بازدید 15885
۶

عضو هیأت رئیسه مجلس، سخنان کریمی قدوسی و رنجبرزاده را تکذیب کرد

پس از آنکه اکبر رنجبرزاده، نماینده مردم اسدآباد اظهار داشت، فیلم جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با وزیر امور خارجه، بازبینی و اظهارات جواد کریمی‌قدوسی در خصوص صحبت‌های وزیر امور خارجه در این جلسه تأیید شد، بهروز نعمتی، عضو هیأت رئیسه مجلس، این ادعای رنجبرزاده را تکذیب کرد.
کد خبر: ۶۵۰۳۰۰
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۶ 21 December 2016
طی هفته جاری، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه برای توضیح موضوعاتی پیرامون برجام در جلسه کمیسیون امنیت حضور یافته و پس از آن جلسه، حتی سخنگوی کمیسیون امنیت ‌ملی در مورد بیان جزئیات آن خودداری کرد.

با این حال نماینده مردم مشهد در مجلس، بخشی از صحبت‌های منتسب به وزیر امور خارجه در جلسه محرمانه کمیسیون امنیت ملی مجلس را منتشر کرد.

جواد کریمی قدوسی، نماینده مشهد بخشی از اظهارات منتسب به ظریف در کمیسیون امنیت ملی را در برگه های چاپ شده در اختیار برخی خبرنگاران قرار داد.

این موضوع با واکنش های مختلفی از سوی نمایندگان مجلس و وزارت خارجه مواجه شد، به طوری که سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن رد اظهارات کریمی قدوسی اظهار داشت: نامبرده از قضا در آن جلسه حضور نداشتند و نقل قول ایشان از سخنان وزیر امور خارجه کاملا نادرست، مخدوش و گزینشی است و به منظور بهره برداری های خاص تحریر و تنظیم شده است.

چنین اقدامی ناروا و دور از شئون اخلاقی است که همه ما باید به آن متخلق و پایبند باشیم. نقل قول مطالب صحیح از جلسات محرمانه هم بر خلاف مصالح و امنیت ملی کشور است؛ حال آنکه نقل قول های نادرست، صد درصد خلاف اخلاق و مصالح کشور و نظام تلقی می شود. میزان این خبر را منتشر کرد.

همجنین علیرضا رحیمی عضو کمیسیون امنیت ملی نیز این موضوع را تکذیب کرد و اظهار داشت: سخنان کریمی قدوسی درباره اظهارات ظریف در جلسه کمیسیون امنیت ملی کذب محض است.

علیرضا رحیمی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، اقدام کریمی قدوسی در انتشار اظهارات منتسب به وزیر امور خارجه را غیر اخلاقی خواند و گفت: نشست کمیسیون امنیت ملی ـ که روز یکشنبه گذشته با حضور وزیر امور خارجه و به ‌همراه همه معاونان و قائم‌مقام و سخنگوی وزارت خارجه برگزار شد ـ یکی از جلسات منظمی است که هر دو ماه یک ‌بار با حضور وزیر خارجه در کمیسیون امنیت برگزار می‌شود.

وی گفت: آقای ظریف در این جلسه مطالب بسیاری درباره مسائل بین‌المللی مطرح کردند و از جمله به آخرین وضعیت برجام و نحوه اجرایی کردن دستور رئیس جمهور درخصوص موضوع پیشران‌ها پرداخته و همچنین به موضوع سوریه نیز اشاره و علاوه بر آن، به تعامل کمیسیون امنیت ملی و وزارت خارجه تأکید کردند.

باوجود اینکه جلسه اخیر یکی از جلسات منظم کمیسیون امنیت ملی با وزیر خارجه بود، کاملاً محرمانه بود و آقای ظریف هم تأکید داشتند که مطالبی که در جلسه مطرح می‌شود، صرفاً در جهت آگاهی‌بخشی اعضای کمیسیون امنیت است.

با این حال، کریمی قدوسی بر موضع خود پافشاری کرد و گویا بعد از ظهر جلسه ای با حضور کریمی قدوسی، محبی نیا و بهروز نعمتی برای بازبینی فیلم جلسه تشکیل شده است.

پس از آن، اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با فارس گفت: فیلم جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با وزیر امور خارجه بازبینی و اظهارات جواد کریمی‌قدوسی در خصوص صحبت‌های وزیر امور خارجه در این جلسه تأیید شد.

وی افزود: فیلم این جلسه با حضور بهروز نعمتی سخنگوی هیأت رئیسه، ‌جهانبخش محبی‌نیا و جواد کریمی قدوسی بازبینی و صحبت‌های جواد کریمی‌قدوسی در خصوص اظهارات وزیر امور خارجه دراین جلسه توسط نعمتی و محبی‌نیا تأیید شد.

این در حالی است که بهروز نعمتی در تماسی که تابناک با وی داشت، این موضوع را تکذیب و صحبت های رنجبر زاده و کریمی قدوسی در این باره را رد کرد.اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴۳
انتشار یافته: ۶
این برای صدمین بار است که آقای جواد کریمی قدوسی صحبت های چنین منتشر میکند
چرا یک برخورد اساسی با این آقای دلواپس صورت نمیگیرد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۲
چرا حالا ترسیدین از انتشارش
پس چه خبر است؟
اين مشهد قوانين خودش رو دارد. حتي نماينده اش خلاف قوانين جاري كشور عمل ميكند
اصل داستان اینه که کری ظریف رو بازی داد و یه قرارداد یه طرفه مونده رو دستمون. دیگه بقیه چیزها و حرف ها خاله زنک بازیه.
اگه نماینده چشمک زن تکذیب نکنه ، پس کی تکذیب کنه
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی