2210بازدید
گزارش
ابوالحسن مهدوی که با وجود عدم ثبت‌نامش در انتخابات مدعی بود با قاطعیت آرا به عنوان رئیس انتخاب خواهد شد، نامه ای سرگشاده نوشت و با عذرخواهی از جامعه هندبال مدعی شد به دلیل فضای مسموم از حضور در انتخابات فدراسیون هندبال انصراف داده
کد خبر: ۶۶۶۴۰۶
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۶ 12 February 2017
زمان برگزاری انتخابات فدراسیون هندبال هنوز مشخص نیست، اما با این حال جو متشنجی در بین اهالی این رشته پرحاشیه ایجاد شده است.

به گزارش تابناک ورزشی، در مهلت 10 روزه وزارت ورزش و جوانان برای ثبت نام کاندیدای ریاست فدراسیون هندبال 16 نفر برای کسب کرسی ریاست فدراسیون ثبت نام کردند.

به این ترتیب حمید آقاعلی‌نژاد، علیرضا پاکدل، مرتضی حسن‌پور، هادی خلیلی،‌ کاظم دل‌قندی، علیرضا رحیمی، شهداد مرتجی، میترا نوری، احمد سعادتمند، کیوان صادقی، حمیدرضا عباسی مقدم، ولی فرنام، ناصر قاسمی، حمید مدنی، خسرو نصیری و محمدناصر نجف‌پور به عنوان کاندیدای کرسی ریاست فدراسیون هندبال ثبت نام کردند و حالا همه منتظر تایید صلاحیت‌ها هستند.

نکته جالب توجه این ثبت‌نام‌ها این است که سید ابوالحسن مهدوی، رئیس سابق فدراسیون هندبال که به دلیل مشکلات بیماری چندی پیش از سمت خود استعفا کرد در آخرین لحظات در فدراسیون حاضر شد تا در انتخابات ثبت‌نام کند، اما ظاهراً به دلیل نقص مدارک ثبت نام وی کامل و 100درصدی نبود.

رقابت مدیرعامل پرسپولیس با نامزد سفارشی وزارت برای ریاست هندبال

پس از چند روز سیدابوالحسن مهدوی که با وجود عدم ثبت‌نامش در انتخابات مدعی بود با قاطعیت آرا به عنوان رئیس انتخاب خواهد شد، نامه ای سرگشاده نوشت و با عذرخواهی از جامعه هندبال مدعی شد به دلیل فضای مسموم از حضور در انتخابات فدراسیون هندبال انصراف داده است.

با این وجود شنیده‌ها حاکی از این است که محمدرضا داورزنی معاون جدید ورزش حرفه‌ای و قهرمانی با نامه‌ای به دفتر مشترک امور فدراسیون‌ها از آنها خواسته تا نام مهدوی در لیست تأیید صلاحیت‌شده‌های انتخابات هندبال قرار بگیرد، این در حالی است که مجوز نهایی برای این کار باید تنها از طریق وزیر ورزش و دولت صادر شود. با این وجود نشانه ها حاکی از آن است که ابوالحسن مهدوی دوباره سودای ریاست دارد. صندلی قدرتی که او آن را در ظاهر با دست پس زده و می زند اما در خفا با پا و با تمام نیرویش آن را به پیش می کشد تا دوباره روی آن جلوس کند.

علیرضا رحیمی مدیرعامل اسبق باشگاه‌های سپاهان و پرسپولیس که پیش از این سابقه حضور در فدراسیون هندبال را در کارنامه دارد و برای انتخابات اخیر نیز ثبت نام کرده، یکی از کاندیداهایی است که رسما به حضور مهدوی و ثبت نام وی واکنش نشان داد. رحیمی در نامه‌ای به سلطانی فر وزیر ورزش مدعی شد برای جلوگیری از دودستگی در هندبال حاضر است از انتخابات خروج کند.

رقابت مدیرعامل پرسپولیس با نامزد سفارشی وزارت برای ریاست هندبال

با این شرایط فضای انتخاباتی هندبال به سمت دوقطبی شدن پیش می رود. درخواست‌ها برای حضور مهدوی و رحیمی در انتخابات در فضای مجازی و گاها غیرمجازی شدت گرفت؛ مهدوی از این داستان استقبال کرده و با خیال اینکه کاربران فضای مجازی قرار است به وی رای دهند، اعلام کرد وارد گود خواهد شد. در همین راستا درمورد رحیمی هم شنیده شده که وی نظرش را تغییر داده است.

یکی از نامزدهای نام آشنای انتخابات فدراسیون هندبال که حضور یا عدم حضورش بستگی به شرایط علیرضا رحیمی دارد، در جمعی ادعا کرده که نمی‌تواند در انتخابات حاضر باشد، چراکه رحیمی قرار است شخصا وارد میدان شود.

به هر حال پیش از همه چیز باید منتظر تایید صلاحیت‌ها ماند؛ حیدری، دبیر مجمع فدراسیون هندبال هم درمورد آخرین اخبار از انتخابات فدراسیون هندبال اظهار داشت: من اسامی 16 نفر را در مهلت قانونی ثبت نام کردم و وزارت ورزش هم تاکید دارد که همین تعداد در انتخابات حضور داشته باشند. وزارت ورزش دنبال صحت و سلامت انتخابات است. درمورد انصراف برخی نامزدها باید بگویم که در جریان نیستم و باید بگویم که هیچ نامزدی اعلام انصراف رسمی نکرده است.

همه چشم انتظار هستند تا ببینند که تعداد نامزدهای انتخابات فدراسیون هندبال 16+ یک خواهد بود یا اینکه تغییر دیگری خواهد داشت.
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: