2523بازدید
هفته بیست‌و‌چهارم لیگ دسته اول فوتبال باشگاه‌های کشوردوشنبه با برگزاری هفت دیدار آغاز خواهد شد که در مهم‌ترین دیدار‌های این هفته تیم‌ رده دومی ملوان باید میزبان گل‌گهر رده پنجمی باشد.
کد خبر: ۶۶۶۴۰۵
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۵ 13 February 2017
هفته بیست‌وچهارم مسابقات فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشوردوشنبه با رویارویی مدعیان صعود آغاز خواهد شد.

به گزارش تابناک ورزشی، هفته بیست‌و‌چهارم لیگ دسته اول فوتبال باشگاه‌های کشور دوشنبه با برگزاری هفت دیدار آغاز خواهد شد که در مهم‌ترین دیدار‌های این هفته تیم‌ رده دومی ملوان باید میزبان گل‌گهر رده پنجمی باشد. با نزدیک شدن به هفته‌های پایانی لیگ دسته اول حساسیت این مسابقات نیز افزایش یافته و تیم‌ها به دنبال جمع‌آوری کامل امتیازات هستند.
 لیگ یک،رویارویی مدعیان درغیاب صدرنشین/مایلی‌کهن-بگوویچ؛جنگ صعوددرانزلی
دیدار‌های روز نخست از هفته بیست‌وچهارم به شرح زیر است:

* خونه به خونه مازندران - فولاد یزد، ساعت 14 (ورزشگاه هفتم تیر بابل)  
داور:‌ علی صفایی، کمک‌ها: محمد بوالحسنی و موسی مه‌آبادی، داور چهارم: حسین زمانی
ناظر داوری: حاتم بک‌پور
 
تیم خونه به خونه مازندران در حالی به مصاف فولاد یزد می‌رود که عملاً دیگر امیدی به صعود به لیگ برتر ندارد. با توجه به هزینه‌های که این تیم در ابتدای فصل انجام داد و بازیکنان لیگ برتری خوبی هم جذب کرد، فوتبالدوستان مازندرانی بسیار امیدوار بودند تا یکی از تیم‌‌های صعودکننده به لیگ برتر باشند، اما روند نتیجه‌گیری این تیم به نحوی پیش رفت که علیرضا مرزبان مجبور شد از سمتش استعفا داده و جای خود را به نادر دست‌نشان بدهد. وضعیت این تیم بعد از رفتن مرزبان نه تنها بهتر نشد بلکه بسیار بدتر هم شد تا حدی که این تیم هر سه دیدار گذشته خود را واگذار کرده است و با این اوصاف دیگر امیدی به صعود ندارد. تیم فولاد یزد حریف فردای خونه به خونه هم در منطقه خطر قرار دارد و تیم فجر را در یک‌قدمی خود می‌بیند. این تیم در دو دیدار گذشته خود شکست خورده و برای خروج از بحران نیاز به امتیاز در این بازی دارد. فولاد یزد با 18 امتیاز در رده پانزدهم جدول قرار دارد.

* خیبر خرم‌آباد - نساجی مازندران، ساعت 14 (ورزشگاه تختی خرم‌آباد)  
داور: شاهو اصلانی، کمک‌ها: کورورش کریمی و هیوا بهمنی، داور چهارم: امیر ایار
ناظر داوری: رامین عرفانیان
 
خیبر در سه هفته گذشته، سه شکست متوالی متحمل شده و این باعث شده است تا نماینده استان لرستان به رده پانزدهم جدول لیگ دسته اول سقوط کند. همچنین داوود حقدوست، سرمربی این تیم هفته گذشته قصد داشت به خاطر مشکلات مالی استعفا کند که با مخالفت بازیکنانش روبه‌رو شد. در آنسوی میدان هم نساجی روزهای عجیب و غریبی را می‌گذراند. ساکت الهامی هفته گذشته و پس از شکست خانگی مقابل فجرسپاسی رده هفدهمی، شعارهای هواداران نساجی را نتوانست تحمل کند و از سمت خود استعفا کرد. اینک نساجی، حسین مسگرساروی سرمربی پیشین و محبوب خود را روی نیمکت می‌بیند، کسی که در همین فصل سرمربی نساجی بود و این تیم را به رده‌های بالایی جدول هم رساند، اما به خاطر مخالفت مالک باشگاه، در این تیم نماند.

* مس رفسنجان - مس کرمان، ساعت 14 (ورزشگاه شهدای رفسنجان)  
داور: محمدرضا اکبریان، کمک‌ها: حسین مرادی و علی احمدی، داور چهارم: علیرضا جلالی
ناظر داوری: محسن فریمانی
 
دربی کرمان در حالی برگزار می‌شود که هر دو تیم دیدار هفته گذشته خود را با پیروزی پشت سر گذاشته‌اند و با انگیزه بالای مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند. شاگردان منصور ابراهیم‌زاده در نیم‌فصل دوم بهترین تیم لیگ دسته اول بوده‌اند و در شش بازی به پنج پیروزی و تنها یک تساوی رسیده‌اند. تیم مس کرمان که در نیم‌فصل اول همواره جزو تیم‌های میانه جدولی و حتی نیمه پایین جدول به حساب می‌آمد در نیم‌فصل دوم عملاً به یکی از مدعیان جدی صعود به لیگ برتر تبدیل شده است تا جایی که اگر بتواند سه امتیاز این بازی را به دست بیاورد در صورت نتیجه نگرفتن رقبا می‌تواند حتی تا رتبه دوم جدول هم صعود کند. مس کرمان همچنان چراغ خاموش و بدون سر و صدا به کار خود ادامه می‌دهد و مطمئناً رقیب سختی برای سایر مدعیان خواهد بود.

* ملوان بندرانزلی - گل‌گهر سیرجان، ساعت 14 (ورزشگاه تختی بندرانزلی)
داور: پیام حیدری، کمک‌ها: براتعلی مولوی و محمدرضا طالبی، داور چهارم: مجید محمدی
ناظر داوری: محمدعلی فروغی
 
مهم‌ترین بازی این هفته را بدون شک می‌توان به جدال تیم‌های رده دومی و پنجمی جدول اختصاص داد. شاگردان مایلی‌کهن پس از چند هفته صدرنشینی دوباره صدر جدول را به رقیب دیرینه خود یعنی سپیدورد دادند و برای باز پس‌گیری این جایگاه مطمئناً کار سختی مقابل شاگردان وینگو بگوویچ دارند. تیم ملوان در چند هفته گذشته می‌توانست با پیروزی در  دیدار‌های خود فاصله امتیازی‌اش را با سایر تیم‌ها زیاد کند، اما از سه دیدار گذشته خود فقط دو امتیاز کسب کرد و همین موضوع باعث شد تا جایگاهش را در صدر جدول از دست بدهد. مایلی‌کهن هم خوب می‌داند اگر تیمش می‌خواهد همچنان جزو مدعیان صعود باشد باید سه امتیاز کامل این بازی را به دست بیاورد. بگوویچ نیز در تلاش است همانند دور رفت بتواند ملوان را شکست دهد و تا رتبه دوم جدول بالا بیاید.

* بادران تهران - اکسین البرز، ساعت 14 (ورزشگاه کارگران تهران)  
داور: احمد صالحی، کمک‌ها: سعید قاسمی و هادی طوسی، داور چهارم: سعید شمس
ناظر داوری: علی خسروی
 
این بازی جدال تیم‌های ششم و هفتم جدول است. این تیم‌ها همواره در طول فصل جزو تیم‌های خوب بوده و نتایج نسبتاً مطلوبی نیز به دست آورده‌اند. هر کدام از این دو تیم که در این دیدار شکست بخورند، اندک امید باقیمانده‌ برای صعودش نیز از بین خواهد رفت. تیم بادران هفته گذشته شکست بدی را مقابل مس کرمان متحمل شد و همین باعث شد تا کمی با صدر جدول فاصله بگیرد، اما هنوز ناامید نشده است. از سوی دیگر شاگردان گل‌محمدی در دیدار گذشته خود مقابل ملوان دست به کار بزرگی زدند و توانستند با نتیجه 2 بر یک این تیم را شکست دهند تا ضمن متوقف کردن صدرنشین، خود را نیز به تیم‌های بالای جدول نیز کنند و امیدوار به لغزش سایر تیم‌ها باشند.

* پارس جنوبی جم بوشهر - نفت مسجدسلیمان، ساعت 14:15 (ورزشگاه تختی جم)  
داور: محسن سیمن، کمک‌ها: جواد قنبریان و وحید سیفی، داور چهارم: علی سام
ناظر داوری: سعید بطحایی
 
تیم خوب و یکدست تارتار از اولین روز‌های لیگ خود را در قامت یک مدعی جدی نشان داد و توانست نتایج خوبی کسب کند. به نظر می‌رسد پارس جنوبی در این دیدار خانگی کار سختی نداشته باشد و اگر سه امتیاز بازی را به دست بیاورد حتی می‌تواند نیم‌نگاهی به صدر جدول هم داشته باشد. شاگردان تارتار برای رسیدن هر چند موقت به صدر جدول، تیم رده چهاردهمی نفت مسجدسلیمان را پیش رو دارند که با آمدن محمود فکری هم نتوانسته وضعیت خود را بهبود ببخشد. جایگاه نفت با امتیاز گرفتن تیم‌هایی مانند فولاد یزد، فجرسپاسی و خیبر خرم‌آباد به خطر افتاده است. این تیم اگر می‌خواهد در انتهای فصل جزو تیم‌های سقوط‌کننده نباشد باید بتواند از بازی‌های خود امتیاز به دست بیاورد.

* استقلال اهواز - راه‌آهن تهران، ساعت 14:30 (ورزشگاه تختی اهواز)  
داور: رضا عادل، کمک‌ها: امیرمحمد داودزاده و علی الفتی، داور چهارم: علی صباحی
ناظر داوری: اسماعیل آمری
 
استقلال اهواز را می‌توان عجیب‌ترین تیم چند سال اخیر فوتبال ایران نامید، تیمی که تغییراتش بیشتر از امتیازاتش است! آبی‌های اهوازی در این فصل شش سرمربی، دو مدیرعامل و یک مالک را بالای سر خود دیده‌اند و این یک رکورد است. این اتفاق در حالی رخ داده است که این تیم تنها هشت امتیاز کسب کرده، یعنی 9 تغییر برای هشت امتیاز! در هفته گذشته مدیرعامل باشگاه نیز به دلیل دخالت مالکیت باشگاه در امور تیم از سمتش استعفا کرد تا این تیم حتی یک هفته هم بدون تغییر نباشد. مطمئناً با ادامه این روند استقلال اهواز در پایان فصل جزو تیم‌های سقوط‌کننده خواهد بود و تغییر مکرر سرمربی هم تأثیری ندارد، اما تیم راه‌آهن بعد از روی کار آمدن سیروس دین‌محمدی روند رو به رشدی داشته است و توانسته از سه بازی گذشته خود پنج امتیاز به دست بیاورد.

دو دیدار باقیمانده این هفته از مسابقات روز سه‌شنبه برگزار خواهد شد که در یکی از مهم‌ترین دیدار‌های هفته تیم صدرنشین سپیدرود باید به مصاف آلومینیوم اراک اوج گرفته برود.
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: