3156بازدید
۱
کد خبر: ۶۶۳۳۶۱
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۰ 04 February 2017
یک- پنجره های نقل و انتقالات بر روی باشگاههای استقلال و تراکتورسازی بسته شده است. گاف های مدیریتی و تخلف ها در فوتبال ایران همچنان ادامه دارد. فوتبالی که البته همه می دانند اتاق شیشه ای است و در آن هیچ چیز پنهان نمی ماند. دیروز نوبت استقلال و طرفدارانش بود و امروز نوبت تراکتورسازی است. استقلال از نقل و انتقالات زمستانی و گرفتن بازیکن آزاد محروم شده، تراکتورسازی هم زمستانی را از دست داده و هم تابستانی را! دوستان دیروز جمعه ای تاریخی ساختند. نمی شود اسم برد، چون اینجا فوتبال ایران است، اما چند تن از اعضای هیات مدیره دو تیم، حتی نمی دانستند نقل و انتقالات زمستانی و تابستانی چه معنایی دارند و اصلا نمی دانند باید در این زمان چه کنند و چطور قرارداد ثبت می شود و پنجره نقل و انتقالات چیست و تی ام اس چه می گوید! اینطور مدیرهایی دارد فوتبال ایران. عشق مصاحبه و عکس و سفرهای خارجی و هتل های پنج ستاره داخل و خارج کشور! دیروز یک نفر حرف خوبی می زد، می گفت بابا اینها(منظورش استقلال بود) حق و حقوق مرحوم منصور پورحیدری را نمی دهند و همسرش مجبور شده مصاحبه کند، آن وقت شما توقع داری حق و حقوق زنده ها را بدهند؟ آن هم تازه یک خارجی زنده که فکر می کنند وقتی به فرودگاه امام(ره) می رود و پرواز می کند و از مملکت خارج می شود، دیگر کاری به کار آنها ندارد! فیفایی نیست که حق آنها را بگیرد یا دادگاه بین المللی ورزش با مدیران ایرانی مهربان است و خدای نکرده و زبانمان لال حکم نمی دهد. واقعا چه بر سر مدیریت فوتبال آمده؟ چرا باید یک مدیر با این استدلال که قهرمانی آورده است، به 24 میلیارد تومان بدهی درست کردن افتخار کند؟ یا چرا آن یکی مدیر از اینکه با یک مربی 8 میلیارد تومان قرارداد ترکمنچای بسته است و به نیم فصل نرسیده اخراجش می کند و به او قول می دهد همه 8 میلیارد تومان را تمام و کمال بدهد، دم به دقیقه گزینه مدیریت و عضو هیات مدیره باشگاههای مملکت باشد؟ 

دو- فوتبال اتاق شیشه ای است، درست، اما به خدا با این نحوه مدیریت، دوستان شیشه ها را شکسته اند و اتاقی باقی نگذاشته اند. حالا هم مرتب همدیگر را مقصر قلمداد می کنند. باشگاهها می گویند چرا فدراسیون به ما به موقع خبر نداده و فدراسیون هم می گوید مگر شما بخش بین الملل ندارید؟ جالب اینجاست که دیروز تراکتوری ها می گفتند چطور مسئول پیگیری پرونده های قضایی باشگاهها در فدراسیون فوتبال به استقلال نامه زده اما به تراکتورسازی نامه نزده است؟ از این جهت شاید حق با تراکتورسازی باشد، اما خود تراکتوری ها نامه فیفا را 4 ژانویه بدستشان رسیده را ندیده اند. یعنی نه نامه فیفا را دیده اند و نه نامه فوروارد شده فیفا از طرف فدراسیون فوتبال را! آن وقت ساعت 10 شب مدیر بین الملل باشگاه تراکتورسازی با خوشحالی به فدراسیون فوتبال می رود تا قرارداد سجاد شهباززاده را در سیستم تی ام اس ثبت کند و با پنجره بسته روبرو می شود. کسی که نامه فیفا را ندیده است و حتی توانایی یک کلیک در باکس ایمیلش را ندارد تا نامه فیفا و فدراسیون فوتبال را ببیند، چرا باید مدیر روابط بین الملل یک باشگاه در سطح تراکتورسازی تبریز شود؟ مدیرعاملی که از نامه هایی که به باشگاهش می آید بی خبر است چرا باید ادعای مدیریت داشته باشد، آن هم در حالیکه 9 ماه است حتی یک جلسه هیات مدیره در تراکتورسازی تبریز تشکبل نشده است. امیرقلعه نویی دیروز از سردرد حتی نای زنگ زدن به آجرلو را نداشت! روزهای کابوس وار ماجرای لیست استقلال در سال 85 جلوی چشمش آمد. انگار تاریخ دوباره برایش تکرار شده است. حالا بیاییم این طرف، جایی که فدراسیون فوتبال هم گاف داده و مسئول پیگیری پرونده های انضباطی باشگاهها، اصلا نامه را ندیده و ترجمه نکرده و به دبیرکل نگفته است به باشگاه تراکتورسازی نامه بزند که این تیم محروم است و نباید با عالیشاه و نوراللهی و بیک زاده ثبت کند. دیروز علیرضا اسدی دبیرکل فدراسیون فوتبال هم سرش درد گرفته بود. آس او در ماجرای استقلال این است که پس از نامه دسامبر فیفا به استقلال، به سازمان لیگ نامه می زند تا استقلال نتواند با آندرانیک تیموریان و روزبه چشمی ثبت کند اما اینجا او دو گشنیز هم نیاورده و فدراسیون هم از محرومیت تراکتورسازی بی خبر بوده و برای بازیکنان جدید تراکتورسازی کارت بازی صادر شده است! اینجاست که پنجره های اتاق شیشه ای فوتبال هم نابود شده اند! این است نتیجه رئیس شدن کسی در کمیته بین الملل سازمان لیگ که در پست قبلی اش، یعنی مسئولیت پیگیری پرونده های انضباطی باشگاهها در فیفا، بارها و بارها گاف داده است و دو باشگاه را به خاک سیاه نشانده است، حالا بماند گافهای مربوط به آی تی سی که البته خودش مثنوی هفتاد من است.گاف بدهید تا پست  بگیرید، این است معنای مدیریت فوتبال ایرانی!
سر درد امیرقلعه نویی همچنان ادامه دارد. طوری که با صدای بلند عصبانی شود و فریاد بزند اگر مجوز بازیکنان جدیدش تایید نشود، در بازی مقابل پرسپولیس دفاع چپ ندارد!

سه- دیروز آقای تاج هر دو کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ را دور هم جمع کرد و با هم دنبال نامه فیفا مبنی بر محرومیت تراکتورسازی می گشتند. تراکتوری ها خودشان نمی دانستند نامه کجاست! فدراسیونی ها گشتند و گشتند تا نامه را پیدا کردند. نامه ای که نه مسئول سابق در کمیته بین الملل فدراسیون و رئیس فعلی کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال(هر دو پست مربوط به یک نفر است) نه به دبیرکل ارجاع داده و نه به باشگاه تراکتورسازی! سر او هم درد می کند؟ مسلما نه! آنهایی که باید بررسی کنند، بروند بررسی کنند و حقوقشان را حلال کنند! یکی از کاربران خوب دایرکت داده بود.گفته بود بنویسیم درباره مدیران فوتبال ایران که با آوردن خارجی ها و ماجراهایی که در ایران پیش می آورند، تیتر بزنیم: مدیران بزن و در رو! بسیاری هم گفته اند از توطئه ای بنویسیم که می خواستند با آن استقلال را نابود کنند و برای تراکتورسازی هم چنین سناریویی نوشته بودند. برای این توطئه سند و مدرکی وجود ندارد. اثبات کردنش بر عهده اثبات کنندگان، اما استقلال و تراکتورسازی بروند خوشحال باشند و خدا را شکر کنند که یکی جپاروف را خواست بگیرد و آن یکی سجاد شهباززاده را از ترکیه به ایران آورد تا پنجره تی ام اس هر دو باشگاه چک شود و بدانند که محروم هستند گرنه استقلال هم بازی السد را سه بر صفر می باخت و هم تراکتورسازی سه هیچ های زیادی را به سود حریفان به چشم می دید! 

✔️پ.ن1: راستی نامه فیفا مربوط به ژائوی بازیکن پرتغالی نیست و مربوط به بازیکن دیگری است که امیدوارم خود باشگاه تراکتورسازی یا فدراسیون فوتبال آن را رسانه ای کنند. در ضمن اگر پول تونی اولیویرا را ندهند، از تراکتورسازی کسر امتیاز می شود. 

پ.ن2: دنیا دار مکافات است. آن زمان که تیمی به خاطر حضور 4 دقیقه ای یک بازیکن خارجی 300 هزار دلار جریمه شد را حتما مربی عزیز به یاد دارد. بالاخره گهی زین به پشت، گهی پشت به زین!

پ.ن3: تایم قرارداد بستن عالیشاه و نوراللهی با تراکتورسازی خیلی مهم است و باید روی آن زوم شود. نامه فیفا ظاهرا 4 ژانویه آمده و باید زمان دقیق قرارداد بستن عالیشاه و نوراللهی دربیاید وگرنه بازی این دو بازیکن در تراکتورسازی می تواند غیرقانونی باشد. البته آنطور که حقوقدان ها گفته اند، بازیهای حریفان تراکتورسازی سه بر صفر نمی شود، چون هیج تیمی 48 ساعت پس از بازی به حضور بازیکنان جدید تراکتورسازی اعتراض نکرده اند!
*سردبيرسايت برنامه نود
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
حمیدخان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۶
املای بزن در رو صحیح است که به معنای زدن و در رفتن است
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: