بازدید 4049
از اين مجري مي‌خواهم به نظرات ديگران احترام بگذارد. من از ايشان دعوت مي‌كنم در برنامه خود بخشي را به بررسي برترين‌هاي اخلاق هر هفته اختصاص دهد و آن را به چالش بكشاند. اگر انتخاب برترين‌هاي اخلاقي فرمايشي بود، ما از ايشان عذرخواهي مي‌كنيم اما اگر غير از اين بود، فردوسي‌پور بايد به طور رسمي از سازمان ليگ عذرخواهي كند. اينگونه نيست كه اين افراد وقتي تريبوني به دست آوردند هر چه دلشان مي‌خواهند بگويند. من به ايشان تذكر شديد مي‌دهم.
کد خبر: ۶۵۳۳۰
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۸۸ - ۲۱:۳۵ 22 September 2009
دبير ستاد منشور اخلاقي گفت: فردوسي‌پور بايد رسما عذرخواهي كند و بداند همه چيز را نبايد به مسخره بگيرد.

علي عليپور در گفت‌وگو با فارس، در مورد نحوه انتخاب برترين‌هاي اخلاق كه عادل فردوسي‌پور آن را نوبتي خوانده بود، عنوان كرد: بازيكنان و مربيان برتر اخلاق هر هفته بر اساس عملكرد رفتاري در طول مسابقه مبني بر رعايت رقابت فني و سالم، مراعات معيارهاي جوانمردانه و كارت سبز (احترام به بازيكنان و مربيان خودي و رقيب،‌احترام به هواداران خودي و طرفداران حريف، و رعايت احترام به مسئولان برگزاري مسابقات، رفتار متناسب در چارچوب آئين‌نامه رسانه‌اي سازمان ليگ و رفتار شايسته با خبرنگاران و همچنين ارائه الگوي مناسب رفتاري ايراني و اسلامي، نداشتن ريش‌هاي مدل دار غربي) و بر اساس گزارش و نظرات مسئولان برگزاري مسابقه انتخاب مي‌شوند.

وي ادامه داد: يك فرم 8 صفحه‌اي كه ريز اين مسائل در آن وجود دارد، در اختيار تيم داوري، ناظران عادي و ويژه كه در ورزشگاه‌ها مستقر هستند قرار داده مي‌شود و همچنين نظرخواهي كه از تيم‌هاي ميهمان و ميزبان كه حداكثر 48 ساعت بعد از پايان مسابقه از طريق ايميل يا نمابر به سازمان ليگ ارسال مي‌شود، برترين‌هاي اخلاق انتخاب مي‌شود.

دبير ستاد منشور اخلاقي تصريح كرد: در ضمن بررسي فيلم مسابقات چه از طريق شبكه‌هاي استاني و سراسري و همچنين بازبيني فيلم حواشي مسابقه، گزارش‌هاي رسانه‌هاي نوشتاري اعم از روزنامه‌ها و خبرگزاري‌ها و خبرنگاران محترم در سازمان ليگ توسط گروهي كارشناسي جمع‌بندي مي‌شوند. در حال حاضر كميته‌هاي فرهنگي، مسابقات، ستاد منشور اخلاقي سازمان ليگ، اين گزارش‌ها را بررسي مي‌ كنند و در نهايت در پايان هر هفته 5 بازيكن و 5 مربي شانس انتخاب برترين‌هاي اخلاقي را دارند.

عليپور يادآور شد: در نهايت بازيكن و مربي كه عملكرد بهتري داشته باشند انتخاب مي‌شوند. به طور مثال در هفته ششم ليگ برتر كه حميد استيلي به عنوان مربي برتر اخلاق انتخاب شد، حميد درخشان نيز شانس انتخاب شدن را داشت. اين گونه نيست كه به قول آقاي فردوسي‌پور برترين‌هاي اخلاق را نوبتي انتخاب كنيم. حميد استيلي پس از باخت استيل‌آذين در هفته ششم شكست را پذيرفت و آن را به داور و مسائل ديگر مربوط نكرد.

عليپور با تذكر شديد به فردوسي‌پور عنوان كرد: از اين مجري مي‌خواهم به نظرات ديگران احترام بگذارد. من از ايشان دعوت مي‌كنم در برنامه خود بخشي را به بررسي برترين‌هاي اخلاق هر هفته اختصاص دهد و آن را به چالش بكشاند. اگر انتخاب برترين‌هاي اخلاقي فرمايشي بود، ما از ايشان عذرخواهي مي‌كنيم اما اگر غير از اين بود، فردوسي‌پور بايد به طور رسمي از سازمان ليگ عذرخواهي كند. اينگونه نيست كه اين افراد وقتي تريبوني به دست آوردند هر چه دلشان مي‌خواهند بگويند. من به ايشان تذكر شديد مي‌دهم.

وي تاكيد كرد: اگر فردوسي‌پور نخواهد اين رفتارش را اصلاح كند مطمئن باشد ما به طور رسمي به عزت‌الله ضرغامي رئيس سازمان صدا و سيما، پورمحمدي(مدير شبكه 3) و همچنين كميته فرهنگي مجلس اعلام مي‌كنيم كه به اين موضوع رسيدگي كنند. تريبون صدا و سيما حاصل خون هزاران شهيد است و نبايد فردوسي‌پور اينگونه همه چيز را به مسخره بگيرد.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم روز بیمه علی اصغر پیوندی گاز مرکاپتان علی کریمی لیلا واثقی معافیت مالیاتی هنرمندان فسخ قرارداد مارک ویلموتس