بازدید 15223

ائمه‌جمعه زحمت روانپزشکان را زیاد نکنند

کد خبر: ۶۳۳۰۳۰
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۷ 18 October 2016
وزیر بهداشت گفت:‌ خودشیفتگی مسئولان کار دست مردم می‌دهد در کشور ما هر کسی اظهار نظری دارد مثلاً‌ یکی سردار عَلَم بوده نوحه می‌خواند و رئیس‌جمهور و مسئولان را زیر سؤال می‌برد؛ دیگری می‌شود سردار حرم و در همه حوزه‌ها اظهار نظر می‌کند؛ یکی نیز سردار قلم بوده و در همه حوزه‌ها حرفی دارد.

به‌گزارش خبرگزاری فارس، سیدحسن هاشمی در سی و سومین کنگره انجمن علمی روانپزشکی ایران اظهار داشت: سلامت جسمی، اجتماعی و معنوی و همچنین سلامت روان بسیار حائز اهمیت است که گاهی موضوعات بین ‌رشته‌ای مرتبط با این موضوعات مغفول می‌ماند و زمانی می‌توانیم موفق شویم که همه این حوزه‌ها را به صورت جامع با هم ببینیم.

وی به موضوع بحث زیستی و اجتماعی در حوزه سلامت روان اشاره کرد و گفت: فهرست حوزه‌های اجتماعی که مربوط به زیست مردم است، طولانی بوده و در سلامت مردم اثرگذار است. از جمله این موضوعات رضایت از زندگی زناشویی است که توجه به آن اهمیت دارد ولی گاهی به دلیل مسائل فرهنگی این حوزه‌ها را کتمان می‌کنیم.

وزیر بهداشت گفت:‌یکی از وظایف حکومت افزایش تاب‌آوری جامعه در برابر حوادث زندگی اجتماعی و روزمره است و این مسئله خیلی مهم بوده که دولت به موضوع تاب‌آوری توجه داشته باشد.

هاشمی با بیان اینکه شکستگی در نسل‌های جدید بیشتر از قدیم شده است، گفت: این موضوع سبب شده افراد جامعه مسائلشان را به صورت پیچیده‌تری حل کنند، همچنین برای کاهش بار بیماری‌ها باید به بحث سلامت روان در کشور توجه داشته باشیم.

وی اضافه کرد: بر اساس آماری که داریم نشان می‌دهد تاب‌آوری در جامعه به تدریج کاهش یافته است و یکی از مشکلات ما و سیاست‌مداران برای ادراه جامعه همین مسئله است. 

وی خطاب به روانپزشکان حاضر در جلسه گفت: انجمن علمی شما مسئولیت سنگینی بر عهده دارد چرا که شما مواجه به سوء رفتار دیگران هستید و باید نسبت به درمان آن اقدام کرد.

وزیر بهداشت اضافه کرد: بر اساس آمارهایی که موجود است 25 تا 26 درصد افراد جامعه اختلال رفتاری دارند واین مسئله نسبت به گذشته بیشتر شده است البته این موضوع نسبت به آمارهای جهانی نگران‌کننده نیست ولی از آنجای یکه کشور ما یک کشور اسلامی و دینی بوده حتی این میزان آمار قابل قبول نیست.

وزیر بهداشت تصریح کرد: بخش از افرادی که اختلال روانپزشکی دارند مربوط به تصمیم‌گیرندگان کشور هستند و در جلسه هیأت وزیران بنده آمار اختلالات خلقی را در حضور آقای رئیس جمهور اعلام کردند و ایشان گفتند در این هیأت هم جمعی دچار این مشکل هستند.

هاشمی گفت: اگر تصمیم‌گیرنده دچار اختلال شود بسیار بدتر است و خدا نکند که در کشور رئیس جمهور، وزیر، وکیل و یا هر مدیری دچار اختلالات روانپزشکی یا خلقی شود.

وی با تأکید بر اینکه مشکل جدی امروز ما در کشور خودشیفتگی است و این مسئله در همه رده‌ها وجود دارد، گفت: زمانی که خودشیفتگی به مسئولین کشور ختم شود وضعیت بدتر است چرا که این مسئله عدم آرامش و اضطراب و افسردگی به همراه دارد.

وزیر بهداشت گفت: خدا پدر آقای روحانی را بیامرزد که زمانی که مردم به آن رأی دادند آرامش در کشور برقرار شد و امروز دارای آرامش نسبی هستیم. همچنین امیدواریم آرامشی که اکنون وجود دارد آرامش قبل طوفان انتخابات نباشد و دوستان مسائل را رعایت کنند. 

هاشمی تصریح کرد: خودشیفتگی مسئولان کار دست مردم می‌دهد در کشور ما هر کسی اظهار نظری دارد مثلاً‌ یکی سردار علم بوده، نوحه می‌خواند و رئیس‌جمهور و مسئولان را زیر سؤال می‌برد دیگری می‌شود سردار حرم و در همه حوزه‌ها اظهار نظر می‌کند؛ یکی نیز سردار قلم بوده و در همه حوزه‌ها حرفی دارد. 

وی افزود: افرادی هم نیز بدون اطلاع در مورد تراریخته‌ها صحبت می‌کنند و این مسئله آرامش مردم را تحت تأثیر قرار می‌دهد البته این مسائل شایعاتی بوده که عمدتاً به غرض آلوده است. 

وزیر بهداشت گفت: برای کاهش اختلالات روانپزشکی در وزارت بهداشت کارهایی انجام شده ولی کافی نیست. بیماران اعصاب و روان مظلوم‌ترین بیماران هستند و جماعتی بوده که در دریافت خدمات مظلوم واقع می‌شوند در حالی که باید در رأس باشند.

وی بر لزوم حمایت بیمه‌ها از بیماران اعصاب و روان تأکید کرد و گفت:‌ بخشی از جرم و جنایت‌ها ناشی از عدم توجه به موضوع سلامت اعصاب و روان است. زمانی که به این موضوع توجه نشود هزینه‌های زیادی برای کشور به همراه دارد. 

هاشمی خطاب به حاضران در جلسه گفت:‌ مسائل صنفی خودتان را به نحوی حل کنید که به نفع مردم و جامعه باشد در مورد روانشناسان بالینی نظرم نیز همین طور است و معتقدم این افراد باید به دوره‌های مادر برگردند. چرا که بالین هر جا که با مردم در ارتباط است باید در حوزه سلامت باشد و این یک قانون است و همه باید تابع قانون باشند.

وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: امیدوارم سیاست‌گذاران، دولت، مجلس، خطبا، ائمه جمعه و هر کسی که در کشور تریبونی دارد زحمات شما روانپزشکان را زیاد نکند و اعصاب مردم را تحت تأثیر قرار ندهد،‌ تهمت نزنند، اضطراب را تحمیل نکنند و اگر آبی برای شما  نمی آورند کوزه را هم نشکنند تا شاهد کاهش اختلالات روانپزشکی باشیم.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۲۴
انتشار یافته: ۲۴
بله خدا پدر آقای روحانی را بیامرزد که سفره بیکران و بی حساب و کتاب را برای امثال تو پهن کرد که بدبختی های عنوان شده توسط ائمه جمعه را به مسخره بگیری و پنهان کاری پیشه کنی،
شما ها به عنوان وزرای دولت امید مردم را از آینده که چه عرض کنم از حال هم ناامید کرده اید و فقط خودتان را میبینید.
احسنت . عالی بود .
سیاست‌گذاران، دولت، مجلس، خطبا، ائمه جمعه و هر کسی که در کشور تریبونی دارد
و نه فقط ائمه جمعه
عاشقتم آقای دکتر هاشمی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
سردار علم،سردار حرم،سردار قلم
اقای دکتر هم رفت دنبال اقای جنتی .،خداحافظ دکتر ، خدا حافظ
درود بر وزیر محترم بهداشت. واقعا حرف منطقی زد.ایمه جمعه و مداحان و غیره فکر میکنند در همه امور متخصص هستند و اظهار نظر میکنند و یا حتی دیگران را تهدید و یا مورد تمسخر قرار میدهند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
اون وقت شما خودتون متخصص هستید شب و روز تو فضای مجازی در مورد دین و دنیای ملت نظر می دید؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
علی آقا ادعای تخصص ندارند . شما مثل اینکه از همان خودشیفته ها هستی
درود احسنت
تیتر کاملا غرض آلود
اینا رو ولشون کنی با حس مردم ستیزیشون، امپراطوری کوچکشون را وسعت میدن
آفرین بر وزیر برجسته آقای روحانی،کاش در دیگر وزیران هم چنین شهامتی بود
واقعا خجالت آوره در این گزارش فقط در 3 خط به آخر نام ائمه جمعه برده شده و شما این تیتر رو انتخاب کردید ، وجدانتون کجاست چرا شائبه دشمنی دولت و ائمه جمعه رو ایجاد می کنید
خجالت آوره. آقای هاشمی بخاطر بدست آوردن دل عده ای از مردم (اکثریت تهران و اقلیت بقیه ایران) به ائمه جمعه توهین میکنه
ایشون نفرمودند که روغن پالم چرا ابتدا مضر شد و بعد مفید؟
البته با تمام فرمایشات ایشون موافقم.ولی به حسن نیت ایشان مشکوکم.
دکتر لطفا به طبابتت برس
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
می خواهی طوفان به پا کنی و اغتشاش؟ لحنت که اینطوریه!
تابناک جان
بنده خدا گفته«سیاست‌گذاران، دولت، مجلس، خطبا، ائمه جمعه و هر کسی که در کشور تریبونی دارد» شما فقط امام جمعه را دیدید چرا؟
تیترت بد بود
شما که آقای وزیر خودت رییس خود شیفته هایی!!! هر کس میخواد که کوچکترین انتقادی به وزارت بهداشت بکنه میخای تیکه و پارش بکنی!!!! اگر کسی بخواد به کارانه 200 ملیونی که در وزارت بهداشت انتقاد بکنه که نمی ذاری!!!!
اگه قانون حاکم باشه همون اولی رو بگیرن سوال جواب کنن و مواخذه بشه بعدی دیگه غلاف می کنه ...
لطفا آقای وزیر خودت یک تست روانشناسی بده ببینیم خودشیفته هستی یا نه که کوچکترین انتقاد را بر نمی تابی!!!!!!!
خوب ایشان به عنوان یک پزشک اظهارنظر کرده برخلاف آنهایی که هیچ تخصصی ندارند و در همه مسائل علمی اظهارنظر می فرمایند. ظاهرا زیاد هم به فکر حفظ پست وزارت نیست در غیر این‌صورت حرفهایی می زد که به مذاق از ما بهتران خوش بیاید.
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی