1543بازدید
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: عده‌ای می‌خواهند دانشگاه فرهنگیان تعطیل شود.
کد خبر: ۶۶۶۱۳۲
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۸ 11 February 2017
قاسم احمدی لاشکی در نخستین نشست هم اندیشی هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان با جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که با حضور معاون پارلمانی وزارت آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان وزارت آموزش و پرورش در اردوگاه شهید رسولی نوشهر برگزار شد، با بیان اینکه در حوزه دانشگاه فرهنگیان حرف برای گفتن زیاد است، اظهار کرد: یکسری کم مهری‌ها نسبت به این دانشگاه می شود که باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، قاسم احمدی لاشکی افزود: عده ای می‌خواهند دانشگاه فرهنگیان تعطیل شود که در این نشست باید راهکارهای مناسب ارائه شود تا به نتایج مطلوب رسید.

وی تصریح کرد: در برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور در مجلس، بحث جذب نیرو الزاماً از دانشگاه فرهنگیان باید انجام شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در تلفیق بودجه، دولت بندی را  آورده که مجلس به وزارت آموزش و پرورش و بهداشت و درمان اجازه دهد تا پایان سال 10 درصد خدمات آموزشی از مدارس دولتی را الزاما به بخش خصوصی دهند. که مجلس بندی آورد که آموزش و پرورش در این زمینه ممنوع است و اجازه ندارد  مدارس دولتی را اینگونه  به معرض فروش بگذارد.

وی با بیان اینکه مجلس نسبت به مسائل فرهنگیان بیدار است، گفت: تاکنون دولت نشان نداد که حامی دانشگاه فرهنگیان است و بنابراین دولت باید ردیف بودجه تحویل دهد در غیراین صورت دانشگاه فرهنگیان تعطیل می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تعداد 101 مدرسه تک دانش‌آموز در سراسر کشور وجود دارد، تصریح کرد: 9 میلیون و 700 هزار نفر بالای 6 سال بی‌سواد در کشور وجود دارد.
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: