بازدید 1386
فوتبال عرصه را بر همه رشته‌ها تنگ كرده كه البته در همه دنيا اين چنين است. مسايل اقتصادي و جذب تماشاگر بيشتر باعث اين مساله شده ولي در 50 سال پيش در ايران شور و حال فعلي نسبت به فوتبال، درمورد كشتي وجود داشت. وقتي به دبيرستان مي‌رفتم طرفدار پروپاقرص كشتي بودم. عشق و علاقه‌ام اين بود كه خود را به سالن هفتم تير فعلي برسانم و كشتي‌هاي حبيبي، موحد و صنعت كاران را تماشا كنم. هنوز خاطرات بازگشت تيم ملي از المپيك ملبورن كه دو طلا و نقره گرفتيم را به ياد دارم.
کد خبر: ۶۴۲۴۴
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۸۸ - ۱۱:۵۶ 15 September 2009
رييس كميسيون فرنگي مجلس شوراي اسلامي، با حضور در اردوي كشتي با ملي‌پوشان اين رشته ديدار كرد.

به گزارش ايسنا، غلامعلي حدادعادل در جمع كشتي‌گيران اعزامي به مسابقات جهاني اظهار كرد: اراده‌هاي مصمم شما كشتي‌گيران در عرصه ورزش به ما روحيه مي‌دهد كه در كارهايمان فعال‌تر باشيم. كشتي ورزش ملي ماست و اگر به تاريخ برگرديم، مي‌بينيم كه كشتي با خون ملت ايران عجين است و شما وارث تاريخه كشتي ايران هستيد.

وي ادامه داد: كشتي تنها ورزشي است كه تمام اصطلاحاتش فارسي است كه اين قدمت كشتي در ايران را نشان مي‌دهد ولي در ورزش‌هاي ديگر اصطلاحات از خارج وارد مي‌شوند. كشتي و وزنه‌برداري نخستين رشته‌هايي بودند كه در المپيك براي ايران مدال آوردند.

حداد عادل با اشاره به گسترش فوتبال ابراز داشت: فوتبال عرصه را بر همه رشته‌ها تنگ كرده كه البته در همه دنيا اين چنين است. مسايل اقتصادي و جذب تماشاگر بيشتر باعث اين مساله شده ولي در 50 سال پيش در ايران شور و حال فعلي نسبت به فوتبال، درمورد كشتي وجود داشت. وقتي به دبيرستان مي‌رفتم طرفدار پروپاقرص كشتي بودم. عشق و علاقه‌ام اين بود كه خود را به سالن هفتم تير فعلي برسانم و كشتي‌هاي حبيبي، موحد و صنعت كاران را تماشا كنم. هنوز خاطرات بازگشت تيم ملي از المپيك ملبورن كه دو طلا و نقره گرفتيم را به ياد دارم.

وي هم‌چنين گفت: الان كشور مقابل قدرت‌ها ايستاده و آنها مي‌خواهند انتقام ضربه‌هايي كه خورده‌اند را در جاي ديگر بگيرند و وظيفه همه ما به خصوص شما قهرمانان اين است كه كشتي را به عنوان سرمايه ملي حفظ كنيد و با قهرماني‌ها، در جهان افتخارآفرين باشيد. مردم به قهرماني‌هاي شما احتياج دارند. در المپيك انتظار مردم برآورده نشد كه تاثير وسيعي داشت. در همه رشته‌ها اگر انتظار شكست باشد، در كشتي چنين انتظاري نداريم و حساب كشتي از ساير ورزش‌ها جداست.

حداداد عادل هم‌چنين گفت: راهي كه يزداني‌خرم پيش گرفته شايد فرازونشيب داشته باشد ولي به نتيجه مي‌رسد. براي فدراسيون كشتي، يزداني خرم نعمت است و او از مديريت، پشتكار، كسوت و مشتي‌گري برخوردار است. اميدوارم او بتواند مانند واليبال، كشتي را هم پيش ببرد.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم روز بیمه علی اصغر پیوندی گاز مرکاپتان علی کریمی لیلا واثقی معافیت مالیاتی هنرمندان فسخ قرارداد مارک ویلموتس
آخرین اخبار