سایه سنگین بازگشایی دومین نماد معاملاتی بانکی بر بازار سهام
معامله‌گران بورس تهران امروز نظاره‌گر بازگشایی دومین نماد معاملاتی بانکی در آخرین روز معاملاتی هفته جاری بودند؛ بازاری که به لطف بازارگردان‌ها به ویژه در گروه خودرویی روز چندان سختی را تجربه نکردند.
کد خبر: ۶۶۲۵۴۷
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۳ 01 February 2017
معامله‌گران بورس تهران امروز نظاره‌گر بازگشایی دومین نماد معاملاتی بانکی در آخرین روز معاملاتی هفته جاری بودند؛ بازاری که به لطف بازارگردان‌ها به ویژه در گروه خودرویی روز چندان سختی را تجربه نکردند.

به گزارش فارس؛ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه 13 بهمن ماه 95، با کاهش 560 واحدی روی رقم 77 هزار و 414 واحد متوقف شد.

شاخص کل هم‌وزن نیز با کاهش 98 واحدی عدد 15 هزار و 641 واحد را تجربه کرد. شاخص سهام آزاد شناور اما با کاهش 719 واحدی به رقم 84 هزار و 835 واحد دست یافت. شاخص بازار اول نیز در حالی با کاهش 473 واحدی به عدد 54 هزار و 772 واحد رسید که شاخص بازار دوم با 767 واحد کاهش به عدد 165هزار و 745 واحد دست یافت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) بدون تغییر چندانی روی رقم 849 واحد ایستاد.

براساس این گزارش امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت بانک تجارت با 369 واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس با 35 واحد و معدنی و صنعتی چادرملو با 20 واحد کاهش، بالاترین تاثیر منفی را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت ملی صنایع مس ایران با 45 واحد، فولاد خراسان با 15 واحد و ایران ترانسفو با 8 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از 196 میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و 489 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 73 هزار و 293 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های صنایع ریختگری ایران، لوله و ماشین‌سازی ایران، رنگ سازی مشهد، بانک تجارت، ریل‌پرداز سیر، اوراق اجاره قطارهای مسافربری جوپار، مجتمع معدنی مس تکنار، بیمه پاسارگاد و حق تقدم خرید سهام آن از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد امیرکبیر کاشان، حق تقدم خرید سهام کارخانجات قند قزوین،‌حق تقدم خرید سهام پارس خودرو، حق تقدم خرید سهام داروسازی دکتر عبیدی، افرا نت و حق تقدم خرید سهام آن و سیمان آرتا اردبیل متوقف شدند.

همچنین نماد معاملاتی اعتباری ملل و حق تقدم خرید سهام آن نیز برای انتقال از بازار پایه توافقی به بازار دوم فرابورس در روز یکشنبه هفته آینده متوقف خواهد شد.

به گزارش فارس، امروز در بازار 2 سهام اندکی بیش از 34 میلیون سهم فولاد هرمزگان جنوب به ارزش بیش از 7 میلیارد تومان میان حقوقی‌های این سهم منتقل شد. در ملی صنایع مس ایران اما اندکی بیش از 33 میلیون سهم به ارزش 6.5 میلیارد تومان کد به کد شد.

صنایع آذرآب اما امروز با کد به کد شدن بیش از 31 میلیون سهم به ارزش 11.5 میلیارد تومان روبرو بود. در بازار معاملات بلوکی نیز اندکی بیش از 30 میلیون سهم پتروشیمی ممسنی به ارزش بیش از 2.5میلیارد تومان به طور بلوکی معامله شد. همزمان بیش از 25 میلیون حق تقدم خرید سهام این شرکت پتروشیمی نیز به ارزش 38 میلیارد تومان کد به کد شد.

در سایپا اما اندکی بیش از 11 میلیون سهم به ارزش بیش از یک میلیارد تومان میان کدهای درون گروهی سهامدار عمده کد به کد شد. همچنین در زامیاد امروز 11 میلیون سهم به ارزش بیش از یک میلیارد تومان با معاملات کد به کد مواجه بود.

8.5 میلیون سهم فولاد مبارکه اصفهان نیز به ارزش بیش از یک میلیارد تومان کد به کد شد. 5میلیون سهم گروه بهمن اما به ارزش 900 میلیون تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده تجمیع شد. در ترانسفو نیز اندکی بیش از 3 میلیون سهم به ارزش بیش از 4 میلیارد تومان میان حقوقی‌های این سهم منتقل شد.

بر اساس این گزارش امروز بازگشایی نماد معاملاتی بانک تجارت به عنوان دومین بانک بورسی جنجالی پس از سخت‌گیری‌های بانک مرکزی برای اعمال ذخایر قانونی در صورت‌های مالی و تحقق زیان انباشته 270 ریالی به ازای هر سهم با کاهش حدود 33 درصدی در قیمت پایانی نسبت به آخرین قیمت این سهم در روز توقف نماد معاملاتی در حالی بازگشایی شد که بازارگردانی این سهم در نقطه تعادلی 67 تومانی همزمان با رنج شدن قیمت سهام در گروه‌های پیشرو همچون خودرویی‌ها خیال بازار را از بابت ریزش‌های سنگین نماگرهای بازار راحت کرد.

بازاری که به نظر می‌رسد پس از بازگشایی نماد معاملاتی بانک ملت به لحاظ روانی از بابت سودآوری بانک ها تا پایان عملکرد 9 ماهه و تحقق زیان انباشته در گزارش‌های مالی هم اکنون ترس‌اش ریخته است.

به گزارش فارس،‌امروز همزمان در گروه فلزات اساسی نیز با نوسانی شدن کامادیتی‌ها در بازارهای جهانی این گروه با رهبری ملی مس شاهد جمع‌آوری سهام از سوی معامله‌گران اغلب حقوقی بود.

در گروه خودرویی‌ها اما در حالی قیمت سهام در ابتدای معاملات امروز در منفی کامل رنج شد که همزمان با آغاز حراج تک قیمتی نماد بانک تجارت به تدریج در محدوده صفر تابلو رنج شدند.

به گزارش فارس، امروز بازار سهام بازاری پرحجم بود که همزمان با بازگشایی نماد معاملاتی بانک تجارت و افزایش عرضه سهام در برخی نمادهای شاخص‌ساز بازار شاهد تکاپوی معامله‌گران در گروه معدنی‌ها به ویژه سرب و روی، فلزات اساسی، تک‌ سهم‌های پالایشی و برخی تک‌ سهم‌های کوچک بود.
برچسب ها
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: