1269بازدید
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی:
یک نماینده مجلس ریشه همه پس‌رفت‌ها و عدم توفیق‌ها را در دور زدن قانون ارزیابی کرد و گفت: همین دور زدن‌های قانون، سبب شد که بعد از 50 سال از پیکان پیاده شده و سوار پراید شویم.
کد خبر: ۶۶۸۶۳۷
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۹ 18 February 2017
به گزارش ایسنا، ابوالفضل حسن بیگی در جمع ناظران و مجریان انتخابات در سمنان به مقایسه رشد و توسعه صنعت خودروسازی بین دو کشور ایران و کره پرداخت و اظهار کرد: ایران و کره تقریبا 40-50 سال پیش با هم وارد این صنعت شدند اما امروز ما از پیکان پیاده شدیم و سوار خودروی آنها شدیم.

نماینده مردم دامغان با بیان اینکه «عمل نکردن به مر قانون عامل به وجود آمدن بسیاری از گرفتاری ها و نارسایی ها در کشور ماست» افزود: اگر به مر قانون عمل می شد خیلی از مشکلات امروز را نداشتیم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم با بیان اینکه «ما در وضع و تقنین قانون مشکل نداریم» گفت: شورای نگهبان نیز بر روند قوانین نظارت دارد و مشکلی در شکل قانون نداریم اما خیلی از مواقع در اجرا مشکل داشتیم و از همین زاویه هم ضربه خوردیم.

این نماینده اصولگرا با اشاره به بی‌توجهی به قوانین و عدم توفیق در اجرای آن در برنامه‌های چهارم و پنجم در دولت‌های نهم و دهم، تصریح کرد: همین عمل نکردن به مر قانون و اشکال در اجرا سبب شد که در دولت قبل تنها بین 25 تا 28 درصد برنامه‌های چهارم و پنجم عملی و به اهداف خود در این برنامه کلان برسیم یعنی در برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه ما بیش از 70 درصد انحراف از قانون و برنامه شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه «جمهوری اسلامی در دوران پس از انقلاب پیشرفت زیادی کرده» افزود: ایران اسلامی با وجود همه مشکلاتی که بوده امروز در بسیاری از شاخص‌ها قدرت اول منطقه است. همچنین در مجموع در برخی حوزه‌ها ایران در شمار پنجمین تا شانزدهمین کشور اول جهان قرار دارد.

حسن‌بیگی یکی از عوامل موفقیت ایران در این شاخص ها را وجود رهبری هوشیار و کاردان در راس کشور دانست و گفت: رهبری همواره بر اجرای دقیق قانون تاکید دارند و اجازه نمی دهند که سر سوزنی از قانون تخطی شود.

وی به توان امروز ایران در صنایع دفاعی و موشکی اشاره و تصریح کرد: دنیا می داند رهبری ایران اجازه نمی دهد در کشور خلاف قوانین داخلی و بین المللی که کشورمان پذیرفته اقدامی صورت گیرد و از همین روست که ایران به هیچ عنوان دنبال سلاح هسته‌ای نبوده و نیست؛ چرا که سلاح هسته‌ای و کشتارجمعی اساسا با فقه شیعی در تضاد است.

نماینده دامغان با اشاره به نزدیک بودن انتخابات شوراها و ریاست جمهوری خطاب به ناظران انتخابات بر لزوم عمل به مر قانون تاکید کرد و گفت: ناظران مسئولیت بسیار مهمی دارند و باید بر اجرای قانون اصرار کنند.

وی با بیان اینکه «نباید قانون را تفسیر به رای کرد» افزود: ناظران اگر کسی را ردصلاحیت می کنند باید ردصلاحیت‌شان براساس قانون باشد و بعد از آن هم باید بر تصمیم خود استوار بایستند.

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، حفاظت از آراء مردم را مهم دانست و تصریح کرد: نباید به گونه ای عمل شود که زمینه شایعه سازی در فضای انتخابات بوجود بیاید باید عملکرد ما به گونه ای باشد که اگر اعتراضی شد و صندوق ها شمارش شد هیچ تغییری در نتیجه نهایی بوجود نیاید که کسی مدعی شود خوابیده و آراء تغییر کرده است لذا باید فرصت شایعه‌سازی و دروغ پراکنی را بگیریم.

این نماینده مجلس دهم با اشاره به سرعت انتقال اخبار از طریق فضای مجازی تصریح کرد: الان در کمترین فرصت ممکن اخبار در همه دنیا منتشر می شود ضمن اینکه نباید بی دلیل در اعلام نتایج درنگ کرد.

وی از تاخیر در اعلام نتایج انتخابات به عنوان یکی از مشکلات و ایرادات وارده به انتخابات سال 88 نام برد و اظهار کرد: الان در دنیا نتایج انتخابات را لحظه به لحظه و هم‌زمان با فرآیند شمارش آراء اعلام می‌کنند برای همین اگر مثلا برق قطع شد یا شب یک نفر خوابش گرفت بهانه‌ای برای شایعه پیدا نمی‌شود لذا باید همزمان با فرآیند شمارش آرا تمهیدی اندیشید که به صورت لحظه‌ای شمارش آرا نیز در معرض دید عموم قرار گیرد و این مهم با رسانه‌های متعددی که امروز وجود دارد ممکن است. اما با وجود پیشرفت های ایران اسلامی متاسفانه برخلاف کشورهای پیشرفته که در انتخابات از ظرفیت های فناوری های نو استفاده می شود ما همچنان انگار در سال 56 متوقف هستیم و به صورت سنتی عمل می کنیم و همین تاخیرها زمینه شایعه و تردید در برخی حوزه‌ها را به وجود می‌آورد.
برچسب ها
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: