بازدید 1912
واعظ موسوي:
متاسفانه سازمان تمام توانش را در ورزش حرفه‌اي گذاشته كه به جاي كسب درآمد از حرفه‌اي، از بودجه همگاني در اين ورزش خرج مي‌شود. درحالي كه در تمام دنيا ورزش حرفه‌اي درآمد كسب مي‌كند و اين درآمد در ورزش همگاني سرمايه‌گذاري مي‌شود. نبود چنين چرخه‌اي باعث شده كه تربيت‌بدني در جامعه به صورت رايگان در اختيار مردم قرار نگيرد. اين در حالي است كه طبق قانون اساسي، سازمان موظف است تربيت‌بدني رايگان در اختيار عموم قرار دهد.
کد خبر: ۶۴۰۵۷
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۸۸ - ۰۷:۵۷ 14 September 2009
رئيس مركز روانشناسي كميته ملي المپيك گفت: به دليل گرايش سازمان تربيت‌بدني به ورزش قهرماني، توفيقي در ورزش همگاني نداشته است.

محمدكاظم واعظ‌موسوي در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: سازمان تربيت‌بدني مقابل فدراسيون‌ها است. عقل سليم حكم مي‌كند فدراسيون‌ها به ورزش حرفه‌اي بپردازند و نگاه سازمان معطوف به ورزش همگاني باشد؛ اما مشاهده مي‌كنيم سازمان بيشتر به قهرماني مي‌پردازد و ورزش همگاني فقط به‌صورت يك معاونت اداره مي‌شود كه باعث شده به توسعه نرسيم.

استاد دانشگاه امام حسين (ع) ادامه داد: سازمان در ساليان گذشته نتوانسته در ورزش همگاني توفيقي داشته باشد. دليل اين عدم موفقيت اين است كه سازمان در اجراي ورزش به صورت ناخودآگاه گرايش به قهرماني پيدا مي‌كند كه باعث مي‌شود به ورزش همگاني توجه چنداني نداشته باشد.

وي درباره واگذاري ورزش همگاني به شهرداري‌ها، اظهار داشت: اين اتفاق مي‌تواند باعث پيشرفت اين ورزش در جامعه شود. در چند سال گذشته عليرغم اينكه ورزش همگاني به شهرداري‌ها واگذار نشده؛ اما شهرداري‌ تهران توانسته عملكرد خوبي را در ايجاد فضاهاي ورزشي داشته باشد كه موفقيت‌هايي هم در زمينه حفظ سلامت جسمي و روحي به دست آورده است.

رئيس مركز روانشناسي ورزشي كميته ملي المپيك ادامه داد: متاسفانه سازمان تمام توانش را در ورزش حرفه‌اي گذاشته كه به جاي كسب درآمد از حرفه‌اي، از بودجه همگاني در اين ورزش خرج مي‌شود. درحالي كه در تمام دنيا ورزش حرفه‌اي درآمد كسب مي‌كند و اين درآمد در ورزش همگاني سرمايه‌گذاري مي‌شود. نبود چنين چرخه‌اي باعث شده كه تربيت‌بدني در جامعه به صورت رايگان در اختيار مردم قرار نگيرد. اين در حالي است كه طبق قانون اساسي، سازمان موظف است تربيت‌بدني رايگان در اختيار عموم قرار دهد.

واعظ‌ موسوي به عدم توجه به ورزش همگاني در مدارس و بخش‌هاي آموزشي اشاره كرد و گفت: هيچ توجهي به مقوله ورزش در مدارس و ساير بخش‌هاي آموزشي نمي‌شود. بايد گفت كه در چند سال گذشته، ورزش تربيتي و ‌همگاني در اين بخش‌ها فلج شده است.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفلوانزا آلودگی هوا محسن پورسیدآقایی مسعود سلیمانی طرح ملی مسکن مجید بهرامی حمید شهریاری محمد شیاع زهرا امیرابراهیمی