با عبور از نیمه زمستان، برخی میوه‌ها با درصدی افزایش قیمت همراه شده‌اند اما قیمت محصولات صیفی و تره‌بار تغییری نکرده است.
کد خبر: ۶۶۳۷۹۴
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۰ 05 February 2017
با عبور از نیمه زمستان، برخی میوه‌ها با درصدی افزایش قیمت همراه شده‌اند اما قیمت محصولات صیفی و تره‌بار تغییری نکرده است.

به گزارش ایسنا، بازار میوه و تره‌بار از جمله بازارهایی بود که در ماه‌های اخیر با نوسان کمتری نسبت به سایر اقلام خوراکی روبرو بوده است و به غیر از مقاطعی مانند شب یلدا و ماه رمضان که به طور طبیعی تقاضا افزایش می‌یابد، این بازار از ثبات نسبی برخوردار بوده است.

اما بر اساس آخرین اعلام بانک مرکزی در گروه‌ میوه‌های تازه که بیشترین میزان رشد قیمت را نسبت به هفته‌های قبل و همچنین هفته مشابه سال گذشته داشته است،   ۳.۳ درصد افزایش قیمت ثبت شده که این افزایش قیمت در برخی اقلام از جمله سیب، پرتقال و خیار درختی نسبت به هفته‌های پیشین قابل مشاهده است.

بر اساس آخرین بررسی‌های میدانی، قیمت انواع میوه در مغازه‌های سطح شهر به طور متوسط به این شرح است؛ سیب قرمز کیلویی ۴۸۰۰ تومان، سیب زرد کیلویی ۴۲۰۰ تومان، انار درجه یک کیلویی ۴۵۰۰ تومان، نارنگی کیلویی ۴۰۰۰ تومان، پرتقال جنوب کیلویی ۵۰۰۰ تومان و پرتقال شمال کیلویی ۴۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.    

در میان سایر اقلام میوه نیز موز کیلویی ۴۰۰۰ تومان، خرمالو کیلویی ۳۰۰۰ تومان، نارگیل کیلویی ۴۵۰۰ تومان، گریپ کیلویی ۳۴۰۰ تومان، ‌ ازگیل کیلویی ۴۰۰۰ تومان، بِه کیلویی ۶۰۰۰ تومان، ‌ گلابی کیلویی ۹۰۰۰ تومان و خیار بوته‌ای ۳۲۰۰ تومان قیمت دارد.

اما قیمت تره‌بار در مقایسه با هفته‌های قبل تغییر چندانی نداشته و از ثبات نسبی برخوارد است. سیب‌زمینی و پیاز مانند ماه‌های اخیر قیمت آن به ترتیب کیلویی ۲۰۰۰ تومان و ۱۵۰۰ تومان است.

در میان سایر اقلام تره‌بار به طور متوسط هر کیلوگرم گوجه‌فرنگی ۳۲۰۰ تومان، فلفل دلمه‌ای ۳۲۰۰ تومان، بادمجان ۲۰۰۰ تومان، کدو ۲۰۰۰ تومان، ‌چغندر ۲۰۰۰ تومان، ‌ کاهو  ۲۰۰۰ تومان و هویج ۲۰۰۰ تومان در مغازه‌های سطح شهر عرضه می‌شود.

قیمت اقلام مختلف تره‌بار نشان از ثبات و عدم تغییر قیمت‌ها دارد.

انواع میوهقیمت
سیب قرمز۴۸۰۰ تومان
سیب زرد۴۲۰۰ تومان
انار درجه یک۴۵۰۰ تومان
نارنگی۴۰۰۰ تومان
نارنگی شیرین۱۳۰۰ تومان
پرتقال جنوب۵۰۰۰ تومان
پرتقال شمال۴۵۰۰ تومان
انبه۱۰ هزار تومان
خرمالو۳۰۰۰ تومان
موز۴۰۰۰ تومان
انگور۴۰۰۰ تومان
نارگیل۴۵۰۰ تومان
گریپ فروت۳۴۰۰ تومان
ازگیل۴۰۰۰ تومان
بِه۶۰۰۰ تومان
خیار درختی۳۲۰۰ تومان
خیار بوته‌ای۴۰۰۰ تومان

قیمت انواع تره‌بارقیمت
سیب زمینی۲۰۰۰ تومان
پیاز۱۵۰۰ تومان
گوجه فرنگی۳۲۰۰ تومان
لیموترش۱۰ هزار تومان
فلفل دلمه‌ای۳۵۰۰ تومان
کدو۲۰۰۰ تومان
بادمجان۲۰۰۰ تومان
چغندر۲۰۰۰ تومان
هندوانه۱۲۰۰ تومان
کاهو۲۰۰۰ تومان
هویج۲۰۰۰ تومانبرچسب ها
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: