بازدید 7132

9 کشته و مجروح حاصل انتقام گیری خونین برای یکسال زندان

مردی که به اتهام درگیری منجر به قتل در زندان به سر می‌برد پس از اینکه با سپردن وثیقه آزاد شد نقشه تسویه‌حساب خونینی را عملی کرد. او كه مسلح به كلاشنيكف بود همراه برادرش راهي 2خانه در اراك شد و 9 نفر را به گلوله بست.
کد خبر: ۶۵۶۲۱۸
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۶ 11 January 2017
متهمی که پیشتر در جریان یک نزاع، خون ریخته و پس از محاکمه راهی حبس شده بود، پس از یکسال و در بازگشت از زندان در مرخصی، دست به انتقامی خونین زد و فاجعه ای بزرگ آفرید.
 
به گزارش «تابناک»، مردی که به اتهام درگیری منجر به قتل در زندان به سر می‌برد پس از اینکه با سپردن وثیقه آزاد شد نقشه تسویه‌حساب خونینی را عملی کرد. او كه مسلح به كلاشنيكف بود همراه برادرش راهي 2خانه در اراك شد و 9 نفر را به گلوله بست.
 
ساعت 5:45صبح ديروز صداي رگبار گلوله سكوت خيابان انقلاب شهرستان اراك را درهم شكست. صدا از خانه يكي از همسايه‌ها به گوش مي‌رسيد و ساكنان محل وقتي از خانه‌هايشان خارج شدند 2 مرد را ديدند كه سوار بر يك خودروي سواري قصد فرار داشتند.

يكي از همسايه‌ها كه زودتر از بقيه متوجه ماجرا شده بود پيش از اينكه موفق به جلوگيري از فرار آنها شود از سوي مرد مسلح هدف گلوله قرار گرفت و مجروح شد. با فرار ضاربان، ماجرا به پليس گزارش شد و تيمي از كارآگاهان راهي محل حادثه شدند. در اين حادثه علاوه بر مرد همسايه، ساكنان خانه مورد نظر به رگبار بسته شده و 3 نفر از آنها در دم به قتل رسيده بودند و مجروحان نيز به بيمارستان منتقل شدند.

اما هنوز زمان زيادي از حادثه خونين نگذشته، مأموران پليس در جريان تيراندازي در خانه ديگري در كوي علي‌بن ابيطالب قرار گرفتند. بررسي‌ها نشان مي‌داد كه اين تيراندازي نيز از سوي همان ضاربان قبلي صورت گرفته و در اين حادثه نيز يك زن و يك مرد كه از مأموران نيروي انتظامي بود به‌دليل اصابت گلوله به قتل رسيده‌اند. درحالي‌كه اين دو تيراندازي باعث مرگ 3زن و 2مرد و مجروح شدن 4نفر ديگر شده بود، تحقيقات براي شناسايي و دستگيري عاملان اين جنايت شروع شد.

مجرم سابقه‌دار

كارآگاهان در جريان بررسي‌هاي تخصصي خيلي زود توانستند عامل اصلي جنايت را شناسايي كنند؛ مردي به نام عباس كه 12دي‌ماه امسال با سپردن وثيقه 200ميليون توماني از زندان آزاد شده بود.

بررسي‌ها نشان مي‌داد كه عباس يك سال پيش به همراه برادرزاده‌اش در يك نزاع دسته‌جمعي شركت كرده كه اين درگيري منجر به قتل مردي جوان شده بود. پس از آن تحقيقات پليس براي دستگيري عباس و برادرزاده‌اش شروع شد تا اينكه با همكاري خانواده‌اي و شهادت و كمك آنها، پليس توانست هر دو متهم را دستگير كند.

به اين ترتيب عباس به جرم ايراد صدمه بدني عمدي و برادرزاده‌اش به جرم قتل به زندان افتادند و پرونده آنها براي رسيدگي به دادسرا سپرده شد. يك‌سال از زنداني شدن اين افراد گذشته بود تا اينكه 12دي‌ماه امسال عباس توانست با سپردن وثيقه 200ميليون توماني از زندان آزاد شود. كسي اما خبر نداشت كه اين مرد در زماني كه در زندان بود نقشه انتقام‌جويي كشيده و تصميم گرفته بود دست به قتل‌عامي خونين بزند.

فرشيد محمدحسيني طاهري، دادستان اراك در تشريح ماجرا گفت: عباس پس از آزادي از سوي بستگان به‌عنوان عامل ايجاد نابساماني و مشكلات خانوادگي مورد شماتت قرار گرفت. از طرفي خانواده مقتولي كه سال گذشته كشته شده بود به خانواده وي فشار مي‌آوردند كه بايد از شهر اراك كوچ كرده و جاي ديگري را براي سكونت اختيار كنند.

مجموعه اين فشارها و بگو مگو‌هاي خانوادگي در نهايت باعث سكته پدر عباس شد و همين باعث شده بود كه فشار روحي به اين مرد بيشتر شود. او كه دليل همه اين اتفاقات را خانواده مقتول و همچنين خانواده شاهد پرونده مي‌ديد به همراه برادرش نقشه تسويه حساب خونين را طرح و صبح ديروز آن را عملي كرد.

وي ادامه داد:‌ خانواده‌اي كه ابتدا هدف حمله عباس قرار گرفتند همان كساني بودند كه در جريان پرونده او با نيروي انتظامي و دستگاه قضايي همكاري داشتند و متأسفانه 3نفر از آنها در اين تيراندازي جان باختند. قربانيان حادثه دوم نيز خانواده مقتول (پرونده سال گذشته)‌ بودند كه در جريان تيراندازي 2نفر از آنها به قتل رسيدند.

يكي از اين قربانيان مأمور پليس يكي از شهرهاي ديگر بود كه آن شب مهمان خانه پدرش بود و ديگري يك زن بود كه بر اثر اصابت گلوله كشته شدند. در همين حال رئيس پليس استان مركزي نيز گفت: پس از اين حادثه برادر قاتل و فرد ديگري كه او نيز با وي همكاري داشت دستگير شدند و قاتل اصلي نيز به‌زودي دستگير خواهد شد.

ساعاتی پیش، هنوز آفتاب

حسینی طاهری دادستان اراک در گفت و گو با روابط عمومی دادستانی کل کشور با اعلام اینکه قاتل پس از وقوع جنایت از محل حادثه گریخته و تلاش ها برای دستگیری او ادامه دارد گفت: ریشه این حادثه به اختلاف قبلی میان این خانواده ها بر می گردد، به آنجا که سال گذشته این فرد به اتهام ایراد صدمه بدنی عمدی در جریان یک نزاع دستگیر و روانه زندان می شود.

دادستان اراک با اعلام اینکه در آن درگیری متاسفانه یک نفر به قتل می رسد گفت: عامل حادثه امروز، پس از آن درگیری به جرم ایراد صدمه بدنی عمدی دستگیر و روانه زندان می شود و پس از یک سال، در تاریخ دهم دی ماه امسال با قرار وثیقه دویست میلیون تومانی آزاد می شود.

وی افزود: بر اساس تحقیقات و اطلاعات اولیه، این شخص پس از آزادی، از سوی خانواده و بستگان به عنوان عامل ایجاد نابسامانی و مشکلات در خانواده مورد شماتت قرار می گیرد و فشار نیز از سوی خانواده مقتول درگیری سال گذشته به خانواده آنها بوده که باید از شهر اراک کوچ کنند و بروند، مجموعه این فشارها و بگو مگو ها گویا موجب سکته پدر متهم و در نهایت وارد آمدن فشار روحی مضاعف بر روی متهم و در نتیجه حمله مسلحانه به خانواده های مرتبط و شاهد در حادثه سال قبل و کشته شدن شش نفر می شود.

حسینی طاهری تاکید کرد: قاتل صبح امروز با یک اسلحه کلاشینکف ابتدا به سراغ خانواده ای می رود که در ماجرای سال قبل به عنوان شاهد با پلیس همکاری کرده و موجب دستگیری وی شده بودند،در آنجا با شلیک گلوله 4 نفر را به قتل می رساند و سپس به سراغ خانواده ای می رود که در جریان نزاع سال قبل یک نفر از آنها توسط فرد همراه او کشته شده بود. در آنجا نیز پدر و مادر آن خانواده را به قتل می رساند و در این میان دو نفر نیز مجروح می شوند.

به گفته دادستان اراک قاتل که فردی 26 ساله بوده هم اکنون متواری است و تلاش ها برای دستگیری او ادامه دارد.
 
سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی