بازدید 1469
به بهانه افت محسوس فوتبال در اهواز
لوکا معتقد است که بازیکنانش استراحت کافی ندارند و آنقدر شب‌نشينی می‌کنند که دیگر هیچ نایی برای تمرین کردنشان باقی نمی‌ماند. این در حالی است که مسؤولان فولاد که قبل از استخدام لوکا بوناچیچ با شعار صرفه‌جویی در هزینه‌ها تعدادی از بازیکنان شاخص خود را کنار گذاشتند، وقتی تیم در نتیجه‌گیری ضعیف عمل کرد جدایی این بازیکنان را به گردن بوناچیچ انداختند.
کد خبر: ۶۵۲۱۷
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۸۸ - ۱۱:۲۱ 22 September 2009
اصلا مشخص نیست که چه بلایی سر تیم‌های اهوازی آمده. فولاد و استقلال اهواز که هر سال در مسابقات لیگ برتر مدعی بودند و یقه تیم‌های بزرگ را در اهواز می‌گرفتند حالا به روزی افتاده‌اند که فقط برای کمتر گل خوردن وارد زمین می‌شوند.

به نوشته وطن امروز؛ همان روزی که خداداد در جمعی دوستانه گفت بازیکنانش نای دویدن ندارند و اکثر آنها سرشان را با کشیدن قلیان گرم می‌کنند خیلی‌ها به این ادعای عزیزی پوزخند زدند و آن را بهانه‌ای برای توجیه شکست‌های پی در پی تیمش قلمداد کردند اما حقیقت همانی بود که خداداد گفته بود.

عزیزی این بحث را یک بار هم رسانه‌ای کرد تا شاید بازیکنان به خودشان بیایند اما این کار نه‌تنها چاره‌ساز نشد بلکه سکوهای ورزشگاه که همگی از بازیکنان مغضوب خط می‌گرفتند را تحریک کرد تا ساز مخالف با عزیزی را بنوازند.

بی‌توجهی به گفته‌های سرمربی، تشکیل باندی مجزا برای سرنگونی او و ادامه ضیافت‌های قلیانی در آخر نتیجه داد تا خداداد پس از قبول شکست سنگین مقابل ذوب‌آهن عطای کار در اهواز را به لقایش ببخشد و پیش از آنکه حکم اخراجش امضا شود از سمتش در این تیم استعفا دهد.

تنها چند روز از این استعفا گذشته بود که شفیع‌زاده با مراجعه به خوابگاه بازیکنانش در اهواز 3 عدد قلیان را از اتاق‌های بازیکنان پیدا می‌کند و با شکستن آنها به بساط دود و دم نفس بریده‌ها پایان می‌دهد.

اما آیا شکستن شیشه‌های قلیان و تهدید بازیکنان به اخراج از تیم نتیجه خواهد داد؟ در تیمی که به ظاهر تمام شرایطش حرفه‌ای است و در لیگ برتر توپ می‌زند آیا محدود کردن و نظارت بر عملکرد بازیکنان در خارج از مستطیل سبز کارساز است؟ آیا بازیکنانی که در خیابان 19 منطقه کیانپارس اهواز ساکن هستند هرگز به فکر خرید قلیانی دیگر نمی‌افتند؟ اما استقلالی‌ها در این عرصه تنها نیستند و همزمان با افت محسوس آنها تیم همشهری‌شان هم در منجلاب مشابهی افتاده است.

البته هنوز اخباری از قلیان کشیدن یا موارد مشابه آن گزارش نشده است اما خبری رسیده که در وهله اول همه آن را بهانه‌ای برای توجیه باخت‌های فولاد از جانب لوکا قلمداد می‌کنند. راوی خبر خود لوکاست و او قدم در راهی گذاشته که چند روز پیش خداداد آن را طی کرده بود.

بوناچیچ و تیمش تا به امروز که هفته هفتم لیگ برتر سپری شده است هنوز طعم پیروزی را نچشیده‌اند، به همین دلیل این مرد کروات پس از تساوی در بازی با سایپا و در کنفرانس مطبوعاتی‌اش بازیکنان فولاد را متهم به شب نشینی کرد و گفت:«این بازیکنان به کار من نمی‌آیند. آنها شب نشینی می‌کنند و همیشه در تمرینات خسته هستند. ما بازیکنان پا به سن گذاشته‌ای داریم که پول زیادی دریافت کرده‌اند اما بازدهی بسیار کمی دارند.»

لوکا معتقد است که بازیکنانش استراحت کافی ندارند و آنقدر شب‌نشينی می‌کنند که دیگر هیچ نایی برای تمرین کردنشان باقی نمی‌ماند. این در حالی است که مسؤولان فولاد که قبل از استخدام لوکا بوناچیچ با شعار صرفه‌جویی در هزینه‌ها تعدادی از بازیکنان شاخص خود را کنار گذاشتند، وقتی تیم در نتیجه‌گیری ضعیف عمل کرد جدایی این بازیکنان را به گردن بوناچیچ انداختند.

مقصر چه کسی است؟ آیا می‌توان قضاوت درستی کرد؟ تنها چیزی که در این برهه زمانی می‌توان روی آن مانور داد این است که فوتبال در اهواز افت کرده و به همین راحتی‌ها و با توبیخ کردن مربی، شکستن شیشه‌های قلیان و برخوردهای انضباطی به دوران اوجش باز نخواهد گشت.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفلوانزا آلودگی هوا محسن پورسیدآقایی مسعود سلیمانی طرح ملی مسکن مجید بهرامی حمید شهریاری محمد شیاع زهرا امیرابراهیمی