بازدید 12794
کد خبر: ۶۲۴۵۹
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۸۸ - ۱۴:۴۱ 03 September 2009
امروز پنجمين و آخرين روز بررسي صلاحيت وزيران پيشنهادي دولت دهم توسط مجلس شوراي اسلامي بود که بر اساس راي گيري نهايي 18 وزير از 21 وزير پيشنهادي موفق به کسب راي اعتماد از مجلس شدند.

به گزارش ايرنا، بيشترين و کمترين آرا موافق، مخالف و ممتنع بدين شرح است؛

**بيشترين راي موافق
احمد وحيدي، گزينه پيشنهادي وزارت دفاع و پشتيباني نيروي هاي مسلح با 227 موافق، سيدمرتضي بختياري، وزير پيشنهادي دادگستري، 225 موافق، و پس از آن سيدشمس الدين حسيني، وزارت اقتصادي و دارايي با 224 موافق، به ترتيب بيشترين آرا موافق را به خود اختصاص دادند.

**بيشترين راي مخالف
بيشترين راي مخالف به ترتيب به سوسن کشاورز، وزير پيشنهادي آموزش و پرورش با 209 مخالف، فاطمه آجورلو، وزير پيشنهادي رفاه و تامين اجتماعي، با 181 مخالف و محمدعلي آبادي، وزير پيشنهادي نيرو با 117 مخالف، اختصاص يافت.

**کمترين راي مخالف
در بخش کمترين آراي مخالف کسب شده، سيدمرتضي بختياري، وزير پيشنهادي دادگستري با 36 مخالف، علي نيکزاد وزير پيشنهادي مسکن و شهرسازي با 40 مخالف، و سيدشمس الدين حسيني، وزير پيشنهادي امور اقتصادي و دارايي با 41 مخالف به ترتيب اول تا سوم شدند.

**کمترين موافق
همچنين، سوسن کشاورز وزير پيشنهادي آموزش و پرورش با 49 موافق، فاطمه آجورلو وزير پيشنهادي رفاه و تامين اجتماعي با 76 موافق و محمدعلي آبادي، وزير پيشنهادي نيرو با 137 موافق کمترين راي را به دست آوردند.

**بيشترين و کمترين ممتنع ها
احمد وحيدي، وزيرپيشنهادي دفاع و پشتيباني نيروي هاي مسلح کمترين ممتنع يعني 5 راي و مهدي غضنفري وزير پيشنهادي بازرگاني و محمد عباسي وزير پيشنهادي تعاون، 37 راي ممتنع را به خود اختصاص دادند.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفلوانزا آلودگی هوا محسن پورسیدآقایی مسعود سلیمانی طرح ملی مسکن مجید بهرامی حمید شهریاری محمد شیاع زهرا امیرابراهیمی