در هفته ای که گذشت، بورس اوراق بهادار تهران با احتیاط کامل تمامی سهامداران پیگیری شد؛ به طوری‌که شاخص کل بورس در این هفته ۳۹۷ واحد رشد کرد.
کد خبر: ۶۶۸۴۲۹
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۰:۲۲ 18 February 2017
در هفته ای که گذشت، بورس اوراق بهادار تهران با احتیاط کامل تمامی سهامداران پیگیری شد؛ به طوری‌که شاخص کل بورس در این هفته ۳۹۷ واحد رشد کرد.

به گزارش تابناک اقتصادی، در هفته جاری شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۳۹۷ واحد رشد کرد و از رقم ۷۶ هزار و ۷۹۲ واحدی به رقم ۷۷ هزار و ۱۸۹ واحدی رسید. همچنین شاخص آزاد شناور رشد ۵۲۰ واحدی را تجربه کرد و از رقم ۸۴ هزار و ۱۴۹ واحدی به عدد ۸۴ هزار و ۶۶۹ واحدی رسید.

علاوه بر این شاخص بازار اول با ۵۴۱ واحد افزایش به رقم ۵۴ هزارو ۹۵۶ واحد بالغ شد و شاخص بازار دوم با ۶۰۱ واحد کاهش عدد ۱۶۳ هزار و ۳۵۳ واحد را تجربه کرد.سبزپوشی نماگرهای فرابورس

آخرین هفته معاملاتی فرابورس ایران در بهمن ماه با رشد متغیرهای شاخص کل، ارزش بازار، حجم و ارزش معاملات افزایش و نماگرهای فرابورس سبزپوش شد. در هفته منتهی به 29 بهمن ماه، آیفکس با رشد 14 واحدی معادل 1.7 درصد و ارزش بازار با افزایش حدود 20 هزار میلیارد ریالی معادل 2 درصد به‌ترتیب به ارقام 849 واحد و 999 هزار و 463 میلیارد ریال رسیدند. درهمین حال، در مجموع بازارهای فرابورس شاهد تغییر مالکیت هزار و 421 میلیون ورقه در 118 هزار دفعه بودیم که ارزش آن بالغ بر 38 هزار و 836 میلیارد ریال بود.

به این ترتیب افزایش 54 و 266 درصدی حجم و ارزش داد و ستدها در مقابل افت 31 درصدی تعداد دفعات معاملات به ثبت رسید. بررسی روند داد و ستدها در بازارهای سهام فرابورس حاکی از آن است که حجم و ارزش معاملات در بازارهای اول، دوم و پایه درحالی نسبت به هفته پیشین با افزایش همراه شد که بازار شرکت‌های کوچک و متوسط پس از دو هفته روند رو به رشد، افت این متغیرها را تجربه کرد.

هفته پررونق بازار ابزارهای نوین مالی در بازار ابزارهای نوین مالی که خود با افزایش حجم و ارزش معاملات همراه شد، درمجموع 113 میلیون ورقه به ارزش 31 هزار و 716 میلیارد ریال داد و ستد شد. اوراق بدهی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و اوراق تسهیلات مسکن سه ابزار معاملاتی بودند که در این بازار هفته پررونق و رو به رشدی را تجربه کردند. پیمانکاری صنعتی، صدرنشین صنایع فرابورسی

ارزش معاملات خرد بازار سهام شامل داد و ستد بازارهای اول، دوم، پایه و SME به 2210 میلیارد ریال در هفته گذشته رسید.

در میان صنایع فرابورسی، گروه پیمانکاری صنعتی با معامله 514 میلیارد ریال بیش از 23 درصد از ارزش کل معاملات درمجموع این چهار بازار را در اختیار گرفت و در صدر ایستاد. پس از آن به ترتیب دو صنعت حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات و فلزات اساسی شاهد معاملاتی به ارزش 251 و 240 میلیارد ریال در مجموع هفته قبل بودند که سهم 11.4 و 10.9 درصدی را به خود اختصاص دادند.

خبرهای مرتبط
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: