33125بازدید
پول های مربیان و بازیکنان نجومی بگیر، کجا سرازیر می شود؟
ستاره های فوتبال ایران، تیپ زدن و نشستن در رستوران شیک را به سروکله زدن به مشاغل حرفه ای و دشوار و البته پر از گردوخاکی چون کارخانه داری و تولید ترجیح می دهند و این روزها هر گوشه ای از تهران نام یکی از این ستاره ها روی تابلوهای بزرگ رستوران به جای بوتیک های لباس دردهه قبل دیده می شود. البته همین که این سرمایه ها از کشور خارج نشود، خودش جای شکر دارد، ولی رستوران داری اغلب فوتبالی ها بعد از مدت کوتاهی شکست خورده است.
کد خبر: ۶۵۴۷۹۹
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۰ 07 January 2017
سال هاست تجارت و صنعت فوتبال در دنیا به یکی از پرسودترین سرمایه گذاری ها بدل شده و این رشته محبوب ورزشی به واسطه گرایش و علاقه مردم، به پولسازی خود ادامه می دهد.

به گزارش «تابناک ورزشی»، فوتبال ایران اما در مقایسه با بقیه جهان در این زمینه متمایز است. در ایران به جای اینکه فوتبال حرفه بازی کنند تا پول دربیاورند و درآمدزایی کنند، چندصدمیلیارد از جیب مردم خرج و هزینه می شود تا فوتبال، بازی شود! در واقع در کشور ما، نه تنها دولت و بخش خصوصی عایدی از فوتبال ندارند بلکه از بیت المال ولخرجی می کنند تا این رشته سرپا بماند.

سوژه این گزارش البته پیدا کردن دلیل این زیان هنگفت نیست، بلکه می خواهیم بدانیم آنهایی که سر این سفره رنگین نشسته اند و از پشم فوتبال دولتی برای خودشان کلاهی بافته اند، پول هایشان را به کجا برده اند و در چه کاری هزینه کرده اند؟ در نگاه اول باید خوشحال شد اگر این مبالغ و دستمزدها در همین جامعه خودمان بماند و از طریق حوالجات به آمریکا و دوبی و کشورهای اروپایی منتقل نشود؛ اما این مقدار کافی نیست و بد نیست این شاهین های بخت و اقبال که در شهرت و پول غرق شده اند، بدانند که از موقعیت شان چطور در راه توفیق بیشتر خودشان و جامعه استفاده کنند.

برزیل به عنوان بزرگترین صادرکننده فوتبالیست به لیگ های مختلف دنیا، درآمد ارزی هنگفتی بابت فروش بازیکن در اقتصاد خود به دست می آورد و از ستاره های باتکنیک این کشور تا بازیکنانی که حتی کیفیت چندان بالایی ندارند و تنها با مارک تجاری برزیل ترانسفر می شوند، با عایدی خود به وطنشان بازمی گردند و  بخش عمده ای از پول هایشان را در صنایع این کشور در حال توسعه سرمایه گذاری می کنند.

آیا مربیان و بازیکنان ایرانی هم چنین کاری می کنند یا بیشتر درآمدشان را صرف خرید کالاهای لوکس کرده و به صورت ماشین و منزل به مصرف می رسانند؟

برای پاسخ به این پرسش جالب، زحمت چندانی متحمل نشدیم چرا که این روزها با سری به صفحات اجتماعی این ستاره های داخلی، متوجه می شویم که علاقه اغلب آنها به کدام جهت کشیده شده است!

عاشق زرق و برق بجای گردوخاک تولید


با نگاهی گذرا می توان دریافت که بخش اعظم ستارگان فوتبال در ایران ترجیح می دهند، با پولشان مغازه داری کنند تا اینکه آنها را در بورس یا سرمایه گذاری هزینه کنند. آنها با تقلید از روی دست یکدیگر به جای سرمایه‌گذاری در بخش تولید، ترجیح می دهند با خرید و افتتاح واحدهای تجاری به کسب و کار بازار ورود کنند.

دستمزدهای میلیاردی فوتبالی های ایران در تجارت رستوران و کافی شاپ

در میان انواع تجارت های ممکن در این قسمت هم رستوران داری محبوب ترین شغل فوتبالی هاست. یک مراسم گشایش شیک و پرسروصدا با کلی عکس و حضور هنرمندان و ورزشکاران سرشناس، به علاقه مشترک اکثر میلیاردرهای فوتبالی تبدیل شده است.

ستاره های فوتبال ایران تیپ زدن و نشستن در رستوران را به سروکله زدن به مشاغل حرفه ای و دشوار و البته پراز گردوخاکی چون کارخانه داری و تولید ترجیح می دهند و این روزها هر گوشه ای از تهران را که می بینید، نام یکی از این ستاره ها را روی تابلوهای بزرگ سر در مغاره ها می بینید. البته مصایب تولید و خطرات ناشی از ورشکستگی واحدهای تولیدی در این گرایش بی تأثیر نیست، ولی مسیر جایگزین هم چندان سودآور نبوده است.

در این میان البته دسته ای هم علاقه بی حدوحصری به خریدو فروش ماشین و به اصطلاح بنگاه داری دارند که علی کریمی سرآمد آنهاست و سال هاست که مشغول معامله و واسطه گری ماشین های خارجی است. گروهی هم ساخت و ساز را دوست دارند که نمونه های زیادی برای آن وجود دارد. مثلا رضا ترابیان بازیکن سابق پرسپولیس به همراه عده ای دیگری از بازیکنان نظیر مهدوی کیا، عباس آقایی و ... در شمال برج سازی کرده اند و البته به دوران طولانی رکود این شغل خورده اند.

در این میان، کریم باقری، افشین پیروانی و دو سه رفیق هم نسل دیگر مدتی در کار واردات خودروهای سنگین و ترانزیت بوده اند که در نوع خود منحصر به فرد بود؛ اما هیچ یک از این مشاغل به پای گستردگی رستوران داری برای فوتبالی ها نرسید.

تبدیل ساندویچی های کوچک به رستوران های لوکس

اولین رستوران داران فوتبالی تهران به داشتن یک دهنه مغازه ساندویچی یا پیتزافروشی قانع بودند اما حالا و با بیشتر شدن صفرهای قراردادها به کمتر از یک رستوران بزرگ با انواع غذاهای سنتی ایرانی رضایت نمی دهند.
البته در این راه تعداد کمی از این فوتبالی ها موفق شده اند رستورانی سودده و معروف داشته باشند چرا که اداره همزمان فعالیت های ورزشی - چه بازیکن و چه مربی- با شغل تمام وقت رستوران داری با هم جور در نمی آید و زمان لازم برای جذب و حفظ مشتری صرف نمی شود.

دستمزدهای میلیاردی فوتبالی های ایران در تجارت رستوران و کافی شاپ

احمدرضاعابدزاده جدیدترین ستاره بازنشسته فوتبال ایران است که با توجه به محبوبیتش کاری پرریسک انجام داده و رستوران باز کرده! البته عقاب سابق آسیا درآمد چشمگیری از دوران بازی اش به دست نیاورد و همین رستوران را هم با کمک اطرافیانش افتتاح کرده است.

او که تا همین چند سال پیش در خیابان شریعتی یک مغازه فست فود را اداره می کرد و اغلب خودش هم پشت باجه می ایستاد، یکی از نخستین ورزشکاران فعال در این عرصه است. غیر از او فرشاد پیوس و چند بازیکن نسل دهه 60 و 70 هم ساندویچی داشتند، ولی امروز اثری از آنها نیست.

در این میان، زرق و برق صنعت رستوران داری ستاره های زیاد دیگری را هم فریب داد که پس از مدتی ناچار شدند رستوران هایشان را با کلی ضرر جمع کنند. مجتبی جباری در نیاوران، افشین پیروانی در فرحزاد. گل‌محمدی در میدان هفتم تیر و البته امیر قلعه نویی در خیایان ونک از این دسته اند؛ هر چند بخشی از آنها پس از جمع کردن رستوران، به حرفه کافه داری روی آورده اند تا قافیه را هم کامل نبازند.

امیرقلعه‌نویی که همزمان با افتتاح رستوران شاندیز، بدترین نتیجه اش را گرفت و با استقلال در لیگ تا رده ششمی پایین رفت، بیش از همه این موضوع را درک کرده است؛ هرچند جانشین او علیرضا منصوریان در استقلال این روزها حسابی در این شغل بروبیا پیدا کرده و مدام شعبه افتتاح می کند.

دستمزدهای میلیاردی فوتبالی های ایران در تجارت رستوران و کافی شاپ

دستمزدهای میلیاردی فوتبالی های ایران در تجارت رستوران و کافی شاپ

محسن فروزان، گلر سابق استقلال هم یکی از تاره ترین مشتریان این نوع کسب و کار است که با همسرش مشغول رستوران داری شده، ولی برای چندمین بار طی دوسه سال اخیر تیم عوض کرده و یکجا بند نمی شود.

فود کورت؛ جدیدترین نسخه فوتبالی ها


به این ترتیب ثابت شده که مدیریت رستوران وسط تیم‌داری و تمرینات فشرده فوتبال، چندان منطقی و عملی نیست و فوتبالی ها باید پول خود را از این کسب و کار سخت بیرون بکشند و راه دیگری را پیدا کنند. آنها که تا دهه گذشته بوتیک داری و فروش لباس را به عنوان حرفه غالب خود برگزیده بودند، به نظر می رسد در حال یک چرخش تاریخی دیگر هستند.

 اما چهره بزرگ فوتبال ایران یعنی علی دایی هم که استاد بیزنس موفق لقب گرفته، در کنار دهها کاسبی و تجارتی که داشته به این حرفه علاقه مند شده و چندی است با پروژه های عظیم فودکورت، به موفقیت در این عرصه چشم دارد.
از مشاغل مرتبط در این باره می توان به سفره خانه داری هم اشاره کرد که دیگر از مد افتاده؛ اما دود قلیان ها اجازه نمی دهد صاحبان آن دست از کار بکشند.

دستمزدهای میلیاردی فوتبالی های ایران در تجارت رستوران و کافی شاپ
 
دانلود 

اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶۱
سیاوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
خدا ان شا ا.. بهشون بیشتر بده ، اما آنقدر مسیر سرمایه گذاری امور مولد و تولید در این مملکت سخت شده که از طرف هیچکس نه میلی است و نه دیگران رو میشه هدایت کرد ، آخر تا چه اندازه فضای تجاری و مغازه و بازار و اغذیه فروشی و رستوران ،حتی زمینه ایجاد فضای تفریحی نییز در ایران بسته شده و محدوده .
چه کسی باید جواب این مسائل را بده ، البته که مسئولین این کشور به امور مهمتری مشغول هستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
میگین چیکار کنن؟ انتظار نبود که پولاشونو تو شرکت های دانش بنیان یا تولید نمونه یک محصول خارجی که میتونه هزارتا درد این ملتو دوا کنه سرمایه گذاری کنن. قبول کینم ما هنوزم جهان سوم هستیم. همینکه ساخت و ساز نکنه و گرونی نیاره خیلیه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
فورت کورت ؟!!!!!

عزیز جان اون فود کورته
پاسخ ها
ناشناس
| China |
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
اصلا چرا باید بگیم فود کورت؟ چرا اسم ایرانی براش معادل سازی نمی کنیم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
مقاله خوبیست و جای تشکر دارد و به واقعیت اسف بار اشاره دارد اول اینکه هزینه فوتبال از بیت المال است و دوم اینکه در ایران هیچ آدم عاقلی سرمایه اش را صرف تولیدات جدی نمی کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
فورت کورت نه
اصلاح کنید
فوود کورت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
چی میگی تابناک؟
اولا نوع دلایلت پرخاشگرانه و بی منطقه!فوتبالیست ها تنها اعضای پولدار جامعه ما نیستن و این مسخره هست که شما فقط بخواید یک قشر خاص رو نقد کنید! همین فوتبالیست ها خودشون محصول این کشورن و از مریخ که نیومدن!و گذشته از اون شما نمیتونید با تمسخر در مورد روش هزینه کردن آدما صحبت کنید و اگر حرفی هم میزنید باید بدونید که با توجه به این که این موضوع ربطی به شما نداره باید در موردش صحبت کنید!
بعدم یه جوری حرف میزنید انگار فوتبالیست های ما همه مغز های این کشور بودن و الان پدیده فرار مغزها رخ داده! مثلا انتظار داری یک فوتبالیست بعدش چی کار کنه؟ بره مثلا یه کارخونه تولیدی خفن بزنه؟ اگر کاری بلد بود همون اول میرفت اونکار رو میکرد جای فوتبالیست شدن! مگه فکر میکنی همه جای دنیا غیر از چند مثال های انگشت شمار بقیه فوتبالیست ها به چه کارهایی اشتغال پیدا میکنن؟
توی کشور ما که این همه آدم متخصص در حال ورشکست شدنن چرا فکر میکنی که یک فوتبالیست که هیچ تخصصی هم نداره جای یک شغل مطمئن و بی دردسر مثل شغل قبلیش باید بره یک کار عجیب غریبی انجام بده؟
پاسخ ها
ناشناس
| Cameroon |
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
دوست عزیز در اینکه نحوه خرج کرد پول مربوط به خودشونه شکی نیست ولی موضوع زمانی بغرنج میشه که این پولها به واسطه فوتبال دولتی از جیب مردم خرج میشه.دوستان گفتن که مثلا دارایی این افراد در مقابل کریس رونالدو ناچیز هستش بعله بنده هم قبول دارم اما آیا کریس رونالدو این پول رو از جیب مردم اسپانیا بیرون کشیده یا باشگاه بر اساس شایستگی های فردی بهش پول داده؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
داداشی هر کسی که پول داره که نباید خودش فکر کنه مشاور میگیره کارشناس اقتصادی میگیره که با پولش چیکار کنه یعنی فقط نوابق کارخونه میزنن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
دستمزدهای میلیاردی؟
درآمد یه هفته این رستوران ها هزینه یه فصل بازیکنهای تیمشون را تامین میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
دستمزدهای میلیاردی؟
درآمد یه هفته این رستوران ها هزینه یه فصل بازیکنهای تیمشون را تامین میکنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
یعنی رستورانش هفته ای 50 میلیارد تومن درآمد داره ؟ شیشه میزنی یا کراک ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
در زمینه تجارت, فوتبالیستهای ما انگشت کوچیکه کریس رونالدو هم نمیشن
اینا کل دارایی و املاکشون رو بفروشن عمرا بتونن اون آپارتمانی که رونالدو توی برج ترامپ خرید رو بخرن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
در زمینه بازی چطور؟
ناشناس
| China |
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
بازیشون هم همینطور!
شناس
| Canada |
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
اگر قلیون نکشن میشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
مشكل اينه كه رونالدو دريك اقتصاد كاملا ازاد وخصوصياين پول رابدست اورده نه از جيب مردم كشورش
عمو قزوینی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
چه ربطی داره ببم؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
ببخشید پسر خاله کریس
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
تو فکر کردی مربیان ایرانی چرا اینقدر حرص می زنند. آیا برای فوتبال و تیم های باشگاهی است؟ اینها بساز بفروش رستوران دار دلال ....هستند فوتبال برایشان سرمایه اولیه برای شروع یک بیزینس جدید است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
فوتبالیستهای ما فقط به فکر شکمن
اصن علاقه ای به کار تولیدی و کارخانه ای ندارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
تصور کنین یه فوتبالیست از درآمد میلیاردیش... یه شرکت دانش بنیان راه بندازه

نه
با عقل جور در نمیاد
صرف با همون پیتزا و کباب
محمدیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
فورت کورت نه مجید جان فود کورت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
چرا و به چه اجازه ای چند میلیارد پول ملتو میدن برا یه بازیکن چرا کسی اعتراض نمیکنه ؟
arash
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
با سلام
ای کاش فوتبالیستهای ماهم حداقل عرضه داشتند که یک تیم حسابی را شکست دهند رسیدن به فینال جام ملتهای آسیا هم شده آرزو و رسیدن به المپیک هم همینطور دیگه بردن تیمهای درپیت که هنر نیست حتی همین سوریه را هم نتوانستیم شکست دهیم با این دستمزدهای میلیاردی که میگیرن از بیت المال و هیچ بهره و فایده ای هم ندارن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
انقدر صنعتمون محصور و برای راه اندازیش دست و پاگیر می باشد که هیچکس جرات ورود به آن را ندارد
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
اگه راس میگی سرمایه گذاری های مسولین رو رو کن شما ها کاری فوتبال نداشته باشید امان از دست شماها که فوتبال رو به حاشیه میکشید

من که دیگه از الان بیننده سایت شما نمیشم دیگه شورش رو در اوردین اه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
اگه راس میگی سرمایه گذاری های مسولین رو رو کن شما ها کاری فوتبال نداشته باشید امان از دست شماها که فوتبال رو به حاشیه میکشید

من که دیگه از الان بیننده سایت شما نمیشم دیگه شورش رو در اوردین اه
كارمند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
سلام اگر چه اطمينان دارم كه اين مطلب و اين انتقاد پخش نخواهد ولي منويسم كه خودم راضي باشم
من يك كارمند ساده و عادي در دستگاه دولتي هستم و در شرف بازنشستگي ، كه نه پست و مقامي داشته ام و نه دارم و در اين دوران نيز با دريافت درآمد بازنشستگي نه حرمت احترام و نه عزت نفس براي يك بازنشسته باقي ميماند ، و قطعا بايد با تلاش و اميد به خدا زندگي جديدي را از نو شروع نمود .
اما قرار داد يك بازيكن فوتبال در يك فصل نه يا ده ماهه و حتي يكساله به مبلغ يك ميليارد و دويست ميليون هزار تومان ( روزانه 3ميليون و 300 هزار تومان ) كه چنانچه 70 درصد اين وجه به اين آقاي فوتباليست برسد عدد چشمگيري است !!!!!!!!!!!!!
من كارمندم و از اعداد نجومي سر در نمي آورم .!!! .... آيا اين نوع دريافتي متاسب با كدام تخصص در جامعه است ، متناسب با كدام حق مسئوليت در جامعه است . آيا اين دريافت گذشته از منبع تامين نجومي نيست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اصولا از كسي كه با اين روش درآمد داشته ميشود انتظار داشت كه در صنعت كه در بهترين شرايط 10 الي 15 در صد سود دارد سرمايه گذاري كند يا در كشاورزي و يا ساير مشاغل كار آفرين ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ادامه نميدهم اگر شما به عنوان يك نظر پخش كنيد هستند بسياري از فرهيختگان جامعه كه قضاوت كنند .
شايد فرجي باشد .....
انشالله
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
این بازیکنان عمر کوتاه ورزشی دارند و بعدش بیکار میشوند. جوانیشان را میگذارند تازه اگر مصدوم نشوند و یکی دوساله از دور خارج بشوند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
عوضش هر کی بخواد وارد تولید بشه بدبخت میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
در ایران برای ستاره شدن ، و پولدار شدن کار خیلی ساده ای است ،تنها کافی از اول خودت را به یکی از آقایان ،یا آقازاده ها سنجاق کنی ،وتظاهر،را خوب بلد باشی ،ابر فوتبالییت ایران متاسفانه حتی حرف زدن بلد نیست ،اما به لطفی شهباز خوشبختی دنیایی ومادی روی دوش آن نشست ،جای تعجب نیست ؟
بیست و سی
|
Germany
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
فکرشو بکن ادم بره کافی شاپی رستورانی جایی قبلش علی منصوریان یا عنایتی رو ببینه اشتهاش کور میشه .
بیست و سی
|
Germany
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
فکرشو بکن ادم بره کافی شاپی رستورانی جایی قبلش علی منصوریان یا عنایتی رو ببینه اشتهاش کور میشه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
این مسئله جای تشکر دارد و نه انتقاد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
راستی اون آقا به دایی چی میخواد بگه که بادیگارد دایی در حال خفه کردنشه درست دقت کنید!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
تا وقتي قيمت ارز به قيمت واقعي خود افزايش نيابد و مراودات خارجي بهبود نيابد، بساط اين مشاغل كاذب و بيخود و دلالي و فروشندگي كالاهاي خارجي با پولهاي يامفت برچيده نميشوند و ملت ساده لوح هم تفريحش شده حضور در يكي از اين رستورانهاي بدردنخور.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
این همه نخبه و تحصیل کرده داریم با ایده هایی که خیلیهاش فقط لنگ پول و سرمایه گذار است. اون وقت ببین پول بیت المال دست چه کسایی افتاده!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
آقا شما انتظار دارید فوتبالیستما یا هر قشر دیگری که دو زار پول داره بره کارخونه بزنه و بدبخت بشه.
هرکس توی این مملکت دنبال تولید رفته نابود شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
ميگه اكثراين فوتباليستها چقدرسواددارند كه كارديگري بجزرستوران داري انجام بدن!!!!!؟
فریاد
|
Russian Federation
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
هیچ اشکال نداره این فوتبالیست ها میلیاردر باشند و دستمزدهای کلان دریافت کنند. اشکال کار اینجاست که دولت (و نه بخش خصوصی ) از کیسه بیت المال داره خرج اینها را میدهد. پولی که باید به بخشهای خیلی مهمتری مانند بهداشت و درمان، اشتغال، رفع محرومیت از مناطق مرزی یا حاشیه کلان شهرها و..... صرف می شد. اما امان از پوپولیسم و ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
نباید انتظار داشت که پول بی حساب بیت المال که در فوتبال حیف و میل می شود، در جاهای مناسب سرمایه گذاری شود که اگر قرار به سرمایه گذاری برای تولید بود خود مدیران دولتی بجایی هزینه در فوتبال این کار را می کردند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
واقعا مسئولین باید در این مورد هم ورود کنند و جلوی دست مزد های ملیاردی این قشر از جامعه رو بگیرند که فقط باعث افزایش شکاف طبقاتی میشود! ممنون از تابناک برای پرداختن به این موضوع
عین الله
|
Canada
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
خوب خدا خیرتون بده باز پول را در ایران سرمایه گذاری می کنند و ایجاد اشتغال برای جمع کثیری می کنند ، مثل حکومتیان نیستند با دزدی و اختلاس و ادعای مسلمانی پول ملت بدبخت را خرج عیاشی ها و.... در خارج از کشور بکننند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
سلام
اگر اندكى از پول بيت المال رو بجاى اينكه صرف فوتبال كنند به افراد نخبه اين مملكت ميدادند الان همون نخبه ها به جاى كار در كشورهاى خارجى و درآمدهاى زياد، توى همين مملكت مى ماندند و مشغول خدمت بودند. فقط كافيه مقايسه اى داشته باشيد بين مغزهايى كه از كشور تنها به دليل مشكلات مالى مهاجرت كرده اند و فوتباليست هايى كه پول هاى نجومى مى گيرند !! كدام بايد مى ماند و كدام بايد مى رفت ؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
مملکت بی سوادان هم اینجاست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
پول حروم رو اگه جای حلال سرمایه گذاری کنی پاک نمیشه
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
پول دولتی را میلیاردی به فوتبال لیستها می دهند به نظرتان از مصادیق حقوق نجومی نیست؟
saeid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
اختلاس که نمیکنن
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
واقعا خجالت داره یک عده مفت خور مثل زالو دارنند خون این مردم را میفروشند و بعد هم چنان ازشان تعریف میکنید اینکار چکار کردنند متخصص هستند یا مخترع تابناک بس کن برو یکبار هم شده از اونایی گزارش تهیه کن که همه مردم بهش بدهکارنند
ناشناس
|
China
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
حداقل بروند و در صنعت ورزش سرمایه گذاری کنند و این صنعت را رونق بدهند.
بینام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
از طریق فوتبال همه کاری میکنند . اما کسی صدایش در نمی اید چرا.چون درامدش در جیب ..... میرود.
negahememar.ir
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
در ایران هیچ آدم عاقلی سرمایه اش را صرف تولیدات جدی نمی کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
با پول مردم بدبخت رستوران میزنن با پول بیت مال خوش می گذرونن همش پول نفت گاز بعدشم یکی مثل رونالدو تیمش کسب درامد می کنه از رو تبلیغ رونالدو کلی پول زده نه مثل تیمای ما از صفر تا صد از پول بیت مال می دن بعد حقوق گارگر بدبخت نمی دن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
با پول مردم بدبخت رستوران میزنن با پول بیت مال خوش می گذرونن همش پول نفت گاز بعدشم یکی مثل رونالدو تیمش کسب درامد می کنه از رو تبلیغ رونالدو کلی پول زده نه مثل تیمای ما از صفر تا صد از پول بیت مال می دن بعد حقوق گارگر بدبخت نمی دن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
آخه اهالی فهیم فوتبال علم ودانششان درحداداره رستوران هم به زورمیرسه (اگه مردی ایناسانسورنکن)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
تابناک جدیدا مقاله های انتقادی عجیبی منتشر میکنی از جمله اون مقاله پرخاشگرایانت راجع به خیابانی گزارشگر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
ببخشید پسر خاله کریس
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۲
به نظرم باید چند سالی کلن فوتبال رو تعطیل کنن.چون فوتبالیای امروزی به تنها چیزی که فکر نمیکنن فوتباله.حیف این پولای بیت المال که داره توی این فوتبال حیف و میل میشه.به نظرتون اگه تعطیل کنن فوتبالو چرخ زندگی مردم آسیبی میبینه یا فقط این حیف و میل و از جیب ملت خرج کردن از بین میره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۰
مفت میخورند و به ریش ملت میخندند فوتبالیست های دوزاری!
somayeh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۵
به نام خدایی که امید هیچ بنده ای رو ناامید نمی کنه
سلام
لطفا به حرفای دل این حقیر توجه نموده و الطاف خودتان را شامل حال و تقاضای بنده نمایید.
من ایمیل هیچ یک از ثروتمندان ایران رو نتونستم پیدا کنم از شما تقاضا دارم درخواست بنده رو تو سایتی قرار دهید که بتونم کمک بگیرم.
9 سال است که ازدواج کرده ام شوهرم وضعیت مالی مناسبی نداشت برا همین مجبور شدیم خونه پدرشوهرم زندگی کنیم منو همسرم به خدا خیلی سعی کردیم با خونوادش کنار بیایم تا بتونیم راحت زندگی کنیم اما دیکتارتوری و دخالت های سرسام آور و اذیتهای خواهرا (کفش تازمو قیچی می کنن)و مادر شوهرم گند زد به تمام زندگیم
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: