بازدید 1874
در جلسه هيات رئيسه سازمان ليگ مطرح شد؛
براي بازي هايي كه بيش از 50 هزار تماشاگر در ورزشگاه حضور پيدا مي كنند مشكلي پيش نيايد و دردسري درست نشود. فدراسيون به دنبال محروم كردن هواداران تيم تراكتورسازي نيست اما اگر اين مواردي كه رخ داده تكرار شود مجبور هستيم مثل بقيه در مورد هواداران اين تيم تصميم گرفته شود.
کد خبر: ۶۴۴۴۵
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۸۸ - ۱۴:۰۵ 16 September 2009
در جلسه هيات رئيسه سازمان ليگ در مورد هواداران تراكتورسازي، بحث خصوصي سازي و دربي پايتخت تصميم‌گيري شد.

به گزارش فارس، جلسه هيات رئيسه سازمان ليگ روز گذشته به رياست عزيز محمدي؛ رئيس سازمان ليگ برتر و با حضور محمد رضا ساكت، غلامرضا بهروان، كريم ملاحي و علي كاظمي برگزار شد.

در اين نشست در مورد طرح ارائه شده از سوي كميته خصوصي سازي فدراسيون فوتبال به سازمان ليگ برتر به منظورخصوصي سازي باشگاه ها مورد تصويب و تاييد نهايي قرار گرفت.

عزيز محمدي در گفت و گو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس در مورد جلسه روز گذشته صحبت هاي زير را مطرح كرد:

* نامه به باشگاه تراكتورسازي و هيات فوتبال آذربايجان شرقي
از هواداران تيم تبريزي كه بازي هاي تيم خود را مورد استقبال قرار داده اند و با شور و حالي خاصي تراكتورسازي را تشويق مي كنند، تشكر مي كنيم اما در دو بازي اخير اين تيم در تبريز مشكلاتي به وجود آمد كه نگراني هايي را به وجود آورد.

در اين جلسه مصوب كرديم نامه اي به هيات فوتبال آذربايجان شرقي و باشگاه تراكتورسازي زده شود تا كانون هواداران خود را سازماندهي كنند.

براي بازي هايي كه بيش از 50 هزار تماشاگر در ورزشگاه حضور پيدا مي كنند مشكلي پيش نيايد و دردسري درست نشود. فدراسيون به دنبال محروم كردن هواداران تيم تراكتورسازي نيست اما اگر اين مواردي كه رخ داده تكرار شود مجبور هستيم مثل بقيه در مورد هواداران اين تيم تصميم گرفته شود.

همچنين قرار شد دو نماينده از سازمان ليگ به تبريز بروند تا با استانداري و هيات فوتبال آذربايجان شرقي در باره سازماندهي هواداران تيم تراكتورسازي صحبت كنند.

* طرح كميته خصوصي سازي فدراسيون تصويب شد
در جلسه قبلي كه در اين مورد داشتيم طرح ارائه شده اشكالاتي داشت كه قرار شد برطرف شود. با توجه به اين كه AFC ارديبهشت سال آينده براي بازديد از باشگاه ها به ايران مي آيد و قرار است به براي باشگاه ها پروانه حرفه اي صادر كند، كارگروهي تشكيل داديم تا قوانين مربوط به اين مورد را گرداوري كنند.

بايد ساختار و اساسنامه اي براي خصوصي سازي ايجاد شود تا تيم ها بر اساس آن هدفمند به سمت خصوصي سازي بروند. بايد ليگ هاي كشورهاي خارجي مثل تركيه، انگليس و آلمان را مورد بررسي قرار دهند تا متوجه شوند باشگاه هاي اين كشورها چه منابع درآمدي دارند و الگوبرداري كنند.

البته تا امروز باشگاه هايي مثل ذوب آهن، سپاهان، مس كرمان و فولاد خوزستان با وارد كردن سهام خود در بورس خصوصي شده اند.

*درخواست سازمان ليگ از باشگاه هاي پرسپوليس و استقلال
نامه اي به شوراي تامين و استانداري تهران زده شده است تا براي بازي دربي تهران در تاريخ 10 مهر هماهنگي هاي لازم را انجام دهند.

نامه اي هم به دو باشگاه پرسپوليس و استقلال زده شد و از مديران عامل دو تيم خواسته شد به مربيان و بازيكنان خود تذكر دهند از هرگونه مصاحبه حاشيه ساز خودداري كنند.

همچنين كانون هواداران خود را نيز توجيه كنند كه امسال هم بدون مشكل اين بازي انجام شود.
يكي از دلايلي كه بعد از بازي دربي چهار ديدار ديگر را در نظرگرفتيم اين بود كه بازي هاي بيشتري را پوشش تلويزيوني داشته باشيم.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم روز بیمه علی اصغر پیوندی گاز مرکاپتان علی کریمی لیلا واثقی معافیت مالیاتی هنرمندان فسخ قرارداد مارک ویلموتس