد. برای رسیدن به هدف یکی از راهکارهایی که می‌شود استفاده کرد مذاکره است، بنابراین مخالف هیچ مذاکره‌ای نیستم.

آبرامیان خاطرنشان کرد: به هر حال برای مسلمانان، حج یک واجب شرعی است و راه باز کردن برای انجام مناسک حج کار بسیار بزرگی است. بنابراین با این تئوری و پیش‌فرض‌ها اعزام هیات ایرانی به عربستان را مثبت می‌دانم.

نماینده مسیحیان ارمنی حوزه جنوب گفت: در کل اعتقاد به قدرت جمهوری اسلامی ایران در هر زمینه‌ای دارم و معتقدم سیاست نظام اسلامی می‌تواند در نهایت به نفع کشور و ملت ما تمام شود.
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: