کد خبر: ۶۶۱۹۴۹
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۴ 31 January 2017
مردم کفن‌پوشیده بحرین دیشب با برگزاری تظاهرات گسترده در خیابان‌ها و اعلام آمادگی برای فدا شدن در راه مذهب و حمایت از رهبر معنوی خود، حماسه‌ دیگری در تاریخ مبارزات بحرین رقم زدند.

به گزارش فارس، زمان زیادی به ششمین سالروز انقلاب 14 بحرین باقی نمانده است اما ملت این کشور برای حماسه‌آفرینی منتظر این روز نمانده و دیشب با برپایی تظاهراتی در نقاط مختلف کشور، وحدت و پشتیبانی خود از شیخ عیسی قاسم رهبر معنوی انقلاب را به نمایش گذاشتند.

این تظاهرات بنا به دعوت علمای بحرین برای دفاع از مذهب و مخالفت با هر گونه تعرض به شیخ عیسی قاسم و در 48 نقطه کشور برگزار شد و حامل پیام‌هایی برای آل خلیفه بود و نشان داد که ملت همچنان برای دستیابی به آزادی و زندگی با کرامت اصرار دارند و هرگز دست از حمایت رهبر معنوی خود دست برنمی‌دارند.

هزاران نفر اعم از زن و مرد و کوچک و بزرگ کفن‌پوشیده به خیابان‌ها آمدند و از ته دل فریاد آزادی‌خواهی و آمادگی برای شهادت در دفاع از مذهب و شیخ عیسی قاسم سر دادند تا صدایشان به گوش حاکمان کشور برسد و بدانند که مردم از اقدامات سرکوبگرانه آل خلیفه، گلوله و شکنجه آنها ترسی ندارند.

گروه‌های مختلف و معارض بحرین به دولت این کشور درباره هر گونه تعرض به شیخ عیسی قاسم، بازداشت و یا تبعید وی هشدار دادند و به دنبال این اعتراضات مردمی و تظاهرات گسترده دیشب، دادگاه بحرین امروز از ترس خروش مردمی مجبور شد محاکمه شیخ عیسی قاسم را به تعویق انداخته و ابتدا آن را به روز 12 فوریه (24 بهمن) موکول کرد و پس از آن در تصمیمی جدید این تاریخ را به روز 27 فوریه (9 اسفند) تغییر داد.

به دنبال تعویق محاکمه شیخ قاسم که به عقیده ناظران به دلیل ترس آل خلیفه از خروش مردمی به ویژه با نزدیک شدن به ششمین سالروز انقلاب 14 فوریه بحرین صورت گرفت، مردم این کشور باز هم بعداز ظهر امروز به خیابان‌ها آمده بار دیگر بر دفاع از شیخ عیسی قاسم تا پای جان تأکید کرده و خواستار لغو محاکمه شیخ شدند و در واقع با آل خلیفه اتمام حجت کردند که تنها خواسته آنها لغو محاکمه شیخ قاسم و عدم تعرض به وی است و در غیر این صورت تا پای جان ایستاده‌اند.

برچسب ها
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: